Καθαρισμός

Και οι βούρτσες θέλουν καθαρισμα γιατί ότι μαυρίλα κ βρωμιά υπάρχει στην κάννη μένει πανω,ειδικά στις βούρτσες με πυκνες τρίχες είναι εντονότερο........
Αν εννοείς ότι ο χαλκός από μόνος του "παραγει" μαυρίλα κ λερώνει αυτό δεν το έχω προσεξει.......
Αυτο λεω Τάσο κανει αντιδραση το χημικο με το χαλκο, σαν το μπρασο που γυαλιζουμε τα χαλκινα. Νομιζω
 
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο καθαριστικο/λιπαντικό για να χρησιμοποιηθεί σε καραμπίνα με πλαστικά μέρη? Φέτος πήρα την M2, δεν την έχω χρησιμοποιήσει απλά πέρασα κάνη και βάση με CLP που έχω. Υπάρχει περίπτωση να καταστρέψει κάτι τα πλαστικά?
Ευχαριστω
 
Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο καθαριστικο/λιπαντικό για να χρησιμοποιηθεί σε καραμπίνα με πλαστικά μέρη? Φέτος πήρα την M2, δεν την έχω χρησιμοποιήσει απλά πέρασα κάνη και βάση με CLP που έχω. Υπάρχει περίπτωση να καταστρέψει κάτι τα πλαστικά?
Ευχαριστω
Αν πεσει πανω σκουπισε το και εισαι οκ. Αν ανησυχεις υπαρχουν καθαριστικα που ειναι ασφαλη για τα πλαστικα. Ενα απο αυτα ειναι το ballistol το οποίο ειναι εξαιρετικο.
https://www.hobbi.gr/ladi-syntirisi...BfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0
 
Πως να ΜΗΝ καθαριζετε ενα benelli και γενικά μια καραμπινα.
Επίσης πως να καταστρεψετε τα σπειρωματα του τσοκ, να γεμισετε την καννη με γλιτσα, να εξασφαλισετε εμπλοκες στην τροφοδοσία, να μαμισετε τα ξυλα και να κανετε ευτυχισμενο τον οπλουργο σας.
Το μονο σωστο ειναι το brunox και το πατσαβουρι.
 
Πως να ΜΗΝ καθαριζετε ενα benelli και γενικά μια καραμπινα.
Επίσης πως να καταστρεψετε τα σπειρωματα του τσοκ, να γεμισετε την καννη με γλιτσα, να εξασφαλισετε εμπλοκες στην τροφοδοσία, να μαμισετε τα ξυλα και να κανετε ευτυχισμενο τον οπλουργο σας.
Το μονο σωστο ειναι το brunox και το πατσαβουρι.
κωστα γαλλος ειναι μην περιμενεις πολλα,Αυτος ομως δεν το εριξε στον κουβα οπως ο αλλος με την mosberg
 
Υπαρχει ενα βιντεο με ενα ρωσο που το πλενει στη μπανιερα με αβα.
Είχε πάρει φόρα από τα πιάτα πρίν και άρπαξε και το μπαικαλ. Ρωσίδα σύζυγός; Θα φας καλά....αλλά θα πλύνεις και τα πιάτα στο τέλος ;) Ενώ εδώ....
 
Back
Top