Καθαρισμός

Πέρσι που τσεκαρα μόνο έναν αμερικανό βρήκα και αυτός αν θυμάμαι καλά δεν το έλυσε όλο
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είναι Αμερικάνος
Θα ψάξω με την πρώτη ευκαιρία και θα το ανεβάσω γιατί σίγουρα κάπου θα παίζει
 
Το βαζεις το αφηνεις λιγακι και βγαζεις την μαυριλα με ενα πανακι;
Όλα τα λάδια τα αφήνουμε να μουλιασουν την μπιχλα....10-15-20 λεπτά ανάλογα....κατόπιν φοσφωρ μπρονζ βούρτσα....μεεεεεετα μάλλινη...η πανακι....τέλος χαρτί κουζίνας μέσα στην κάνη.....
 
Ο σωστος χρηστης χρησιμοποιει τα καταλληλα λαδια για το οπλο του Ειναι καλυτερο να αφησεις το οπλο με μολυβδοσεις η ακομα και ακαθαριστο παρα να βαζεις επανω οτι σου βρισκεται στο σπιτι η στο αυτοκινητο .Τσιγκουνιες σε αυτο το κομματι καλο ειναι να μην γινονται Ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι θα τα σκασεις καποια στιγμη στους μαστορους χοντρα!!!!!!
 
Ο σωστος χρηστης χρησιμοποιει τα καταλληλα λαδια για το οπλο του Ειναι καλυτερο να αφησεις το οπλο με μολυβδοσεις η ακομα και ακαθαριστο παρα να βαζεις επανω οτι σου βρισκεται στο σπιτι η στο αυτοκινητο .Τσιγκουνιες σε αυτο το κομματι καλο ειναι να μην γινονται Ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι θα τα σκασεις καποια στιγμη στους μαστορους χοντρα!!!!!!
Κι οι μαστόροι τι θα κάνουν μπρε Βάγγο; κλέφτες θα γίνουν;
.yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
 
Όλα τα λάδια τα αφήνουμε να μουλιασουν την μπιχλα....10-15-20 λεπτά ανάλογα....κατόπιν φοσφωρ μπρονζ βούρτσα....μεεεεεετα μάλλινη...η πανακι....τέλος χαρτί κουζίνας μέσα στην κάνη.....
πρωτα αγριευουμε τα καταλοιπα με ελικοειδή μπρουτζινη βρουτσα
μετα το καθαριστικο κοιλου κάννης (Nitro, bore, copper, etc solvent) που το αφήνουμε τουλάχιστον τέταρτο, εγώ το αφήνω κι όλη νύχτα άμα λάχει
.my man.
 
Ο σωστος χρηστης χρησιμοποιει τα καταλληλα λαδια για το οπλο του Ειναι καλυτερο να αφησεις το οπλο με μολυβδοσεις η ακομα και ακαθαριστο παρα να βαζεις επανω οτι σου βρισκεται στο σπιτι η στο αυτοκινητο .Τσιγκουνιες σε αυτο το κομματι καλο ειναι να μην γινονται Ειναι μαθηματικα σιγουρο οτι θα τα σκασεις καποια στιγμη στους μαστορους χοντρα!!!!!!
Έψαξα πριν το χρησιμοποιήσω φίλε μου και δεν νομίζω η Hoppe's να είναι "ότι βρω στο σπίτι ή στο αυτοκίνητο". Τα όπλα ποτέ δεν έχουν μείνει ακαθάριστα. Σε μέρα που έχω ρίξει πολλά φυσίγγια και ειδικά διασποράς το συγκεκριμένο λάδι με γλιτώνει χρόνο (όταν αυτός δεν υπάρχει) από το να μείνει ακαθάριστο.
 
Εγώ τέτοιο καθαριστικό κοίλου κάνης δεν έχω βάλει ποτέ.
Αν στάξει σε κάνα ξύλο, πλαστικό ή καναπέ σαλονιού νομίζω θα έχω πρόβλημα :)
Βουρτσίτσα λαδάκι και παλινδρομική κίνηση.
 
Έψαξα πριν το χρησιμοποιήσω φίλε μου και δεν νομίζω η Hoppe's να είναι "ότι βρω στο σπίτι ή στο αυτοκίνητο". Τα όπλα ποτέ δεν έχουν μείνει ακαθάριστα. Σε μέρα που έχω ρίξει πολλά φυσίγγια και ειδικά διασποράς το συγκεκριμένο λάδι με γλιτώνει χρόνο (όταν αυτός δεν υπάρχει) από το να μείνει ακαθάριστο.
μαλλον δεν επιασες το νοημα ,εγω το εγραψα σαν επιβραβευση που χρησιμοποιει ποιοτικα λαδια οπως τα hoppes
 
Εγώ τέτοιο καθαριστικό κοίλου κάνης δεν έχω βάλει ποτέ.
Αν στάξει σε κάνα ξύλο, πλαστικό ή καναπέ σαλονιού νομίζω θα έχω πρόβλημα :)
Βουρτσίτσα λαδάκι και παλινδρομική κίνηση.
IMG_20220723_101235.jpgIMG_20220723_101249.jpg
Δίκαννο και την Beretta που είναι συνθετική κανένα θέμα. Εγώ βέβαια καθαρίζω εκτός σπιτιού στην αποθήκη κυρίως για την μυρωδιά. Το συγκεκριμένο θέλει προσοχή στα νίκελ από ότι αναγράφει.
 
Κι οι μαστόροι τι θα κάνουν μπρε Βάγγο; κλέφτες θα γίνουν;
.yelling. .yelling. .yelling. .yelling.
Μαριε περα απο την πλακα ,εχω βρει λαδια για καρπυρατερ,βαλβολινες λαδια για αλυσοπριονα ,και το κορυφαιο σε μια 303 μαγειρικο λαδι και υπολειμματα ψαριου
 
Μαριε περα απο την πλακα ,εχω βρει λαδια για καρπυρατερ,βαλβολινες λαδια για αλυσοπριονα ,και το κορυφαιο σε μια 303 μαγειρικο λαδι και υπολειμματα ψαριου
Ω3 λιπαρά , μακροζωία και στις καραμπίνες!!!
 
Back
Top