Ιρλανδικό Σέττερ


Ορίστε και ενα σπίρτο σκύλα σε ελληνικό νηση τον άνθρωπο δεν τον ξερω βέβαια ..
Αυτος βέβαια που έφτιαξε το βίντεο κανει πολυ καλες δουλειές..
Αλλα η σκύλα φενετε οτι εχει πολυ ένταση
Το βιντεο τα σπαει!
Η σκυλα ειναι αναμισαρα Αντρεα!
Εαν θεωρησουμε οτι δεν βγηκε μεσα στο κυνηγι λογο λοκ θεωρητικα δεν εχει κυνηγησει καλα καλα με
Οπλο
Μπορει να εχει ενταση αλλα εχει και μυαλο- ειδες πως τα εφερνε στο οπλο τα πλειστα πουλια;
Παρολο που ηταν αχετικα κοντα οι φερμες της τα κλειδωνε πολυ καλα
 

Ορίστε και ενα σπίρτο σκύλα σε ελληνικό νηση τον άνθρωπο δεν τον ξερω βέβαια ..
Αυτος βέβαια που έφτιαξε το βίντεο κανει πολυ καλες δουλειές..
Αλλα η σκύλα φενετε οτι εχει πολυ ένταση
να πω που είναι?
Χαχα
Πρέπει.να το χω ξαναγράψει υπάρχει κάποιος.εδω που ασχολείται με την εκτροφή τους παρά πολλά χρόνια και έχει αμιγώς κυνηγετικές γραμμές η συγκεκριμένη σκύλα δεν ξέρω ποιανού είναι πάντως τις πάει τρένο!
 
να πω που είναι?
Χαχα
Πρέπει.να το χω ξαναγράψει υπάρχει κάποιος.εδω που ασχολείται με την εκτροφή τους παρά πολλά χρόνια και έχει αμιγώς κυνηγετικές γραμμές η συγκεκριμένη σκύλα δεν ξέρω ποιανού είναι πάντως τις πάει τρένο!
Τα μερη σου ειναι Παναγιωτη;
Πολυ ομορφα φιλε
 
Παιδιά καλησπέρα γνωρίζετε επίσημο εκτροφεία σεττερ Ισλανδίας για κυνήγι ;;;; Πάντα για Ελλάδα
Το καλύτερο forum που υπάρχει Hunter life
Αγαπημενη φυλη!!
Ειχα δυο στο παρελθον.
Αν ηθελα να παρω τωρα , θα κοιτουσα και τα σκυλια της Βαρβαρας Καλμπενη.

38.jpg
 
Θα ήθελα πολύ καποια στιγμη να βαλω ενα ιρλανδικο στο κουμασι μου...Οι πρωτες φερμες που ειδα 7-8 ετών ηταν απο ενα εξαιρετικο ιρλανδικο σέτερ κ καθόρισαν την κυνηγετικη μου πορεία.Απο τότε καταλαβα οτι αυτο το κυνηγι μου αρέσει...Φέρμα...Θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο τα παιδια που ειχαν ιρλανδικα κ κυνηγησαν με αυτα...Θετικα,αρνητικα,παρατηρησεις.Τι είδαν στην πραξη...
 
Εγω θα πω πως κ αυτη η φυλή οπως κ τα Gordon χρειαζονται τη στηριξή μας στο κυνήγι κ την εκτροφή....αξιζει...
Επισης παρακολουθώ τον Δημητρη Σαρατζιώτη στο FB σε κυνήγι μπεκατσας με 2 IRISH SETTER κ τα σκυλακια του τα πανε περιφημα...
 
Θα ήθελα πολύ καποια στιγμη να βαλω ενα ιρλανδικο στο κουμασι μου...Οι πρωτες φερμες που ειδα 7-8 ετών ηταν απο ενα εξαιρετικο ιρλανδικο σέτερ κ καθόρισαν την κυνηγετικη μου πορεία.Απο τότε καταλαβα οτι αυτο το κυνηγι μου αρέσει...Φέρμα...Θα ηθελα να ακουσω γνωμες απο τα παιδια που ειχαν ιρλανδικα κ κυνηγησαν με αυτα...Θετικα,αρνητικα,παρατηρησεις.Τι είδαν στην πραξη...
Δυο εχουν περασει απο τα χερια μου.
Και τα δυο θηλυκα.
Η πρωτη ειχε ερθει κουταβακι 30 ημερων στο σπιτι, μου εχει μεινει ποσο σκληρο σκυλι ηταν! Δεν καταλαβαινε ουτε απο κακουχιες ουτε απο εδαφη!
Απο εξυπναδα, ενας ανθρωπος!
Στο κτημα δεν πειραζε κοτες κλπ, οταν ομως θελαμε να πιασουμε κανα κοκορι για σφαξιμο της το εδειχνα και το επιανε μεσα απο ολες τις κοτες!
Ελατωμα, φωνακλου, χαλουσε τον κοσμο, μερα νυχτα!
Εφυγε απο γηρατια...
Την δευτερη, την πηρα 9 μηνων απο την Λαρισα , αλλο σκυλι...
Συνεσταλμενη, ανθρωποκεντρικη, μεσαια ερευνα και πανεξυπνη.
Αμεσως εκπαιδευτικα και καθε μερα και καλυτερη!
Δυστυχως εφυγε 2,5 χρ απο καλαζαρ πανω που απογειωνοταν κυνηγετικα...
Αυτη ειχε το χαρισμα να βαζει τα πουλια κατω απο την μυτη της.
Ελατωμα, κουνουσε την ουρα.
Και τα δυο σκυλια δεν ηξεραν τι ειναΙ η λευκη φερμα.

 
Last edited:
Εγω θα πω πως κ αυτη η φυλή οπως κ τα Gordon χρειαζονται τη στηριξή μας στο κυνήγι κ την εκτροφή....αξιζει...
Επισης παρακολουθώ τον Δημητρη Σαρατζιώτη στο FB σε κυνήγι μπεκατσας με 2 IRISH SETTER κ τα σκυλακια του τα πανε περιφημα...
Αυτό που λες Κώστα ειναι πολύ σημαντικό...Εμεις σαν νεοι κυνηγοι πρεπει να στηριξουμε τετοιες εκτροφικες προσπαθειες.Αξίζει να δοκιμασουμε κ με ενα gordon ή ενα ιρλανδικο.Εγω θα το κανω.Σκεφτομουν οτι δεν εχω δει ποτέ στα κυνηγοτόπια τετοια σκυλιά,κριμα...Εσυ το βλεπεις κ στην πραξη οτι είναι εξαιρετικοι κυνηγοι..
 
Αυτό που λες Κώστα ειναι πολύ σημαντικό...Εμεις σαν νεοι κυνηγοι πρεπει να στηριξουμε τετοιες εκτροφικες προσπαθειες.Αξίζει να δοκιμασουμε κ με ενα gordon ή ενα ιρλανδικο.Εγω θα το κανω.Σκεφτομουν οτι δεν εχω δει ποτέ στα κυνηγοτόπια τετοια σκυλιά,κριμα...Εσυ το βλεπεις κ στην πραξη οτι είναι εξαιρετικοι κυνηγοι..
Αλλου επιπεδου ο εγκέφαλός τους Πετρο....άνθρωποι...μπορεις κ κυνηγάς κοιτώντας ο ενας τον αλλο στα ματια...
 
Back
Top