Ιρλανδικό Σέττερ

γιασας παιδεςςς,,σκευτωμαι για να απωκτησω εναν ιρλανδο μιας και τα γουσταριζα αυτα τα σκυλια πανταααα.love. γνωριζεται εαν στην αλλαδα ασχωλητε καπιως με αυταααα;;;
Θα συμφωνήσω με τον Παναγιώτη, πως η Βαρβάρα Καλμπένη ασχολείται με τη φυλή, όπως και ο Στέφανος Τσίρμπας...!!
 
Last edited:
Με την Βρβαρα βρεθηκαμε διπλα διπλα σε εκπαιδευτικο και μου εκανε εντυπωση η οργανωση της, αλλα κυριως οτι προσεξε να μη με ενοχλησει γιατι ειχα βρει πουλια.
Μετα που μαζεψα τα σκυλια μου , της προτεινα να συνεχισει αυτη εκει που ημουν.
 
Με την Βρβαρα βρεθηκαμε διπλα διπλα σε εκπαιδευτικο και μου εκανε εντυπωση η οργανωση της, αλλα κυριως οτι προσεξε να μη με ενοχλησει γιατι ειχα βρει πουλια.
Μετα που μαζεψα τα σκυλια μου , της προτεινα να συνεχισει αυτη εκει που ημουν.
και εση εχης παναγιωτι νωμιζω μια ιρλανδεζα;;; κανενα τηλ απο την βαρβαρα εχουμε;;;
 
γιασας παιδεςςς,,σκευτωμαι για να απωκτησω εναν ιρλανδο μιας και τα γουσταριζα αυτα τα σκυλια πανταααα.love. γνωριζεται εαν στην αλλαδα ασχωλητε καπιως με αυταααα;;;
Πετρόχειλος
Τσίρμπας
Καλμπένη
Σαργιώτης
Αυτοί σίγουρα κατά καιρούς κάνουν γέννες και είναι από τους γνωστούς με ιρλανδικά
Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι<<απλοί>>κυνηγοί με ιρλανδικά αλλά είναι σκορπισμένοι και θέλει ψάξιμο για να τους βρείς και να έρθεις σε επαφή
 
και εση εχης παναγιωτι νωμιζω μια ιρλανδεζα;;; κανενα τηλ απο την βαρβαρα εχουμε;;;
Δυστυχώς έφυγε πριν 5 χρόνια δυόμιση ετών.
Της Βαρβάρας δεν έχω, αλλά μπορείς να της στείλεις ένα μήνυμα στο FB.
Του Τσιρμπα είναι : 6978531799.
 
......ο τελευταίος λέγεται Δημήτρης Σαρατζιώτης....
Ο Σαργιώτης από τα Τρίκαλα Κώστα
Έχει ιρλανδικά από παλιά, έστελνε και φωτογραφίες στην Κυνηγεσία,είχε κερδίσει και έναν διαγωνισμό φωτογραφίας που είχε κάνει κάποτε το περιοδικό, με θέμα την μπεκάτσα είχε έρθει πρώτος
Στο ορτύκι ένας με μπρετον και στην πέρδικα ένας με ποιντερ (άσχετο με το θέμα αλλά το θυμάμαι)
Ο Σαρατζιώτης είναι άλλος
Αυτός που ανεβάζει βίντεο με τον Enzo;
Ναι έτσι λέγεται αυτός με τον Enzo
 
τα ιρλανδικα ρε παιδες δεν εχη χαμηλωσομα και μεγαλοσωμα σκυλιαααα σαν τα σετερ,,εγω θυμαμε πριν καμια 20αρια χρονια καιι ειχα δη μια θυλικια χαμηλωσομη γνωριζεται κατι;;;;
 
τα ιρλανδικα ρε παιδες δεν εχη χαμηλωσομα και μεγαλοσωμα σκυλιαααα σαν τα σετερ,,εγω θυμαμε πριν καμια 20αρια χρονια καιι ειχα δη μια θυλικια χαμηλωσομη γνωριζεται κατι;;;;
Εμενα και τις δύο φορές που είχα ήταν μεγαλοσωμα αλλά λεπτά και ευέλικτα.
Πολύ καλά σκυλιά, πάρα πολύ έξυπνα,

...και εξαιρετικά στο σπορτ χηνας!
 
Ο Σαργιώτης από τα Τρίκαλα Κώστα
Έχει ιρλανδικά από παλιά, έστελνε και φωτογραφίες στην Κυνηγεσία,είχε κερδίσει και έναν διαγωνισμό φωτογραφίας που είχε κάνει κάποτε το περιοδικό, με θέμα την μπεκάτσα είχε έρθει πρώτος
Στο ορτύκι ένας με μπρετον και στην πέρδικα ένας με ποιντερ (άσχετο με το θέμα αλλά το θυμάμαι)
Ο Σαρατζιώτης είναι άλλος

Ναι έτσι λέγεται αυτός με τον Enzo
Αααα οκ....πάω πάσο τότε....
Αυτός που ανεβάζει βίντεο με τον Enzo;
Ναι.
 
Back
Top