Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Σήμερα ,άσχετο‼️ έκανα καμία 100στη ξηρές επωμισεις‼️κοιτώ,κλείνω μάτια επωμιζω,ανοίγω μάτια‼️οι πρώτες ήταν βάρκα γυαλο....μια αριστερά μια δεξιά,πάνω κάτω.....μεεεεεετα όμως ....ότι κοίταζα ήταν κεντραρισμενο‼️ κ απ' τη ρίγα ένα ΤΙ έβλεπα‼️
Που οφείλεται αυτό ρε @leo❓ (είχα να επωμισω από πέρσι)
Στο ότι είχες να επωμίσεις από πέρσι.

Εγώ δηλαδή μ@λάκας είμαι που ξεκίνησα σκοπευτήριο ?
Αφού ρίχνω 10 φυσίγγια τον χρόνο 🤣 και τρώω 200 κονσέρβες και λουκάνικα ετησίως αχαχαχα
Σκορβούτο και αγκύλωση θα πάθω στο τέλος
.sarcastic.
 
Στο ότι είχες να επωμίσεις από πέρσι.

Εγώ δηλαδή μ@λάκας είμαι που ξεκίνησα σκοπευτήριο ?
Αφού ρίχνω 10 φυσίγγια τον χρόνο 🤣 και τρώω 200 κονσέρβες και λουκάνικα ετησίως αχαχαχα
Σκορβούτο και αγκύλωση θα πάθω στο τέλος
.sarcastic.
Άσε μλκ μου φάνηκε Θεοβάρη‼️λες κ είναι γκαστρωμενη στην 1100‼️😁
 
Σήμερα ,άσχετο‼️ έκανα καμία 100στη ξηρές επωμισεις‼️κοιτώ,κλείνω μάτια επωμιζω,ανοίγω μάτια‼️οι πρώτες ήταν βάρκα γυαλο....μια αριστερά μια δεξιά,πάνω κάτω.....μεεεεεετα όμως ....ότι κοίταζα ήταν κεντραρισμενο‼️ κ απ' τη ρίγα ένα ΤΙ έβλεπα‼️
Που οφείλεται αυτό ρε @leo❓ (είχα να επωμισω από πέρσι)
Άποψη μου όπως το αναφέρεις μάλλον δεν έχεις σωστό κοντάκι ή δεν επωμιζεις σταθερά εάν επωμιζες
σταθερά με σωστό κοντάκι βάρκα γυαλο δύσκολο .Το μετά από μερικές έστρωσα δείχνει ότι εσύ εστρωσες ως προς το όπλο υποσυνηδειτα όχι η ενστικτώδη επωμιση σου ,πιστεύω να πιάνεις το λέω .
 
Άποψη μου όπως το αναφέρεις μάλλον δεν έχεις σωστό κοντάκι ή δεν επωμιζεις σταθερά εάν επωμιζες σταθερά με σωστό κοντάκι βάρκα γυαλο δύσκολο .Το μετά από μερικές έστρωσα δείχνει ότι εσύ εστρωσες ως προς το όπλο υποσυνηδειτα όχι η ενστικτώδη επωμιση σου ,πιστεύω να πιάνεις το λέω .
Γιάννη άσε τους χρησμούς και επίλεξε την πιο φθηνή αιτία.

Άσε μλκ μου φάνηκε Θεοβάρη‼️λες κ είναι γκαστρωμενη στην 1100‼️😁
Πιάσε την ρίγα σε μια μέγγενη και ξήλωσέ την = 200γρ
Κάνε κώνο = 60γρ
Διεύρυνε αυλό = 30γρ (φτάστον κοντά στο 20)
Κάνε porting = 20γρ
Άνοιξε τρύπες στο κοντάκι = 200γρ
Βάλε στο κοντάκι μπαλόνια με ήλιο.

Κοίτα μετά μην αφήσεις το όπλο από τα χέρια σου και χτυπήσει κανένα αεροπλάνο.
😂
🤪
 
Γιάννη άσε τους χρησμούς και επίλεξε την πιο φθηνή αιτία.


Πιάσε την ρίγα σε μια μέγγενη και ξήλωσέ την = 200γρ
Κάνε κώνο = 60γρ
Διεύρυνε αυλό = 30γρ (φτάστον κοντά στο 20)
Κάνε porting = 20γρ
Άνοιξε τρύπες στο κοντάκι = 200γρ
Βάλε στο κοντάκι μπαλόνια με ήλιο.

Κοίτα μετά μην αφήσεις το όπλο από τα χέρια σου και χτυπήσει κανένα αεροπλάνο.
😂
🤪
Εμείς πάντα πιάνουμε την ανεξοδη επιλογή‼️ *φταίει η συχνότητα που βλεπομαστε‼️ότι αφήνεις σ'αφήνει,,,,μετά από λίγο,σκεφτόμουν καλά ρε πουστη μου ,όταν την πήρα ήταν πούπουλο τώρα άδεια κ μου έπεσαν τα χέρια‼️
Τι να πεις‼️
 
Εμείς πάντα πιάνουμε την ανεξοδη επιλογή‼️ *φταίει η συχνότητα που βλεπομαστε‼️ότι αφήνεις σ'αφήνει,,,,μετά από λίγο,σκεφτόμουν καλά ρε πουστη μου ,όταν την πήρα ήταν πούπουλο τώρα άδεια κ μου έπεσαν τα χέρια‼️
Τι να πεις‼️
Όπως το είπες Τζων. Ότι αφήσεις σε αφήνει ΑΛΛΆ η μαγκιά είναι για κάθε παύση να υπάρχει και μια επανεκκίνηση. Τα χέρια θα συνηθίσουν γρήγορα.
 
Στο ότι είχες να επωμίσεις από πέρσι.

Εγώ δηλαδή μ@λάκας είμαι που ξεκίνησα σκοπευτήριο ?
Αφού ρίχνω 10 φυσίγγια τον χρόνο 🤣 και τρώω 200 κονσέρβες και λουκάνικα ετησίως αχαχαχα
Σκορβούτο και αγκύλωση θα πάθω στο τέλος
.sarcastic.
Να παρεις centrum men 50+ αχαχαχααχαχ
 
Εμείς πάντα πιάνουμε την ανεξοδη επιλογή‼️ *φταίει η συχνότητα που βλεπομαστε‼️ότι αφήνεις σ'αφήνει,,,,μετά από λίγο,σκεφτόμουν καλά ρε πουστη μου ,όταν την πήρα ήταν πούπουλο τώρα άδεια κ μου έπεσαν τα χέρια‼️
Τι να πεις‼️
100 επωμισεις ρε τζον εισαι θυριο ομως αχαχαχαχα
 
Άσε αερομπικ κανονικό‼️κ απορούσα την επόμενη μέρα γιατί πονάει η αριστερή φτερούγα,δικέφαλα,τρικέφαλα😆
Εγω δεκα κανω και στο κουτι μετα αλλα κανω καθε μερα γτ κυνηγι δε παω ποτε εχω κανει δικεφαλα για να δειχνω στα καφενεια που συχναζω αχαχαχχαχαχα
 
Εγω δεκα κανω και στο κουτι μετα αλλα κανω καθε μερα γτ κυνηγι δε παω ποτε εχω κανει δικεφαλα για να δειχνω στα καφενεια που συχναζω αχαχαχχαχαχα
Εγώ το έχω παραγαμησει ‼️κάθε 4ετια λες κ κατεβαίνω σε βουλευτικές‼️
 
Καλυτερα ολυμπιακους να λες
Μια φορά πάντως....κόντεψα Μουντιάλ😆βγήκα για παπί με τον 8χρονο γιο μου τότε κ έγινα ρόμπα‼️κ αυτα τα μπουρδελακια να περνάνε κ να ξαναπερνανε‼️ λες κ θέλαν να σπάσουν πλάκα‼️
Είδα κ αποειδα του λέω....μαρακο ότι αφήνεις σε αφηνει‼️😆
 
Άλεξ πόσα περισσότερα σκάγια βάζει το kicks σε σχέση με το μαμά ... χοντρικά πες μου.

Άσε την δύναμη ... μέσο αριθμό σκαγιών θέλω, αν έχεις υπολογίσει ποτέ.
Δεν τα εχω υπολογισει Βασιλη, goose με kicks παντως εχουν συνηθως 20 σκαγια διαφορα που το ειχα τσεκαρει καποτε, 20 υπερ του Kicks παντα.

Για μενα ειναι το μονο τσοκ που βλεπεις δυνατες διαφορες σε σχεση με ολα τα υπολοιπα, αν με πιασει ορεξη ομως, θα ριξω κανα δυο φυσιγγια με το fulll και το kicks στα 51 μετρα να δω τι διαφορα θα εχουν, αν και παλι η διαφορα στο κυνηγι δεν μετριεται στο χαρτονι.

Μονο οταν κυνηγησεις με τετοιο τσοκ θα καταλαβεις τι μπορει να σου προσφερει, για μενα ειναι τσοκ no limits.
 
Back
Top