Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Για κάποιο λόγο, χωρίς να έχω γνώση τελείως από διαίσθηση, κι μένα τούρκικα μου κάνουν
Είναι όμως όμορφα .... θα πάρω 2-3 για να ταιριάζουν με τις κάλτσες μου ....
Και αυτές οι οπές, ... έχουν μεγάλο δολοφονικό κύρος ...
Και τα χρωματάκια ... ελεκτρίκ παρακαλώ.
 
Last edited:
Μπορεί δεν το αποκλείω.
τα είχα βρει προσφορά κάπου 100€ τα 5-6 και το ψαξα, υπήρχε βιντεο στο φατσοβιβλιο πως κατασκευάζονται από μελαχρινούς που μιλάνε μάλλον τουρκικά, και αμερικάνοι σε φόρουμ για τουρκικα λένε, έστειλα μήνυμα στην εταιρεία που κατασκευάζονται, όσο απάντησαν σε σας απάντησαν σε μένα.....
 
τα είχα βρει προσφορά κάπου 100€ τα 5-6 και το ψαξα, υπήρχε βιντεο στο φατσοβιβλιο πως κατασκευάζονται από μελαχρινούς που μιλάνε μάλλον τουρκικά, και αμερικάνοι σε φόρουμ για τουρκικα λένε, έστειλα μήνυμα στην εταιρεία που κατασκευάζονται, όσο απάντησαν σε σας απάντησαν σε μένα.....

Κατανοητό. Λέω και εγώ πως και δεν έχει πληροφορίες για την εταιρία του τα φτιάχνει? Και πώς και δεν είναι ευρέως γνωστά όπως άλλα τσοκ.
 
Καλησπέρα στην ομάδα είμαι κάτοχος 3 anaconda. Σήμερα μέτρησα με το παχύ μέτρο συσφίξεις. Short range18,6. Medium range 18,2 . Long range 17,8 .
Short 18.54
Mid 18.16
Long 17.78
Αυτές είναι οι συσφίξεις των anaconda ανεξαρτήτου σπειρώματος.
 
Η απορία μου είναι η εξής : το. Long με 17.78 θα αποδώσει σαν 4/10 σε αυλό 18.2 η θα είναι πιο σφιχτό ?
Πιο σφιχτό!
Φέτος πήρα 2 λαγούς με την es 100 που έχει 18.4 αυλό και το mid, σε εξωφρενική απόσταση για 2½ δέκατα σύσφιξη...
 
Καλημέρα έχω μια απορία αν πάρουμε ένα τσοκ με crio plus σπείρωμα και το βάλουμε σε mobile σπείρωμα κουμπώνει κανονικά και γίνεται εξωτερικό θα έχουμε θέμα αν ρίξουμε;
 
Καλημέρα έχω μια απορία αν πάρουμε ένα τσοκ με crio plus σπείρωμα και το βάλουμε σε mobile σπείρωμα κουμπώνει κανονικά και γίνεται εξωτερικό θα έχουμε θέμα αν ρίξουμε;
Μάλλον υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν παίρνεις μομπιλ εσω έξω;
 
Καλημέρα έχω μια απορία αν πάρουμε ένα τσοκ με crio plus σπείρωμα και το βάλουμε σε mobile σπείρωμα κουμπώνει κανονικά και γίνεται εξωτερικό θα έχουμε θέμα αν ρίξουμε;
Το κάνω αρκετά χρόνια αυτό.δεν είχα ποτέ κανένα θεμα.
Το χρησιμοποιώ σε benelli Centro 66cm..δηλαδή αυτή η κάνη παίρνει mobile και της βάζω τα τσοκ crio plus από μια άλλη κάνη που έχω 76 cm..κατά την γνώμη μου,το σημείο που εξέχει και φοβόμαστε είναι αρκετά παχύ για να δημιουργηθεί οποιαδήποτε θέμα..
 
Μάλλον υπάρχει πρόβλημα γιατί δεν παίρνεις μομπιλ εσω έξω;
Δεν θέλω να αγοράσω απλά τα έβαλα διπλα δίπλα και είναι στο ίδιο σημείο το σπείρωμα το βίδωσα και ήταν εντάξει καθαρά από περίεργεια το ρώτησα
 
Back
Top