Εξορμήσεις

Ο γιος ακολουθει στο ψ/τ Κυριακο? Θελεις να ασχοληθει?
Ο δικος μου, ειναι μικρος ακομη, θελω να ασχοληθει με το κυνηγι κ το ψαρεμα αλλα οχι με το ψ/τ...
Ούτε για αστείο Σπύρο. Πιο παλια ήθελε αλλά του το ξεκοψα από την αρχή.
Τώρα δεν ζητάει καν, του αρέσει πολύ το ψάρεμα με καλαμι και το κυνηγι βεβαίως βεβαίως.
 
αλλα οχι με το ψ/τ...
Πιο παλια ήθελε αλλά του το ξεκοψα από την αρχή.
Έχετε τα δίκια σας... Άτιμη η θάλασσα....
Αλλά..... Δεν ξέρω πως θα το παρει ένα παιδι που έχει πατερα ψαροντουφεκά κ δεν του το επιτρέπει να ασχοληθεί εφόσον το θέλει.....

Αν τους μάθετε όλους τους κανόνες ασφαλειας κλπ, δεν υπάρχει κίνδυνος...


και το κυνηγι βεβαίως βεβαίως.
Και εδώ το ισχυει για τους κανόνες ασφαλειας..
Όποτε δεν υπάρχει διαφορά μεταξυ των δυο...
Ότι είναι "ακραίο" χόμπι το ψαροντουφεκο θα συμφωνήσω...
 
Ούτε για αστείο Σπύρο. Πιο παλια ήθελε αλλά του το ξεκοψα από την αρχή.
Τώρα δεν ζητάει καν, του αρέσει πολύ το ψάρεμα με καλαμι και το κυνηγι βεβαίως βεβαίως.
Έχετε τα δίκια σας... Άτιμη η θάλασσα....
Αλλά..... Δεν ξέρω πως θα το παρει ένα παιδι που έχει πατερα ψαροντουφεκά κ δεν του το επιτρέπει να ασχοληθεί εφόσον το θέλει.....

Αν τους μάθετε όλους τους κανόνες ασφαλειας κλπ, δεν υπάρχει κίνδυνος...



Και εδώ το ισχυει για τους κανόνες ασφαλειας..
Όποτε δεν υπάρχει διαφορά μεταξυ των δυο...
Ότι είναι "ακραίο" χόμπι το ψαροντουφεκο θα συμφωνήσω...

Έχεις δίκιο Τάσο. Ελπίζω να μην φτάσω στο σημείο να κόψω το ψ/τ λόγω του μικρού. Ο Κυριάκος το κατάφερε...

Ότι κανόνες ασφαλείας κ να τηρείς στο ψ/τ φίλε, η στραβή μπορεί να γίνει από το πουθενά, ακόμη κ στα 2 μέτρα νερό.
Κάποτε ένας φίλος μου είχε πει ότι σχεδόν όλοι οι ψαροντουφεκαδες από τύχη ζούμε
 
Ότι κανόνες ασφαλείας κ να τηρείς στο ψ/τ φίλε, η στραβή μπορεί να γίνει από το πουθενά, ακόμη κ στα 2 μέτρα νερό.
Κάποτε ένας φίλος μου είχε πει ότι σχεδόν όλοι οι ψαροντουφεκαδες από τύχη ζούμε
Ενας "ώριμος" ψαροντουφεκας που ξέρει τις δυνατότητες του χωρις να τις υπερβαινει, κ βουτάει παντα με ζευγάρι δεν νομίζω να κινδυνέψει ποτέ του....

Αν παρουμε το ιστορικό των ψαροντουφεκαδων που χαθηκαν θα δουμε ότι συνθήκες με τις οποιες έγινε το μοιραίο συμβάν βεβαιώνει ότι μόνο το ψαροντουφεκο κ η θάλασσα δεν φταίει......

Οσο για το τελευταίο, αν το καλοσκεφτεις με αυτά που συμβαίνουν γυρω μας κ ακουμε καθημερινά όλοι μας από τυχη ζουμε..........
 
Ενας "ώριμος" ψαροντουφεκας που ξέρει τις δυνατότητες του χωρις να τις υπερβαινει, κ βουτάει παντα με ζευγάρι δεν νομίζω να κινδυνέψει ποτέ του....

Αν παρουμε το ιστορικό των ψαροντουφεκαδων που χαθηκαν θα δουμε ότι συνθήκες με τις οποιες έγινε το μοιραίο συμβάν βεβαιώνει ότι μόνο το ψαροντουφεκο κ η θάλασσα δεν φταίει......

Οσο για το τελευταίο, αν το καλοσκεφτεις με αυτά που συμβαίνουν γυρω μας κ ακουμε καθημερινά όλοι μας από τυχη ζουμε..........
Μου έχει μπλέξει η ζώνη σε βράχο κ δεν μπορούσα να κάνω πίσω στα 5μετρα. Έχω φτάσει στα όρια υποξίας σε βουτιά στα 14μετρα επειδή το θεωρούσα ρηχά, δεν πήρα χαμπάρι πως έγινε.
Μου έχει περάσει βάρκα πάνω από το κεφάλι μία κ άλλη μια στα 3μετρα δίπλα, με τη σημαδούρα μου κ τα πάντα.
Δεν είπα ότι φταίει η θάλασσα, τι φταίξιμο να τις ρίξουμε...
Αυτό με το πάντα ζευγάρι είναι μεγάλη παγίδα. Πόσοι το κάνουν σωστά;
Είμαι πλέον 45 κ κάνω ψ/τ από τα 25 μου. Δεν είμαι βαθυτης, δεν κυνηγάω μαύρα. Κι όμως φίλε κάθε φορά που πάω να μπω κάνω τον σταυρό μου.
Έχουμε ξεφύγει από το θέμα, συγνώμη για αυτό
 
Μου έχει μπλέξει η ζώνη σε βράχο κ δεν μπορούσα να κάνω πίσω στα 5μετρα. Έχω φτάσει στα όρια υποξίας σε βουτιά στα 14μετρα επειδή το θεωρούσα ρηχά, δεν πήρα χαμπάρι πως έγινε.
Μου έχει περάσει βάρκα πάνω από το κεφάλι μία κ άλλη μια στα 3μετρα δίπλα, με τη σημαδούρα μου κ τα πάντα.
Δεν είπα ότι φταίει η θάλασσα, τι φταίξιμο να τις ρίξουμε...
Αυτό με το πάντα ζευγάρι είναι μεγάλη παγίδα. Πόσοι το κάνουν σωστά;
Είμαι πλέον 45 κ κάνω ψ/τ από τα 25 μου. Δεν είμαι βαθυτης, δεν κυνηγάω μαύρα. Κι όμως φίλε κάθε φορά που πάω να μπω κάνω τον σταυρό μου.
Έχουμε ξεφύγει από το θέμα, συγνώμη για αυτό
Κανονικα κ όταν μπαίνουμε στο αμάξι μας τον σταυρό μας πρεπει να κάνουμε........
Δικιο έχεις δεν λεω.....
Αλλά μην το ψάχνεις.......
 
Back
Top