Εξορμήσεις

Όχι, εχθές είδα το πρώτο και απέφυγα να του ρίξω γιατί εκτός που ήταν μικρό, δεν είχα κατάλληλο τρόπο να το ξεψαρίσω... δεν ήθελα να κάνω και "άσκοπες" βολές ..
Στο μέλλον αν είναι συχνό και μεγαλώνει αρκετά ίσως το δοκιμάσω...
Φάνηκαν κάτι λίγα λεοντόψαρα κ απο εδω...
Ένας γνωστος μου δεινός ψαροντουφεκας που έχει χτυπήσει ότι υπάρχει από εκλεκτά ψάρια μου είπε ότι έχουν πεντανοστιμο κρέας...
Χτυπησε λίγους από περιεργεια κ από εδώ κ περα αν του δίνεται η ευκαιρία δεν θα τους χαρίζει....

Περιοχή
ιωαννινα
Φάνηκαν κάτι λίγα λεοντόψαρα κ απο εδω...
Ένας γνωστος μου δεινός ψαροντουφεκας που έχει χτυπήσει ότι υπάρχει από εκλεκτά ψάρια μου είπε ότι έχουν πεντανοστιμο κρέας...
Χτυπησε λίγους από περιεργεια κ από εδώ κ περα αν του δίνεται η ευκαιρία δεν θα τους χαρίζει....

Εδω ,β. Ιονιο, ελαχιστα εχουν φανει. Προσωπικα δεν εχω δει.
Θα γινει κ το ψαλιδι στη σημαδουρα απαραιτητο αξεσουαρ...

Όνομα
Γιώργος
Εδω ,β. Ιονιο, ελαχιστα εχουν φανει. Προσωπικα δεν εχω δει.
Θα γινει κ το ψαλιδι στη σημαδουρα απαραιτητο αξεσουαρ...
Γεια σου Σπύρο, ψαλίδι και ειδικό δοχείο (μπουκάλι, μπετόνι, κουβαδάκι κ.λ.π.) για να μην είναι "χύμα" στην ψαροβελόνα ...
Καλές βουτιές!

Περιοχή
Β.Εύβοια
Όνομα
Θοδωρής
Γεια σου Σπύρο, ψαλίδι και ειδικό δοχείο (μπουκάλι, μπετόνι, κουβαδάκι κ.λ.π.) για να μην είναι "χύμα" στην ψαροβελόνα ...
Καλές βουτιές!
Αν κοπουν με ψαλιδι τα πτερυγια,οπως κανουμε στις σκορπινες και στις δρακαινες,δεν ειναι ενταξει?

Περιοχή
Β.Εύβοια
Όνομα
Θοδωρής
τρόπος 1.

τρόπος 2.
Αρα ειναι η κλασικη διαδικασια που ακολουθουμε στις σκορπινες και στις δρακαινες.Απλα θελει πολυ μεγαλυτερη προσοχη γιατι εχει πιο ισχυρο δηλητηριο.

Όνομα
Γιώργος
Αρα ειναι η κλασικη διαδικασια που ακολουθουμε στις σκορπινες και στις δρακαινες.Απλα θελει πολυ μεγαλυτερη προσοχη γιατι εχει πιο ισχυρο δηλητηριο.
Για να γλυτώσεις χρόνο είναι καλύτερος ο κουβάς και το κόψιμο των πτερυγίων στο τέλος όταν βγεις έξω...
Στη δεύτερη περίπτωση που τα ξεψαρίζανε με τα χέρια "φάγανε" και μερικές τσιμπιές !

Όνομα
Γιαννης
Λεοντοψαρα αν τα έβγαζα όσα είδα το καλοκαίρι θα θα πέρναγα τα 10 κιλά τη φορά αλλά δε δίνω σημασία η ιστορία με αυτά είναι ότι τα βλέπω όλα σε καλά θαλαμια αντί για μαύρα βλέπεις αυτά τα μπουζούκια σαν ραντάρ κάτω από τα βράχια .