Ελαστικά

Σε μισό μέτρο λάσπη κολλώδες και πυλοδες βάζουμε δύσκολα σε πολλά λάστιχα εάν υπάρχει και κλίση άστα να πάνε .
Σε μισό μέτρο λάσπη ή ακόμη και χιόνι το αυτοκίνητο έχει τακάρει και δεν πάει βήμα. Εκτός αν μιλάμε για αυτοκίνητο που έχει στηθεί για ειδικές.
 
Εύχομαι να μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος και να σου κάνουν όλα τα γούστα!!!
Ευχαριστω Χρηστο...μακαρι....1η φορα τα βαζω...για bf πηγα αλλα δεν υπηρχε αποθεμα, για cooper μου ειπανε τα ιδια, για maxxis δεν ειχε στις διαστασεις μου και κατεληξα σε αυτα....ειδωμεν
 
Ευχαριστω Χρηστο...μακαρι....1η φορα τα βαζω...για bf πηγα αλλα δεν υπηρχε αποθεμα, για cooper μου ειπανε τα ιδια, για maxxis δεν ειχε στις διαστασεις μου και κατεληξα σε αυτα....ειδωμεν
Όλα για κάποιο λόγο γίνονται !
 
Καλή κουβέντα για το τι αστικό θα επιλέξει ο καθένας, αλλά ρε παιδιά αυτό που γίνεται μετά μανόμετρα στα βενζινάδικα και ειδικά όταν πρόκειται για βενζινάδικα εταιρικά και μάλιστα με πάρα πολλά βενζινάδικα αλλά την Ελλάδα, είναι ανεπίτρεπτο .
Οι αποκλίσεις είναι τεράστιες. Συγκεκριμένο παράδειγμα τις τελευταίες μέρες από ίδιο βενζινάδικο δύο φιλοι διαπίστωσαν ότι το μανόμετρο είχε αποκλιση 25%.
Εγώ έχω πάρει ένα ηλεκτρονικό στο οποίο έχω τσεκάρει την απόκλιση και κάθε φορά θα βάζω αέρα αμέσως μετά κάνω τσεκάρισμα να δω τι γίνεται. Εχω φρικαρει παντως μ αυτα που εχω δει. Να γεμίζω και να μου δείχνει 30 και στην πραγματικότητα να είναι 40 !!!
 
και που να δείς τα μανόμετρα στα βουλκανιζατερ.
Τα ηλεκτρονικα ακομα και απο πρακτικερ είναι πιο αξιοπιστα
Το έχω ζήσει και αυτό φίλε Εφυγα από λαστιχάδικο με καινούργια λάστιχα και το αυτοκίνητο πήγαινε σαν βάρκα σε τρικυμία . Πάω στη δουλειά την επόμενη μέρα και κάποια στιγμή καταφέρνω να πάω σε ένα βενζινάδικο Βλέπω κάτι εξωφρενικές μετρήσεις. Φεύγω και πάω στον λάστιχα. Του λέω μπορείς σε παρακαλώ να μου μετρήσεις λίγο τον αέρα . Μετραει και βρισκει 41 ποιος το έβαλε μου λέει ;του λέω εσείς εδώ προχθές . Τι διαδρομη εκανες μου λεει. Του απαντάω 10 χλμ για να ερθω εδώ. Ανάψανε τα λάστιχα γι αυτο μου λεει
Παραλίγο να πλακωθούμε και στα χέρια.
Τα μανόμετρα είναι το ένα θέμα . Το δεύτερο θέμα είναι η μαλακία που δέρνει μερικούς που το παίζουνε και επαγγελματίες. Απο που να φυλαχτείς τελικά.
 
Δεν καθομαι πλέον να ασχολούμαι. Φεύγω από το βουλκανιζατέρ και σταματάω πιο κάτω και τα μετράω μόνος μου. 30 χρόνια μόνο έναν βρήκα πρόσφατα που ήταν σωστές οι πιέσεις. και όλοι παινεύονται για το σούπερ μανόμετρο που έχουν το οποίο ομως δεν καλιμπράρουν ποτέ.
 
Καλησπέρα, που τα έβαλες τα Cooper? Όπου έχω πάρει, είναι σε έλλειψη από το εργοστάσιο μ λένε...
Το αυτοκινητο ειναι στα Γιαννενα...την προηγουμενη βδομαδα που εψαχνα για το δικο μου αυτοκινητο cooper και goodrich εδω στην Αθηνα μου ειπανε οτι σε 6 μηνες θα φερουνε και εβαλα τα hankook
 
Back
Top