Ελαστικά

Καλή κουβέντα για το τι αστικό θα επιλέξει ο καθένας, αλλά ρε παιδιά αυτό που γίνεται μετά μανόμετρα στα βενζινάδικα και ειδικά όταν πρόκειται για βενζινάδικα εταιρικά και μάλιστα με πάρα πολλά βενζινάδικα αλλά την Ελλάδα, είναι ανεπίτρεπτο .
Οι αποκλίσεις είναι τεράστιες. Συγκεκριμένο παράδειγμα τις τελευταίες μέρες από ίδιο βενζινάδικο δύο φιλοι διαπίστωσαν ότι το μανόμετρο είχε αποκλιση 25%.
Εγώ έχω πάρει ένα ηλεκτρονικό στο οποίο έχω τσεκάρει την απόκλιση και κάθε φορά θα βάζω αέρα αμέσως μετά κάνω τσεκάρισμα να δω τι γίνεται. Εχω φρικαρει παντως μ αυτα που εχω δει. Να γεμίζω και να μου δείχνει 30 και στην πραγματικότητα να είναι 40 !!!
Αφου κοιτας και τον αερα στα λαστιχα .shake hands.

Δυστηχως μεγαλη πλειοψηφια οδηγων εχει πληρης μεσανυχτα
εδω δεν ανοιγουν το καπο να τσεκαρουν λαδια-νερα διαρροες κτλ
βενζινη να εχει το ντεποζιτο και φυγαμε hippo
 
Καλησπερα Παιδες.....μια ερωτηση....τι ελαστικα προτεινεται για suzuki jimny 2002 205/70/15? All terrain...
Στο δικό μου φοράω τα Goodyear Wrangler A/T με Kevlar. Κορυφαίο στα σκληρά εδάφη (λόγω Kevlar) και βγάζει σχεδόν 30% περισσότερη ζωή από άλλα του ανταγωνισμού. Είμαι γενικά πολύ ικανοποιημένος.
 
Σήμερα έβαλα τα maxxis σε 195 80 14 στο φορτηγάκι της δουλειάς ωραίο λάστιχο πέλμα σαν το bf all που φοράω στο 4χ4 πιστεύω αξίζουν το κάτι παραπάνω π πλήρωσα


Καλοριζικα Παναγιώτη. Ρίξε καμιά εντύπωση όταν βγάλεις άκρη για το τι κάνουν.. Τα ζαχαρώνω για το duster
 
Καλησπέρα σας.
Ψάχνω για 50-50 ελαστικό σε διάσταση 31/10.5/15 για το Hilux. Οι επιλογές είναι οι παρακάτω.
Yokohama G015 570€
Toyo at2 580€
Bridgestone at001 650€
Maxxis 980 670€
Cooper sst max 700€
BF ko2 770€
Ωστόσο έχουν τραβήξει την προσοχή μου τα Atturo TrailBlade AT στα 500€ . Λάστιχα από Αμερική με πολύ καλές κριτικές και αξιολογήσεις , εφάμιλλα των επωνύμων προϊόντων. Στην Ευρώπη δεν είναι και τόσο γνωστά καθώς δεν εισαγόταν τα προηγούμενα ετη.Ποια η γνώμη σας τόσο για τα συγκεκριμένα όσο και για όλα τα προαναφερόμενα; Ποια θα προτείνατε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Καλησπέρα σας.
Ψάχνω για 50-50 ελαστικό σε διάσταση 31/10.5/15 για το Hilux. Οι επιλογές είναι οι παρακάτω.
Yokohama G015 570€
Toyo at2 580€
Bridgestone at001 650€
Maxxis 980 670€
Cooper sst max 700€
BF ko2 770€
Ωστόσο έχουν τραβήξει την προσοχή μου τα Atturo TrailBlade AT στα 500€ . Λάστιχα από Αμερική με πολύ καλές κριτικές και αξιολογήσεις , εφάμιλλα των επωνύμων προϊόντων. Στην Ευρώπη δεν είναι και τόσο γνωστά καθώς δεν εισαγόταν τα προηγούμενα ετη.Ποια η γνώμη σας τόσο για τα συγκεκριμένα όσο και για όλα τα προαναφερόμενα; Ποια θα προτείνατε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Bridgestone DUELER A/T 001. Νομίζω είναι το καλύτερο από όλα συν ότι είναι μοναδικό από τα παραπάνω που έχουν βαθμολογία Α στο βρεγμένο στην διάσταση σου.
 
Τα αμερικανικά που λες δεν τα γνωρίζω,τα cooper που γράφεις είναι 70/30 και όχι 50/50,τα discoverer at sport2 είναι 50/50 της cooper και τα πιο ισορροπημένα,όσο για τα άλλα bf και maxxis πολύ ανώτερα από τα υπόλοιπα,με τα bf να υπερτερούν εκτός και τα maxxis εντός.
 
Θα είναι η δεύτερη τετράδα ελαστικών καθώς για τη κυνηγετική περίοδο φοράω τα Kumho KL71 σε 235/85/16. Επομένως τα ελαστικά που ψάχνω τώρα δεν προορίζονται τόσο πολύ για εκτός δρόμου. Σίγουρα θα πατήσουν και χώμα αλλά δεν θα είναι η βασική μου απαίτηση. Ευχαριστώ για τις έως τώρα απαντήσεις σας παιδιά. Τα Dueller όντως με κερδίζουν εάν αποφασίσω τελικά να φτάσω σε αυτά τα επίπεδα τιμών
 
Καλησπέρα σας.
Ψάχνω για 50-50 ελαστικό σε διάσταση 31/10.5/15 για το Hilux. Οι επιλογές είναι οι παρακάτω.
Yokohama G015 570€
Toyo at2 580€
Bridgestone at001 650€
Maxxis 980 670€
Cooper sst max 700€
BF ko2 770€
Ωστόσο έχουν τραβήξει την προσοχή μου τα Atturo TrailBlade AT στα 500€ . Λάστιχα από Αμερική με πολύ καλές κριτικές και αξιολογήσεις , εφάμιλλα των επωνύμων προϊόντων. Στην Ευρώπη δεν είναι και τόσο γνωστά καθώς δεν εισαγόταν τα προηγούμενα ετη.Ποια η γνώμη σας τόσο για τα συγκεκριμένα όσο και για όλα τα προαναφερόμενα; Ποια θα προτείνατε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Έχω τα bf στο BT 50 η 3η 4αδα πολυ ευχαριστημενος
Αλλά επειδή maxxis στο αμάξι της δουλειάς ίδιο πέλμα έχουν με τα bf και νομιζω ότι είναι πιο μαλακα θα πάω σε maxxis οπότε θα σ πρότεινα και τα 980
 
OTAN το ελαστικο εχει ποιο μαλακη γομα κραταει καλυτερα στη βρεγμανη ασφαλτο αλλα το τρωει η πετρα σε χρονο μηδεν..
αναλογα τη χρηση θες τα υπολογιζεις και πρατεις..
οταν λες το bf ko 2 770 se 15νταρα μου φενετε αρκετα τα λευτα..
σε αυτα τα χρηματα εβαλα στο ranger που εχει 17αρα ζαντα και μενω κρητη που σε νησι ειναι ολλα ποιο ακριβα
 
Το βρήκα και ακριβότερα . Γενικά από ότι κατάλαβα, διότι έχω ψάξει αρκετά , είναι όλα σε έλλειψη . Οι τιμές που βρήκα είναι από διάφορα καταστήματα, άλλο από Θεσσαλονίκη,άλλο από Τρίκαλα ,αλλά από Γιάννενα . Όλοι τους είχαν και μικρή ποικιλία και μικρή διάθεση ελαστικών. Ίσως αυτό να ευθύνεται και για τις σχετικά υψηλές τιμές.
Ενδεικτικά θα πω πως σε ένα κατάστημα της Θεσσαλονίκης μου πρόσφεραν τα matador στην εξωφρενική τιμή των 940 ευρώ.
 
Σμρ έδωσα προκαταβολή για το bridgestone παιδιά. Θα έρθουνε σε 15 ημέρες περίπου με είπε ο λαστιχάς. Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας και την προθυμία σας. Θα ανέβουν οι φωτογραφίες μόλις τα παραλάβω.
 
Σε 265/70/16 δέν υπάρχει σχεδόν τπτ για μένα.
Μόνο τα brig at001...
Τί γίνεται ρε γμτ...
οχι και μονο τα αυτα.εγω απο μιια γρηγορη ματια βρηκα και hankook rf33 kai hankook rf 11 και hankook rt05 βρηκα maspire mt βρηκα petlas 411 βρηκα malatesta cobra .για ψαξε καλυτερα
 
Back
Top