Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα σε όλους αγόρασα 2κουτια Remington nitro magnum 53γρ. από διαφορετικά καταστήματα στο δεύτερο κουτί είχε φυσίγγια που στο κέντρο ήταν λίγο πιο ανοικτά με αποτέλεσμα να χύνεται το άσπρο Μπάφερ. Έχουν θέμα; Το δεύτερο κουτί το πήρα από ίντερνετ και όταν μου ήρθε το είδα αλλιώς δε θα το επερνα 60+κάνει το κουτί και να έχει τέτοιο θέμα επιτρέπετε;
 

Attachments

  • IMG_20230610_073822_HDR.jpg
    IMG_20230610_073822_HDR.jpg
    194 KB · Προβολές: 48
  • IMG_20230610_073811_HDR.jpg
    IMG_20230610_073811_HDR.jpg
    145,9 KB · Προβολές: 48
Καλημέρα σε όλους αγόρασα 2κουτια Remington nitro magnum 53γρ. από διαφορετικά καταστήματα στο δεύτερο κουτί είχε φυσίγγια που στο κέντρο ήταν λίγο πιο ανοικτά με αποτέλεσμα να χύνεται το άσπρο Μπάφερ. Έχουν θέμα; Το δεύτερο κουτί το πήρα από ίντερνετ και όταν μου ήρθε το είδα αλλιώς δε θα το επερνα 60+κάνει το κουτί και να έχει τέτοιο θέμα επιτρέπετε;
Δεν θα έπρεπε να χύνεται το μπαφερ όχι... Δύο λύσεις έχεις... Η το γυρνάς πίσω ( εγώ αυτό θα έκανα) για τα χρήματα που εχει η αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα βάζεις με το δάχτυλο σου μια μυτιτσα σιλικόνη ίσα ίσα να κλείσει η τρύπα να μην χύνεται το μπαφερ...

 
Δεν θα έπρεπε να χύνεται το μπαφερ όχι... Δύο λύσεις έχεις... Η το γυρνάς πίσω ( εγώ αυτό θα έκανα) για τα χρήματα που εχει η αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα βάζεις με το δάχτυλο σου μια μυτιτσα σιλικόνη ίσα ίσα να κλείσει η τρύπα να μην χύνεται το μπαφερ...

Δε μπορώ να τα επιστρέψω πλέον καμία 10φυσιγγια έχουν θέμα θα δοκιμάσω με τη
σιλικόνη ευχαριστώ.
 
Καλημέρα σε όλους αγόρασα 2κουτια Remington nitro magnum 53γρ. από διαφορετικά καταστήματα στο δεύτερο κουτί είχε φυσίγγια που στο κέντρο ήταν λίγο πιο ανοικτά με αποτέλεσμα να χύνεται το άσπρο Μπάφερ. Έχουν θέμα; Το δεύτερο κουτί το πήρα από ίντερνετ και όταν μου ήρθε το είδα αλλιώς δε θα το επερνα 60+κάνει το κουτί και να έχει τέτοιο θέμα επιτρέπετε;
Τα Remington με buffer πάντα έτσι ήταν. Εξαπανέκαθεν...Ειδικά τα δράμα.
 
Εγώ πάντως θα τα γύριζα πίσω, αφού τα πλήρωσα και δε μου τα χάρισαν έχω την απαίτηση να είναι κομπλέ και όχι να κάνω το χειρούργο... κάτι τέτοια βλέπω και πριν αγοράσω το κουτί τα ανοίγω επί τόπου για να δω αν είναι εντάξει.
 
Εγώ πάντως θα τα γύριζα πίσω, αφού τα πλήρωσα και δε μου τα χάρισαν έχω την απαίτηση να είναι κομπλέ και όχι να κάνω το χειρούργο... κάτι τέτοια βλέπω και πριν αγοράσω το κουτί τα ανοίγω επί τόπου για να δω αν είναι εντάξει.
και εγω το ιδιο με ρεμικτον νιτρο , σε ολο το κουτι , ηταν χαλια , εβαζα ενα μικρο χαρτακι στην οπη , γιατι γεμιζα μπαφερ , και τα σκαγια στο τελος κουδουνιζαν , εχω ακομα 5 κουτια μαγνουμ ρεμικτον νιτρο 46 γραμμαρια 6αρια , σε αυτο δεν εχω πρωβλημα , και ειδα οτι εχουν βαλει σαν κολα στην οπη , και της πτυχωσης του αστερι
 
Εγώ πάντως θα τα γύριζα πίσω, αφού τα πλήρωσα και δε μου τα χάρισαν έχω την απαίτηση να είναι κομπλέ και όχι να κάνω το χειρούργο... κάτι τέτοια βλέπω και πριν αγοράσω το κουτί τα ανοίγω επί τόπου για να δω αν είναι εντάξει.
Πέταξα την απόδειξη πριν τα ανοίξω μόλις είδα αυτό όμως ποτέ ξανά.
 
και εγω το ιδιο με ρεμικτον νιτρο , σε ολο το κουτι , ηταν χαλια , εβαζα ενα μικρο χαρτακι στην οπη , γιατι γεμιζα μπαφερ , και τα σκαγια στο τελος κουδουνιζαν , εχω ακομα 5 κουτια μαγνουμ ρεμικτον νιτρο 46 γραμμαρια 6αρια , σε αυτο δεν εχω πρωβλημα , και ειδα οτι εχουν βαλει σαν κολα στην οπη , και της πτυχωσης του αστερι
Μου έχει τύχει σε πολλά επώνυμα ΤΟΣΟ εγχώρια ΌΣΟ και από μεγάλες φίρμες της Ιταλίας (ονόματα δε λέμε, οικογένειες δε θύγουμε) τα σκάγια να κουδουνίζουν μέσα σα μαράκες. Μην αναφέρω δε το ίδιο περιστατικό σε φυσίγγια γνωστής Ελληνικής παραγωγής (που χαίρει μεγάλης εκτίμησης ο @Alex37 ) ρελιασμένα μάγκνουμ δραμιάρες να κουδουνίζουν και να βλέπω πυρίτιδα στη περιοχή των μπίλιων ( σε ολόκληρο το μήκος του κάλυκα).
Μετά από τέτοια ψυχολογικά επί τόπου έλεγχος , αν αρνηθεί δε ο μαγαζάτορας , του κουνάω μαντίλι. Δεν θα παίζουν με τη δική μου τσέπη.
Υ.γ. συγνώμη για το σεντόνι.
 
Καλημέρα σε όλους αγόρασα 2κουτια Remington nitro magnum 53γρ. από διαφορετικά καταστήματα στο δεύτερο κουτί είχε φυσίγγια που στο κέντρο ήταν λίγο πιο ανοικτά με αποτέλεσμα να χύνεται το άσπρο Μπάφερ. Έχουν θέμα; Το δεύτερο κουτί το πήρα από ίντερνετ και όταν μου ήρθε το είδα αλλιώς δε θα το επερνα 60+κάνει το κουτί και να έχει τέτοιο θέμα επιτρέπετε;
Οι Αμερικάνοι δεν είναι και πολύ προσεκτικοί με τα κλεισίματα.
Δεν έχουν πρόβλημα αλλά το buffer δεν πρέπει να φύγει.
Ότι σου είπε ο Άρης.

Μερικά δικά μου.
20230610_214058.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top