Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η δικια μου εμπειρια με αυτα (μετριος σκοπευτης στην καλυτερη) πηρα τα περισσοτερα πουλια φετος με το ενα κουτι που εριξα αλλα πολλα ζωντανα. Λογικα τα χτυπουσε η περιφερεια αλλα μαλλον θα τα ξαναδοκιμασω γιατι στην σκοπευση μου ερχονταν γαντι
Δεν φταίει η Περιφέρεια είναι αυτό που σού είπα, ακόμα δεν τα έχει βρει καλά όπως τα παλιά.
 
τα πηρα σημερα απο καλκαντζακο 7.60 το κουτι , και για καρτερι και περπατητο... μηπως ξερουμε συνταγη???
Φέτος έριξα μόνο τέτοια. Νομίζω φιοκι ο κάλυκας, δεν θυμάμαι αλλά αν θες το κοιτάζω αύριο. Μια χαρά φυσιγγακια είναι. Υπόψην οτι στην περιοχή μου έχει ήπιους χειμώνες. Δεν τα έριξα με κρύο καιρό.
 
Φέτος έριξα μόνο τέτοια. Νομίζω φιοκι ο κάλυκας, δεν θυμάμαι αλλά αν θες το κοιτάζω αύριο. Μια χαρά φυσιγγακια είναι. Υπόψην οτι στην περιοχή μου έχει ήπιους χειμώνες. Δεν τα έριξα με κρύο καιρό.
Όλο τον καιρό παίζει αυτό απο τη φουλ υγρασία μέχρι τις νότιες που κλανουν όλα τα άλλα δεν ξέρω τι έχει κάνει αυτός αλλά το συγκεκριμένο είναι το κορυφαίο της Ελληνικής αγοράς και σταθερό όσα χρόνια το ρίχνω
 
Τα 32 άρια, τα μαλακωσαν και είναι πιο καλά, θυμάσαι τα παλιά μόνο κρότο ήταν. Και ο Λάζος τα έριχνε και τα βρήκε πολύ καλά Και στην παγωνιά.
Τα παλιά θυμάμαι τα είχα ρίξει μια χρονιά.
Καλά ήταν θυμάμαι. Σε κάλυκα fiocchi τότε και λογικά με csb1.
Και για τα 34αρια έχω ακούσει καλά λόγια,αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει.
 
Από navaro έριξε κανείς τα 32αρια και 34αρια την περασμένη χρονιά;
Έπαιξα με ένα κουτί 34ρια σε κορακοειδή. Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος , μαλακά στην ανάκρουση (για όπλο αδρανείας es100). Γενικά δεν είχα κάποιο παράπονο μια χαρά τα κατέβαζε τα πουλιά.
 
Έπαιξα με ένα κουτί 34ρια σε κορακοειδή. Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος , μαλακά στην ανάκρουση (για όπλο αδρανείας es100). Γενικά δεν είχα κάποιο παράπονο μια χαρά τα κατέβαζε τα πουλιά.
Ευχαριστώ Νίκο,ίσως πάρω κάνα κουτί δοκιμαστικά φέτος.
 
Καλημέρα στη παρέα
Μου είχαν μείνει καμιά 15αρια κουτια 20αρια και τα πήγα στο.μαγαζι που πήρα το οπλο για.ανταλαγη να πάρω κάνα για περδικα να πάρω τα δοκιμασμένα ρεμικτον που τα ξέρω η να πάρω για δοκιμη τα federal τα 36γρ σε 7 1/2 δε τα χω ρίξει ποτέ τα χει ρίξει καποιος;
Είναι και πανάκριβα εκείνα 46 ευρώ...
 
Καλημέρα στη παρέα
Μου είχαν μείνει καμιά 15αρια κουτια 20αρια και τα πήγα στο.μαγαζι που πήρα το οπλο για.ανταλαγη να πάρω κάνα για περδικα να πάρω τα δοκιμασμένα ρεμικτον που τα ξέρω η να πάρω για δοκιμη τα federal τα 36γρ σε 7 1/2 δε τα χω ρίξει ποτέ τα χει ρίξει καποιος;
Είναι και πανάκριβα εκείνα 46 ευρώ...
Αν ρίξεις τα federal θα ξεχάσεις τα ρεμ αλλά μη καλομαθεις γιατί δε πλησιάζονται
 
Καλημέρα στη παρέα
Μου είχαν μείνει καμιά 15αρια κουτια 20αρια και τα πήγα στο.μαγαζι που πήρα το οπλο για.ανταλαγη να πάρω κάνα για περδικα να πάρω τα δοκιμασμένα ρεμικτον που τα ξέρω η να πάρω για δοκιμη τα federal τα 36γρ σε 7 1/2 δε τα χω ρίξει ποτέ τα χει ρίξει καποιος;
Είναι και πανάκριβα εκείνα 46 ευρώ...
REMINGTON
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top