Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο συγκεκριμένος το έχει κακό χούι να πατάει του σκοτωμού τα βυσματα και στο 20αρι τα ιδια κανει και βγαζει ενα κλωτσημα σκοτωσε με, επισης τα σκαγια του ειναι παντα λιγο πιο μικρα απ την κλασικη κλιμακα
 

Ο συγκεκριμένος το έχει κακό χούι να πατάει του σκοτωμού τα βυσματα και στο 20αρι τα ιδια κανει και βγαζει ενα κλωτσημα σκοτωσε με, επισης τα σκαγια του ειναι παντα λιγο πιο μικρα απ την κλασικη κλιμακα
Επειδη δεν σας πιανω στειλτε καποιος σε πμ να μαθω κι εγω το φυσιγγι
 
Ο συγκεκριμένος το έχει κακό χούι να πατάει του σκοτωμού τα βυσματα και στο 20αρι τα ιδια κανει και βγαζει ενα κλωτσημα σκοτωσε με, επισης τα σκαγια του ειναι παντα λιγο πιο μικρα απ την κλασικη κλιμακα
Eγω τι φταιω,που τα πηγα πεσκεσι στην αλλη ακρη του κοσμου για κυνηγι?
Πετρες να πεταγαμε 5 ατομα πιο πολλα παπια θα ειχαμε παρει!
 
Άι στο καλό και νόμιζα ότι την είχαμε μονοπώλιο την ακρίβεια .sarcastic.
Πάντως πέρα από τα φυσίγγια, τα κυνητικα μαγαζια των Ιωαννίνων σε είδη ρουχισμου,υποδυσης, όπλων κλπ νομίζω ότι είναι σε καλό επίπεδο...μα από εδώ μα από εκει τον σκοντο θα τον κάνουν.
Εγώ πλεον ρούχα αγοράζω από εκει και όχι από Αθήνα.
Βέβαια αυτη είναι άλλη συζήτηση και ας μην βγουμε offt.
 
Παλικάρια τώρα γύρισα την βόλτα μου την έκανα ,,,έφυγα κατά της 4:30 πήγα πήρα και φυσίγγια τα Τορτνο τα 30 γραμμάρια σε 7 -8 νούμερα ,, πολύ με άρεσε ωραίο και γεμάτο φυσιγγι περιποιημένο .
Έριξα πολλά πήγα την έστησα σε ένα μέρος με μαυροπουλια που περνάν αβερτα και έκανα δοκιμές , πολύ γρήγορο και καλα σκωτωματα , σε καλές αποστάσεις.
Πήρα και το μεζέ μια χαρά ,,,ήπια και καφεδαρα.
Με τις πατερίτσες να γυρνάω μέσα στα τρυφιλια όλα τα λεφτα χαχαχαχα.

Από παπιά έκατσα καρτέρι έτσι για το γαμωτο σε ένα περασμα όσο μπορούσα γιατί με της πατεριτσες δεν μπορώ να πάω πιο βαθειά , έριξα ένα μικρό από μεγάλη απόσταση με τα 7ρια και πήγε έπεσε μακριά δεν μου έκανε τα κέφια να το πάρω .

Δεν βγήκαν πολλα πουλια λίγα πράγματα , άσε που δεν μπορώ να πάω εκεί που πρέπει με της πατεριτσες χαχαχαχα.
 
Mα ποιο φυσιγγι ειναι αυτο??ελεηστε κ έμενα τον αοματο...sarcastic.
Τι να πω τώρα..:( παλιά που το είχα ρίξει σε τσίχλα ηταν θάνατος..
Κάποιος μου είχε πει ότι το ειχε πάρει σε ν9 κ όλοι οι κάλυκες έγραφαν ν6..αλλα είχε σωστά σκάγια μέσα..προφανώς είχε κουτια αλλα οχι κάλυκες...sarcastic.
 
Στην Άρτα υπάρχει πλαφόν στα 32 γραμμάρια....7.5€ ολα
Χθεσινή αγορά, Ρουμελιώτης 30 και 32 γρ (CSB) από μαγαζί που τα φέρνει εδώ στα Χανιά 6,10 και 6,20 € αντίστοιχα. Και τα 28 γρ 5,70€ ... Καλές τιμές νομίζω, να βγάλει κι ο άνθρωπος εδώ ένα λογικό κέρδος. Και τα φυσίγγια δε βλέπω να υστερούν καθόλου, για να μην πω ότι είναι και καλύτερα απο πολλά ακριβότερα ελληνικά και εισαγώμενα !!
 
σε αυτό θα συνεκφωνήσω κ εγώ έχουνε πολύ καλές τιμές σε ρούχα κ παπούτσια
Ίσως η αυξημένη τιμή στα φυσιγγια να οφείλεται και στο γεγονός ότι δεν υπάρχει μεγάλη κατανάλωση φυσιγγίων από τους Γιαννιωτες καθώς το μεγαλύτερο ποσοστό ασχολείται με κυνήγια που δεν απαιτούν μεγάλη κατανάλωση φυσιγγίων,με αποτέλεσμα να κοιτάνε να βγαλουν όσο περισσότερο κέρδος γίνεται από αυτά τα "λίγα" φυσιγγια που προϋπολογιζουν ότι θα πουλήσουν σε μια σεζόν.
Αυτό είναι μια εικασία δικη μου...δεν σημαίνει ότι ισχύει και απόλυτα.Μπορει να κάνω και λαθος.
 
Ακριβούτσικα για σπανιόλικα. Το απλό κόκκινο με συγκεντρωτήρα 7Ε, Το ημιδιασποράς πράσινο 8Ε, το γαλάζιο ενισχυμένο διασποράς στα 8,5. Δεν έχω τιμή για το 36αρι.

Αν αυτές είναι οι τιμες παραγωγου και.οχι λιανεμπορου, τοτε χτύπησε εμάς κεραυνός και αστροπελέκι τον κατασκευαστη.. Για συνηθισμένα υλικά, και όνομα που περιορίζεται πολυ τοπικά, ο άνθρωπος ζητά τη μάνα του και τον πατέρα του...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top