Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ενα φυσιγγιο με συγκεντρωτηρα στον ιδιογομοτη , ο συγκερωτηρας του στοιχηζει 2 λεπτα με 2,5 λεπτα , με μαληνη ταπα ντιανα που βαζουν οι περησοτεροι 5 λεπτα , δηλαδη στο κουτι επιπλεον 75 λεπτα , και οχι 3 ευρω και πανω που χρεονουν επιπλεον τα ετοιμα που εχουν ταπα ντιανα , καθος ενα φυσιγγιο 32 γραμμαρια στοιχηζει το κουτι στον ιδιογομοτη 6 ευρω με καινουριο καλυκα , και ενα με 36 γραμμαρια 7 ευρω μαζη με την επιπλεον πυρητηδα , και οχι 10 ευρω και 12 που χρεονουν τα ετοιμα τα 36 γραμμαριων
 
Στα μέτρα που θες να ρίξεις και χαρτοπόλεμο να έχει μέσα το μικρό θα το κατεβάσει....μη πετάς λεφτά τσάμπα τέτοια εποχή....με ένα 60αρι φόρτωσε μια κούτα και είσαι άρχοντας. Κράτα τα λεφτά σου για πιο βαριές χειμερινές γομώσεις που τις έχουν πάει στο θεό ;)
Κώστα έφαγα μια Πούτ.......α προπερσι νααααα από μια παραγγελία μεγάλη από Αλεξανδρουπολη , για τα δημοφιλή φυσίγγια του Έβρου , άστα να πάνε ακόμα το φυσαωωωωω . Δεν κάναν δεν κάναν καθηστα βαρουσα και φευγαν τα πιυλια σε μιλάω δεν κοβαν τι να πω δεν ξέρω , αλλά τα έριχνα με πολύ κρύο ,, άλλωστε γι'αυτό τα πήρα και γι'αυτό μου τα παινεύαν. Άστο μεγάλη ιστορία.
Έχω κάνει και άλλες παλιότερα παραγγελίες με ανάλογα πάνω κάτω αποτελέσματα .
Τώρα στο θέμα μας , γι'αυτό λέω να πάρω τα Τορτνο εδώ έχουν τα 30 γραμμάρια 6.90 και τα 32 7.20 αν θυμάμαι καλά.
 
Κώστα έφαγα μια Πούτ.......α προπερσι νααααα από μια παραγγελία μεγάλη από Αλεξανδρουπολη , για τα δημοφιλή φυσίγγια του Έβρου , άστα να πάνε ακόμα το φυσαωωωωω . Δεν κάναν δεν κάναν καθηστα βαρουσα και φευγαν τα πιυλια σε μιλάω δεν κοβαν τι να πω δεν ξέρω , αλλά τα έριχνα με πολύ κρύο ,, άλλωστε γι'αυτό τα πήρα και γι'αυτό μου τα παινεύαν. Άστο μεγάλη ιστορία.
Έχω κάνει και άλλες παλιότερα παραγγελίες με ανάλογα πάνω κάτω αποτελέσματα .
Τώρα στο θέμα μας , γι'αυτό λέω να πάρω τα Τορτνο εδώ έχουν τα 30 γραμμάρια 6.90 και τα 32 7.20 αν θυμάμαι καλά.
φιλε μου πρωτα δοκιμαζεις και μετα παραγγελνεις;)
 
Συνάδελφε mono papia σε ζηλεύουμε για τις δυνατοτητες κυνηγιου που εχεις.
Αν ημουνα στη θεση σου θα έπαιρνα τα lambro tordo 30 n8 για θερμοκρασίες πανω απο 8 οC
Τα lambro tordo 32 7 η 8 για χαμηλότερες θερμ. απο 8οC
Ή τα Α1 speciale ολα τα νούμερα για οτι καιρο θες.
Οι τιμες στο ehunter ειναι αντίστοιχα
6,20
6,60
7,20
 
Κώστα έφαγα μια Πούτ.......α προπερσι νααααα από μια παραγγελία μεγάλη από Αλεξανδρουπολη , για τα δημοφιλή φυσίγγια του Έβρου , άστα να πάνε ακόμα το φυσαωωωωω . Δεν κάναν δεν κάναν καθηστα βαρουσα και φευγαν τα πιυλια σε μιλάω δεν κοβαν τι να πω δεν ξέρω , αλλά τα έριχνα με πολύ κρύο ,, άλλωστε γι'αυτό τα πήρα και γι'αυτό μου τα παινεύαν. Άστο μεγάλη ιστορία.
Έχω κάνει και άλλες παλιότερα παραγγελίες με ανάλογα πάνω κάτω αποτελέσματα .
Τώρα στο θέμα μας , γι'αυτό λέω να πάρω τα Τορτνο εδώ έχουν τα 30 γραμμάρια 6.90 και τα 32 7.20 αν θυμάμαι καλά.
κανε παραγκελια , αλλα σε ποικηλια και μικρες ποσοτητες ,και οχι μονο μια μαρκα , και δες ποια σου τεριαζουν , και ξαναπαρε αυτα γρηγορα που σου αρεσαν ,για να μην αλαξουν παρτηδα , και θα πεις στον πωλειτη να σου στηλει απο την ιδια παρτηδα που δοκημασες, και σου αρεσαν , γιατι υπαρχει περηπτοση να παρεις την ιδια μαρκα αλλα αλλη παρτηδα και να ειναι εντελος διαφορετηκα τα φυσιγγια
 
Συνάδελφε mono papia σε ζηλεύουμε για τις δυνατοτητες κυνηγιου που εχεις.
Αν ημουνα στη θεση σου θα έπαιρνα τα lambro tordo 30 n8 για θερμοκρασίες πανω απο 8 οC
Τα lambro tordo 32 7 η 8 για χαμηλότερες θερμ. απο 8οC
Ή τα Α1 speciale ολα τα νούμερα για οτι καιρο θες.
Οι τιμες στο ehunter ειναι αντίστοιχα
6,20
6,60
7,20
Φιλαρακι δυνατότητές και παπαριές , ούτε καλό όπλο έχω, ούτε καλά τσοκ , ούτε τα πιο ακριβά φυσίγγια, ούτε τζιπ, ούτε σκυλί, ούτε παραλλαγές βάλτου , και πόσα ακόμα .

Απλά είναι στα πόδια μου αδερφέ και μεγάλωσα έτσι από παπού και συγγενείς που είχαν χωράφια μέσα στο βάλτο το παπί είναι παραδοση εδώ τον χειμώνα ένα πράμα.
Παράδειγμα να τώρα πριν 10 λεπτά είχε σπανακόρυζο η μάνα , έκανε και 8 μπεκατσινια ετσι για μεζε στο τηγάνι λουκούμι , πέσαν κάτι βουτιές στην λάδια άστα να πάνε .

Μου φενετε θα πάω μια γύρα τώρα η πιο μετά ανάλογος τα κέφια για κάνα μικροπουλο , τα παπιά είναι μπελάς και στο μαγείρεμα και στο καθάρισμα , αλλά έχουν ωραία τουφεκια και κυνήγι.

Αυτά θα πάω να πάρω φιλαρακι που λες τα 30 γραμμάρια . Έχει πολύ ζεστή ακομα.
 
Και η Άρτα δεν πάει πίσω....είδε ο πατέρας μου σε μαγαζί του Ρουμελιώτη,λογικά τα 32 7,5€!!!

Μιλάμε για λιανεμπορική αισχροκέρδια σε όλο της το μεγαλείο.. Θέλουν να βγάλουν αεριτζίδικα περισσότερα από τον Αντρέα που τραβάει και πόσο λούκι για να τα φτιάξει μπροστά σε αυτούς που απλά παρέχουν το ράφι... Τελικά η παραγγελία από την πηγή και το "σπάσιμο" των μεσαζόντων είναι μονόδρομος...
 
Μιλάμε για λιανεμπορική αισχροκέρδια σε όλο της το μεγαλείο.. Θέλουν να βγάλουν αεριτζίδικα περισσότερα από τον Αντρέα που τραβάει και πόσο λούκι για να τα φτιάξει μπροστά σε αυτούς που απλά παρέχουν το ράφι... Τελικά η παραγγελία από την πηγή και το "σπάσιμο" των μεσαζόντων είναι μονόδρομος...

Αστους Γρηγορη!Πανε για δευτερη χρονια πατο σε σχεση με την τσιχλα που τρωει τα περισσοτερα φυσιγγια.
Στο τελος δεν θα μεινει κανεις τους.
 
Αστους Γρηγορη!Πανε για δευτερη χρονια πατο σε σχεση με την τσιχλα που τρωει τα περισσοτερα φυσιγγια.
Στο τελος δεν θα μεινει κανεις τους.
Όταν οποισδήποτε στο σύστημα της αγοράς προσπαθεί να κερδίσει υπερπολλαπλάσια από την αξία και τη χρησιμότητα που προσθέτει, τότε ειλικρινά έπρεπε να είχε φύγει χθες και δεν θα λείψει σε κανένα...
Λιανεμπορικές υπηρεσίες μπορεί να χρειαζόμαστε (και τις βρίσκουμε και από τους παραγωγούς), δεν νομίζω όμως πως χρειαζόμαστε τέτοιους λιανέμπορους...

Δεν έχει πουλιά, χαμηλή ζήτηση σηκώνουν τις τιμές... Έχει πουλιά, υψηλή ζήτηση, πάλι σηκώνουν τις τιμές... Αισχροκερδική παράνοια...
 
Όταν οποισδήποτε στο σύστημα της αγοράς προσπαθεί να κερδίσει υπερπολλαπλάσια από την αξία και τη χρησιμότητα που προσθέτει, τότε ειλικρινά έπρεπε να είχε φύγει χθες και δεν θα λείψει σε κανένα...
Λιανεμπορικές υπηρεσίες μπορεί να χρειαζόμαστε (και τις βρίσκουμε και από τους παραγωγούς), δεν νομίζω όμως πως χρειαζόμαστε τέτοιους λιανέμπορους...

Δεν έχει πουλιά, χαμηλή ζήτηση σηκώνουν τις τιμές... Έχει πουλιά, υψηλή ζήτηση, πάλι σηκώνουν τις τιμές... Αισχροκερδική παράνοια...

Το εχουμε ξαναπει πολλες φορες,εμεις φταιμε!Να δωσω κατι παραπανω στην τιμη ενος φυσιγγιου οταν το αγοραζω στην μεση του πουθενα
το καταλαβαινω,αλλα οχι σε 50 χιλιομετρα ευθεια απο το εργοστασιο ρε παιδια!Λογικη δεν υπαρχει γιατι δεν αγοραζουμε με λογικη εμεις
οι ιδιοι.Αυτοι την δουλεια τους κανουν....
 
Μιλάμε για λιανεμπορική αισχροκέρδια σε όλο της το μεγαλείο.. Θέλουν να βγάλουν αεριτζίδικα περισσότερα από τον Αντρέα που τραβάει και πόσο λούκι για να τα φτιάξει μπροστά σε αυτούς που απλά παρέχουν το ράφι... Τελικά η παραγγελία από την πηγή και το "σπάσιμο" των μεσαζόντων είναι μονόδρομος...
Γρήγορη η κατάσταση στην επαρχία έχει ξεφύγει!Για αυτό και ο κόσμος κυνηγάει μόνο γουρούνια άντε και καμιά Φάσσα!
 
Oσο αφορα τους Ελληνες κατασκευαστες με τις μεγαλες σφραγιδες και εγκρισεις.....
Ειπα και εγω να παω πριν 5 χρονια για παπια στην Λετονια Αυγουστο μηνα.Λεω να
παρω μαζι μου ενα Ελληνικο φυσιγγι να το δουν και τα παιδια επανω.Τι το ηθελα!
Εγινα ρεζιλι των σκυλιων και εγω και (αυτος) μαζι.Παταγωδη αποτυχια!Ρε τι φταιει?
Μεχρι που εσφαξα 5-6 και ηρεμησα.
temporary image upload

Ο συγκεντρωτηρας ειναι giovani,η πυριτιδα κατεβασμενη και το φυσιγγι πατηνενο καργα για να ανεβασει πιεσεις.
Τα σκαγια αντι για Ν6 ηταν 7αρια.Εσφαξα και μερικα απο την Πατρα χθες που δεν εχει CIP και τριχες και ετριβα τα
ματια μου.Εγω να το ειχα στησει τετοια ακριβεια δεν θα πετυχαινα.Μην κολλατε στα παχια και μεγαλα λογια.
Οσοι δεν ασχολειστε με την ιδιογομωση παρτε μια ζυγαρια των 15ευρο και τσεκαρετε τι αγοραζετε.
 
Oσο αφορα τους Ελληνες κατασκευαστες με τις μεγαλες σφραγιδες και εγκρισεις.....
Ειπα και εγω να παω πριν 5 χρονια για παπια στην Λετονια Αυγουστο μηνα.Λεω να
παρω μαζι μου ενα Ελληνικο φυσιγγι να το δουν και τα παιδια επανω.Τι το ηθελα!
Εγινα ρεζιλι των σκυλιων και εγω και (αυτος) μαζι.Παταγωδη αποτυχια!Ρε τι φταιει?
Μεχρι που εσφαξα 5-6 και ηρεμησα.
temporary image upload

Ο συγκεντρωτηρας ειναι giovani,η πυριτιδα κατεβασμενη και το φυσιγγι πατηνενο καργα για να ανεβασει πιεσεις.
Τα σκαγια αντι για Ν6 ηταν 7αρια.Εσφαξα και μερικα απο την Πατρα χθες που δεν εχει CIP και τριχες και ετριβα τα
ματια μου.Εγω να το ειχα στησει τετοια ακριβεια δεν θα πετυχαινα.Μην κολλατε στα παχια και μεγαλα λογια.
Οσοι δεν ασχολειστε με την ιδιογομωση παρτε μια ζυγαρια των 15ευρο και τσεκαρετε τι αγοραζετε.
Ε πες μας ντε και ποιο φυσιγγι ηταν απο την Πατρα;
 
δεν ηταν απ την Πατρα απ οτι καταλαβα, αντιθετα λεει οτι μεχρι κι απ την Πατρα τα "αγνωστα" φυσιγγια ηταν πιο αξιολογα... ετσι το ερμηνευσα!
Ναι Μπιλ το καλο φυσιγγι που εσφαξε ειναι απο Πατρα γι αυτο ρωτησα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top