Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
οτι χειροτερο εχω δει
, και πως μπωρεις να υπολογησης οτι το πουλι ειναι στα 120 μετρα , και οχι στα 80 η 100 που δεν δουλευει το φυσιγγιο και πηγενει μονοβολο , ασε που ειναι δυσκολο να το βρεις το θυραμα πεσμενο στα 120 μετρα , και απο κατανομη στα 120 μετρα που ανηγει ΧΑΛΙΑ ειναι θεμα τυχης να βρεις πουλι
 
Συμφωνώ ότι είναι ακριβό ,δεν το θέλω για τσίχλες το θέλω για δίκανο πέρδικα και φασα
Γιατι όχι κ σε μπεκατσα αφού έχεις τα κατάλληλα οπλα...Σε ν5,7 1/2,9 βγαινει..
Θα πάρω κ εγώ ένα κουτί αργοτερα για τσίχλα με το δίκαννο..ρελιαστο κ συγκεντρωτηρα σε λίγα γραμμάρια ήταν ενα φυσίγγι που πάντα ήθελα να δοκιμάσω αλλά δεν υπήρχε..
 
εγω της φιλοσοφιας οτι ολα τα αλλα φυσιγγια αλλων εταιριων, στην ιδια κατηγορια με αυτο το φυσιγγι εχουν ακρυβοτερα, δεν την καταλαβενω με τιποτα , η συμφωνα με ποση καταναλοση εχει ενα μικρο διαμετρημα ανεβαζουμε και την αναλογη τιμη παλυ δεν την καταλαβενω αυτη την νωοτροπια . Ενω η λογηκη λεει οτι πρεπει να κοστολογητε αναλογα το κοστος και τον κοπο που φτιαχνετε ενα ειδος , τωρα ενα φυσιγγιο τον 29,5 γραμμαριων τι κοστος , και κοπο εχει για να φτιαχτη , που το μονο που διαφερη απο τα αλλα ειναι το ρελιαστο κλεισημο , και την πυρητηδα 2
λεπτα του ευρω ποιο ακρυβη, σε καθε φυσιγγι απο της αλλες ,και το τζαμακι 1 λεπτο και αυτο κοστος , που με τα λιγα γραμμαρια σκαγιων ισοφαρηζης το κοστος της πυρητηδας , και μην μου πει καπιος οτι το ρελιαζμα γηνετε με το χερι και ειναι μεγαλος κοπος , γιατι ξερω οτι γηνοντε με μηχανες
 
εγω της φιλοσοφιας οτι ολα τα αλλα φυσιγγια αλλων εταιριων, στην ιδια κατηγορια με αυτο το φυσιγγι εχουν ακρυβοτερα, δεν την καταλαβενω με τιποτα , η συμφωνα με ποση καταναλοση εχει ενα μικρο διαμετρημα ανεβαζουμε και την αναλογη τιμη παλυ δεν την καταλαβενω αυτη την νωοτροπια . Ενω η λογηκη λεει οτι πρεπει να κοστολογητε αναλογα το κοστος και τον κοπο που φτιαχνετε ενα ειδος , τωρα ενα φυσιγγιο τον 29,5 γραμμαριων τι κοστος , και κοπο εχει για να φτιαχτη , που το μονο που διαφερη απο τα αλλα ειναι το ρελιαστο κλεισημο , και την πυρητηδα 2
λεπτα του ευρω ποιο ακρυβη, σε καθε φυσιγγι απο της αλλες ,και το τζαμακι 1 λεπτο και αυτο κοστος , που με τα λιγα γραμμαρια σκαγιων ισοφαρηζης το κοστος της πυρητηδας , και μην μου πει καπιος οτι το ρελιαζμα γηνετε με το χερι και ειναι μεγαλος κοπος , γιατι ξερω οτι γηνοντε με μηχανες
Αν τους ρωτησεις θα σου πουν οτι δεν ειναι εμπορικο και οτι κανουν αγγαρεια που το βγαζουν για λιγους "βαρεμενους" μονο.Μα αν το ειχατε σε φυσιολογικη τιμη θα το αγοραζαν πολλοι τους λες εσυ.Δεν ειναι ετσι σου λενε οι νομοι του εμποριου ειναι διαφορετικοι.Και μενουν ετσι τα πραγματα μεχρι τη στιγμη που ερχεται το γατονι και τολμαει να βαλει τα πραγματα στη σωστη αναλογια και μενουν οι δεινοσαυροι καγκελο!!
 
εγω της φιλοσοφιας οτι ολα τα αλλα φυσιγγια αλλων εταιριων, στην ιδια κατηγορια με αυτο το φυσιγγι εχουν ακρυβοτερα, δεν την καταλαβενω με τιποτα , η συμφωνα με ποση καταναλοση εχει ενα μικρο διαμετρημα ανεβαζουμε και την αναλογη τιμη παλυ δεν την καταλαβενω αυτη την νωοτροπια . Ενω η λογηκη λεει οτι πρεπει να κοστολογητε αναλογα το κοστος και τον κοπο που φτιαχνετε ενα ειδος , τωρα ενα φυσιγγιο τον 29,5 γραμμαριων τι κοστος , και κοπο εχει για να φτιαχτη , που το μονο που διαφερη απο τα αλλα ειναι το ρελιαστο κλεισημο , και την πυρητηδα 2
λεπτα του ευρω ποιο ακρυβη, σε καθε φυσιγγι απο της αλλες ,και το τζαμακι 1 λεπτο και αυτο κοστος , που με τα λιγα γραμμαρια σκαγιων ισοφαρηζης το κοστος της πυρητηδας , και μην μου πει καπιος οτι το ρελιαζμα γηνετε με το χερι και ειναι μεγαλος κοπος , γιατι ξερω οτι γηνοντε με μηχανες
Συμφωνώ εγκρίνω και επαυξάνω.......την τρέλα μας εκμεταλλεύονται.......αυτήν πληρώνουμε.....στα διασποράς στα μάλλινο τάπα,γενικά σε ότι μας πλασάρουν ως εξειδικευμένο το ακριβοπληρωνουμε !!!! Τελικά βέβαια όλα πιστεύω είναι θέμα μάρκετινγκ...... Με ένα δύο φυσίγγια και τρία νούμερα σκάγια πχ 4-7-9 τα κυνηγάς όλα σε 30 έως 34 γραμμάρια ! Τα υπόλοιπα είναι παραμύθια της Χαλυμας...... Απλά έχουμε το σαράκι...... Δεν αντέχω ότι παράξενο βγαίνει το δοκιμάζω.....δυστυχώς!!!!!!
 
ενα φυσιγγιο με συγκεντρωτηρα στον ιδιογομοτη , ο συγκερωτηρας του στοιχηζει 2 λεπτα με 2,5 λεπτα , με μαληνη ταπα ντιανα που βαζουν οι περησοτεροι 5 λεπτα , δηλαδη στο κουτι επιπλεον 75 λεπτα , και οχι 3 ευρω και πανω που χρεονουν επιπλεον τα ετοιμα που εχουν ταπα ντιανα , καθος ενα φυσιγγιο 32 γραμμαρια στοιχηζει το κουτι στον ιδιογομοτη 6 ευρω με καινουριο καλυκα , και ενα με 36 γραμμαρια 7 ευρω μαζη με την επιπλεον πυρητηδα , και οχι 10 ευρω και 12 που χρεονουν τα ετοιμα τα 36 γραμμαριων
 
Καλημέρα στους φίλους.
Να ρωτήσω κάτι γιατί οι πιο πολλοί δουλεύουν ψιλά φυσίγγια και γνωρίζουν.
Επειδή δεν συμφέρει να ρίχνω φυσίγγια των 9-10 ευρώ στα μικρά παπια το απόγευμα η το πολύ πρωί που έρχονται πολύ κοντά , και η θερμοκρασία είναι πολύ ανεβασμένη για πολύ καλές πυριτιδες , π.χ εδώ και τα 32 γραμμάρια της πελαγκρι τα ΜΒ έχουν 8.50 ευρώ πολύ καλό φυσίγγι αλλα σε τιμή και στα γραμμάρια κ.λ.π δεν συμφέρει , έχει πολλά τετοια απλά έφερα ένα παράδειγμα.

Όπως έκανα έρευνα που βαρατε τσίχλες κ.λ.π στα φυσίγγια , που γράφετε εδώ στο φόρουμ είδα καλά λόγια για τα Τορτνο της λαμπρό τα 32 γραμμάρια και τα 30 γραμμάρια , είδα και της τιμές και είπα να πάω να δοκιμάσω να πάρω από ένα κουτί τώρα νουμερα ότι βρω από 7-8-9 .

Λέω τα λαμπρό γιατί δεν μπορώ να κάνω παραγγελία από μακριά κ.λ.π για πιο φτηνά και καλά , ότι βρίσκω εδώ γύρω μου λέω .

Τι άποψη έχετε ???
 
Καλημέρα στους φίλους.
Να ρωτήσω κάτι γιατί οι πιο πολλοί δουλεύουν ψιλά φυσίγγια και γνωρίζουν.
Επειδή δεν συμφέρει να ρίχνω φυσίγγια των 9-10 ευρώ στα μικρά παπια το απόγευμα η το πολύ πρωί που έρχονται πολύ κοντά , και η θερμοκρασία είναι πολύ ανεβασμένη για πολύ καλές πυριτιδες , π.χ εδώ και τα 32 γραμμάρια της πελαγκρι τα ΜΒ έχουν 8.50 ευρώ πολύ καλό φυσίγγι αλλα σε τιμή και στα γραμμάρια κ.λ.π δεν συμφέρει , έχει πολλά τετοια απλά έφερα ένα παράδειγμα.

Όπως έκανα έρευνα που βαρατε τσίχλες κ.λ.π στα φυσίγγια , που γράφετε εδώ στο φόρουμ είδα καλά λόγια για τα Τορτνο της λαμπρό τα 32 γραμμάρια και τα 30 γραμμάρια , είδα και της τιμές και είπα να πάω να δοκιμάσω να πάρω από ένα κουτί τώρα νουμερα ότι βρω από 7-8-9 .

Λέω τα λαμπρό γιατί δεν μπορώ να κάνω παραγγελία από μακριά κ.λ.π για πιο φτηνά και καλά , ότι βρίσκω εδώ γύρω μου λέω .

Τι άποψη έχετε ???

Δες τα Express του Δορκά σχετικά φθηνό φυσίγγι και πολύ καλό!
Έχει και σε 7άρι είναι ότι πρέπει για τα μαμζέρια.
 
Δες τα Express του Δορκά σχετικά φθηνό φυσίγγι και πολύ καλό!
Έχει και σε 7άρι είναι ότι πρέπει για τα μαμζέρια.

Φίλε 8 ευρώ έχουν στα 32 γραμμάρια πιστεύω είναι λίγο πολλά για τα μαμζερια που πάνε σαν στούκας και καις αρκετά φυσίγγια , και δεν είναι μόνο τα μαμζερια , ρίχνεις ρε αδερφέ και κάνα μπεκατσινι κάνα μαυροπουλι , πολλές φορές βαριέμαι στο σπίτι και πάω μια βόλτα μεσημέρι και κάθομαι από νωρίς και βαράω και κάνα μικροπουλο .
Χωριά που έχει μεταλο 8αρι και έχω θέμα με το μπαικαλ το έχω διαπιστώσει πολλές φορες , το χαμηλότερο που βάζω είναι 12.
 
Καλημέρα στους φίλους.
Να ρωτήσω κάτι γιατί οι πιο πολλοί δουλεύουν ψιλά φυσίγγια και γνωρίζουν.
Επειδή δεν συμφέρει να ρίχνω φυσίγγια των 9-10 ευρώ στα μικρά παπια το απόγευμα η το πολύ πρωί που έρχονται πολύ κοντά , και η θερμοκρασία είναι πολύ ανεβασμένη για πολύ καλές πυριτιδες , π.χ εδώ και τα 32 γραμμάρια της πελαγκρι τα ΜΒ έχουν 8.50 ευρώ πολύ καλό φυσίγγι αλλα σε τιμή και στα γραμμάρια κ.λ.π δεν συμφέρει , έχει πολλά τετοια απλά έφερα ένα παράδειγμα.

Όπως έκανα έρευνα που βαρατε τσίχλες κ.λ.π στα φυσίγγια , που γράφετε εδώ στο φόρουμ είδα καλά λόγια για τα Τορτνο της λαμπρό τα 32 γραμμάρια και τα 30 γραμμάρια , είδα και της τιμές και είπα να πάω να δοκιμάσω να πάρω από ένα κουτί τώρα νουμερα ότι βρω από 7-8-9 .

Λέω τα λαμπρό γιατί δεν μπορώ να κάνω παραγγελία από μακριά κ.λ.π για πιο φτηνά και καλά , ότι βρίσκω εδώ γύρω μου λέω .

Τι άποψη έχετε ???

Γιατί δεν μπορείς να κάνεις από μακριά παραγγελία??
Για τα μικρά που τα τουφεκάς και κοντά πάρε του Ρουμελιώτη 32γρ στα 5,50 αν δεν κάνω λάθος....τα βγάζει και σε 6αρι νομίζω.
 
Το νούμερο δεν με απασχολεί να σε πω την αλήθεια , πιστεύω στο 8αρι θα παίξω .
Έχω κάνει πολλά κυνήγια με 8ρια και 9ρια σε απογεύματινα με τρομερες τουφεκιές δεν γλυτωνε τίποτε αλλά σε πιο ακριβά φυσίγγια .

Αδερφέ δεν κάνω παραγγελία γιατι είμαι από αυτούς άντρα θέλω τώρα τον θέλω χαχαχαχα, βαριέμαι να μπαίνω στην διαδικασία αυτή , πάρε τηλ , που θα τα στηλει , κ.λ.π , άσε που μια πάω μια δεν πάω είμαι και λίγο ότι ναναι , δεν θέλω μεγάλες ποσοτητες , όλο κάτι αλλάζει εδώ στον καιρό , και αναγκάστηκα ανάλογος τι θέλω και για τι περνώ κιόλας ενώ αν τα πάρεις μαζεμένα θες δεν θες η κάνουν δεν κάνουν πρέπει να τα ριξεις.
 
Στα μέτρα που θες να ρίξεις και χαρτοπόλεμο να έχει μέσα το μικρό θα το κατεβάσει....μη πετάς λεφτά τσάμπα τέτοια εποχή....με ένα 60αρι φόρτωσε μια κούτα και είσαι άρχοντας. Κράτα τα λεφτά σου για πιο βαριές χειμερινές γομώσεις που τις έχουν πάει στο θεό ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top