Βλητικές δοκιμές Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχω ρίξει στα 18μ. κ μου έκανε γούβα στο κέντρο κ μετά διασπορά....με φουλ,για αυτό γράφω ότι δείχνει ,μπορεί να μην είναι αραιή‼️
Με 2ρη τσοκ έρηξα. Σ αυτά τα μέτρα με 6ρη φυσίγγι πήγαν μονοβολο. Τα μηδενικά πήγαν όπως είδατε
 
Αυ
Γιάννη αν έχει όρεξη κανένας να μας αναλύσει τι χρειάζονται τα εδαφόβια θα είχαμε πουλήσει όλοι τα όπλα μας και θα παίρναμε ένα με κοντάκι με 50 ρυθμίσεις.
Δεν θα κάναμε άλλη δουλειά.
Σε κάθε κλαμπάνι θα βγάζαμε το κατσαβίδι από την τσέπη και θα αλλάζαμε κλίσεις.

Μια χαρά είναι, ρίξτο και βλέπεις.
Αυτό θα κάνω κ εγώ και αν αρχίσουν και φεύγουν τα καπρια θα δω πως θα πράξω πιθανών με κάποιο πιο χοντρό στόχαστρο
 
παντως Γιαννη επειδη με τη κλιση c στις benellι εχω τουφεκισει παρα πολλους λαγους καταφατσα, για να μπει στο σακιδιο, ριξε μπροστα χαμηλα στα μπροστινα ποδια.. σε λαιμο και κεφαλι και αφτια θα σου αφησει την τουφεκια 2 με 3 μετρα πισω....
 
Αυτό θα κάνω κ εγώ και αν αρχίσουν και φεύγουν τα καπρια θα δω πως θα πράξω πιθανών με κάποιο πιο χοντρό στόχαστρο
Ναι αυτή είναι μια λύση ... το κάνουν και στο USA.
Και εμένα ψηλοτουφεκάει αλλά δεν χάνω τα καπριά πάντως αχαχχαχ

Είναι μεγάλος στόχος αχαχαχ
 
παντως Γιαννη επειδη με τη κλιση c στις benellι εχω τουφεκισει παρα πολλους λαγους καταφατσα, για να μπει στο σακιδιο, ριξε μπροστα χαμηλα στα μπροστινα ποδια.. σε λαιμο και κεφαλι και αφτια θα σου αφησει την τουφεκια 2 με 3 μετρα πισω....
Αυτό θα κάνω κι όταν φεύγει θα του παίξω στ αυτιά. Κι αν με γράψει θα στείλω το μπάρμπα με το 20ρη ποτ δε χαρίζει 😂😂
 
Αυτό θα κάνω κι όταν φεύγει θα του παίξω στ αυτιά. Κι αν με γράψει θα στείλω το μπάρμπα με το 20ρη ποτ δε χαρίζει 😂😂
ρε τρελε ..κανε αυτο που σου λεω και δε χρειαστει τιποτε αλλο...ασε τον μπαρμπα ησυχο...🤣🤣
 
ρε τρελε ..κανε αυτο που σου λεω και δε χρειαστει τιποτε αλλο...ασε τον μπαρμπα ησυχο...🤣🤣
Πέρυσι πάντως σε 5 έρηξα γιατί όπως είπα γουρούνια κυνηγάω κατά κύριο λόγο.. Οι 3 πήγαν για μήνυση και 2 στο σακούλι.. Μάλιστα ο τελευταίος ήταν σε δρόμο και λάκα μεγάλη κσι του ρηξα 4 ακόμα τρέχει.
 
Χάχα
Ναι, φεύγει λίγο πάνω 5-10 εκατοστά και έχω την C.
Μια χαρά ... στα 40 θα τα βαράμε σπονδυλική στήλη και θα μένουν στον τόπο.
Μην δίνεις σημασία ...
Χαχα.. Τόσο ίσως ρίχνει κ μένα 10 πόντους ίσως κ λιγότερο.. Δράμια έρηξα και σε στόχο 35 επί 45 στα 40 μετρα βάζω γύρω στα 5..ανεξήγητο εε;
 
Πήγα σήμερα στο σκοπευτήριο, ήταν εκεί κι ένας φίλος (... μόνο ένας !!!) κι έτσι ρίξαμε 2 πούλες παρέα. Αφού είχαμε τελειώσει ήρθε άλλος ένας κι έριξε κι αυτός άλλες 2. Μιας και ήμασταν στο γήπεδο που είναι δίπλα στους πίνακες, πήγα να δω αν υπάρχει βούρτσα, υπήρχε μια καλή αλλά χωρίς κοντάρι ... υπήρχε κι ένα ψεκαστηράκι με νερό, οπότε τους έβαψα κι έριξα 2 φυσίγγια. NSI JAPAN SPECIAL SKEET - 24 gr No. 9,5 ...
Με το δίκαννο SKB και τα τσοκ που χρησιμοποιώ μονίμως (... εκτός από κάποιες λίγες φορές που βάζω τα Brain BL & MR) ... Τα έσω-έξω BRILEY INVx2 με ονομαστικές συσφίξεις SK και LM. Αλλά στο δίκαννό μου, όπως έχω ξαναπεί, οι πραγματικές είναι 0,20 και 0,43 (με αυλούς μετρημένους σε οπλουργό), δηλαδή σχεδόν 4* και 3* (λίιιγο πιο ανοιχτά).
Η βολή με την κάτω κάννη (SK) είναι στα 25 μέτρα:
IMG_20220907_190304_NSI_JAPAN_SK_25m.jpg
Η βολή με την πάνω κάννη (LM) είναι στα 30 μέτρα:
IMG_20220907_190325_NSI_JAPAN_LM_30m.jpgΟ πίνακας ο εσωτερικός είναι 1 Χ 1 μέτρο, ο άλλος μάλλον έχει αλλαχθεί πρόσφατα και πρέπει να είναι 1,10 Χ 1,10 μ. Δυστυχώς δεν τον μέτρησα, αλλά από ότι βλέπω στις φωτό, πρέπει να είναι σαν τον παλιό διπλανό του (τον πίσω από τον 1 Χ1).
Ποσοστά συγκέντρωσης σε κύκλο 76cm δεν βγάνω τώρα με τίποτα !!! ... Ήδη μου βγήκαν τα μάτια να επεξεργαστώ τις φωτο και να μετρήσω τα σκάγια !!!:rolleyes:.yel.
Ίσως αύριο στη δουλειά να τις εκτυπώσω ... μου είναι πιο εύκολο να μετρήσω και να κάνω τον κύκλο στο χαρτί (με διαβήτη), παρά στην οθόνη του λάπτοπ !!! ;)
Σημείωση: Τα 30 μέτρα είναι ακριβώς, από το στόμιο της κάννης. Τα 25 μπορεί να είναι και 24 ή 23 ... έχει σβήσει η γραμμή των 25μ. που είχαν κάνει στο έδαφος, κι έριξα στο περίπου !!! (Μου φύγανε κιόλας και οι 2 τουφεκιές λίγο αριστερά ...) :(
Οι ορίτζιναλ φωτό:
IMG_20220907_190304.jpg IMG_20220907_190325.jpg
 
Έχουμε επίσημη απάντηση‼️ από κάποιον οπλουργο με περγαμηνές ,όπως ας πούμε ο παπατσαρουχας❓‼️
http://www.hephestus.gr/επιμήκυνση-κώνου-προσαρμογής-c-52_63.html

από την στιγμή που προσφέρει την υπηρεσία κάτι θα έπρεπε να πει, έχω φτιάξει κώνους στον Παπατσαρούχα με δικιά μου επιμονή, ο ίδιος μου είπε να μην περιμένω τρελές διαφορές
 
Άμα Πάου στουν παπατσαρουχα κι τουν που, θελου κώνου κι πλιρωνου οσου οσου‼️ αλλά να μι βγανει του φουλ 90%‼️μι ούλα τα φυσίγγια.....τα σκαια να βαρουν μι δύναμ κι να μην έχουν ατράκτου‼️κι Χουρεις να αλλαξ η απόδοσ απ Τουν κυλίνδρου κι ντιμι‼️
Θα μι Τουν φκιαξ❓‼️η θα μι πει
Ξύπνα ,ώρα να πας για δλεια❓❓❓α❓❓‼️
θα ση πει
αει σιαπέρααααααα

*το έχει κάνει.......... έχει διώξει "πελάτες" με παράλογες απαιτήσεις
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top