Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κάπου είχα διαβάσει ότι ένας γέμιζε την ίδια συνταγή σε διαφορετικό χρώμα κάλυκα. Υπήρχαν κυνηγοί που φανατικά αγόραζαν το ένα χρώμα γιατί το άλλο δεν σκότωνε καλά.

Είναι απίστευτη η δύναμη της συνήθειας.

Πάντως τα φυσίγγια με άσπρο κάλυκα δεν σκοτώνουν ... Καρατσεκαρισμένο :)
στα άσπρα βάζεις μέσα και τα λευκά-διαφανή;
γιατί ξέρω μερικά που σκοτώνουν!

χμμμ και κανα δυο γαλακτερά που σκοτώνουν ή σκότωναν τες πα....
 
στα άσπρα βάζεις μέσα και τα λευκά-διαφανή;
γιατί ξέρω μερικά που σκοτώνουν!

χμμμ και κανα δυο γαλακτερά που σκοτώνουν ή σκότωναν τες πα....
ωραία τα διαφανή! με κάτι FSF , SFS η "ροζουλιά" τέλος πάντων μέσα, είναι "αγαπησιάρικα"....sarcastic.
 
Εκτιμώ την προσφορά την ενασχόληση και τις γνώσεις όλων των ανθρώπων στην Ελλάδα που έχουν σπαταλήσει χρημα είτε ταξιδέψει αφιερώνοντας χρόνο και χρήμα για να μας μεταφέρουν δοκιμές απόψεις κτλ περί λειοκανου και βλητικής αυτού.Μεχρι εκεί όμως .Κρατάτε μικρά καλάθια θεωρητικά μπορεί ο κάθε ένας με λίγο παραπάνω σκέψη αν έχει ασχοληθεί να κάνει ερωτήσεις που δεν θα απαντηθούν ποτέ και είναι λογικοτατες .Άρα τα ευαγγέλια και οι δοκιμές των 40/50/70 χρόνων πίσω είναι μόνο για τις θρησκείες όχι για τη βλητικη και όποιος νομίζει ότι είναι όλα λυμένα ας το πει στους κατασκευαστές όπλων και πυρομαχικών αφού πρώτα τους δώσει πανά γιατί μπορεί να κατουρηθουν από τα γέλια .Αυτή τη άποψη έχω όταν ακούω και λέμε ότι αυτό το έχουμε λύσει από τότε .Πείτε το στη Μπερέτα που έχει φτάσει το κώνο στους 35 πόντους .Στη Ρεμί που επιμένει στην αχρωμιωτη .Στην μόδα που δεν είναι πια μόδα των μεγάλων αυλών .Στις εταιρίες που χρησιμοποιούν και άλλα πρόσθετα στα φυσίγγια τους (Μπάφερ π.χ).Στους κατασκευαστές τσοκ που όλο και περισσότεροι βρίσκουν τσοκ εξωεργοστασιακο να είναι αποδεδειγμένα άλλης τεχνοτροπιας και πολύ πιο αποτελεσματικό για το όπλο τους .
 
μπομπονιέρα
Κάποτε στις ειδησης που το ρεπορτάζ αφορουσε τις κλοπες,ρώτησε η δημοσιογράφος έναν μπαρμπα έξω από το σπίτι του

-Και άκουσατε θόρυβο την νυχτα?
-Ναι
-και βγήκατε έξω με το όπλο?
-Και με τι ήθελες να βγω, με τις μπομπονιερες?? .sarcastic. topic.
 
0πως μάθεις.... Έχω BAIKAL I'm 58 72 πόντους ολα τα κυνήγια με αυτό τα κάνω... Συνιθια είναι κ να βρεις τα φυσυγγια του
Γιώργο μολογα. Ποια φυσίγγια αγαπάει το IJ 58; Έχω καί εγώ ένα και μου έχει κάτσει μετά από πάρα πολλά χρόνια να βγαίνω με αυτό.
 
Ε
Κάπου είχα διαβάσει ότι ένας γέμιζε την ίδια συνταγή σε διαφορετικό χρώμα κάλυκα. Υπήρχαν κυνηγοί που φανατικά αγόραζαν το ένα χρώμα γιατί το άλλο δεν σκότωνε καλά.

Είναι απίστευτη η δύναμη της συνήθειας.

Πάντως τα φυσίγγια με άσπρο κάλυκα δεν σκοτώνουν ... Καρατσεκαρισμένο :)
Εγώ το ειχα γράψει, σε μαγαζί της πολης μου, όλα τα φυσίγγια ίδια συνταγή, τα κόκκινα μόνο σκοτώνουν μου είχε πει ο εμπορος
 
Εκτιμώ την προσφορά την ενασχόληση και τις γνώσεις όλων των ανθρώπων στην Ελλάδα που έχουν σπαταλήσει χρημα είτε ταξιδέψει αφιερώνοντας χρόνο και χρήμα για να μας μεταφέρουν δοκιμές απόψεις κτλ περί λειοκανου και βλητικής αυτού.Μεχρι εκεί όμως .Κρατάτε μικρά καλάθια θεωρητικά μπορεί ο κάθε ένας με λίγο παραπάνω σκέψη αν έχει ασχοληθεί να κάνει ερωτήσεις που δεν θα απαντηθούν ποτέ και είναι λογικοτατες .Άρα τα ευαγγέλια και οι δοκιμές των 40/50/70 χρόνων πίσω είναι μόνο για τις θρησκείες όχι για τη βλητικη και όποιος νομίζει ότι είναι όλα λυμένα ας το πει στους κατασκευαστές όπλων και πυρομαχικών αφού πρώτα τους δώσει πανά γιατί μπορεί να κατουρηθουν από τα γέλια .Αυτή τη άποψη έχω όταν ακούω και λέμε ότι αυτό το έχουμε λύσει από τότε .Πείτε το στη Μπερέτα που έχει φτάσει το κώνο στους 35 πόντους .Στη Ρεμί που επιμένει στην αχρωμιωτη .Στην μόδα που δεν είναι πια μόδα των μεγάλων αυλών .Στις εταιρίες που χρησιμοποιούν και άλλα πρόσθετα στα φυσίγγια τους (Μπάφερ π.χ).Στους κατασκευαστές τσοκ που όλο και περισσότεροι βρίσκουν τσοκ εξωεργοστασιακο να είναι αποδεδειγμένα άλλης τεχνοτροπιας και πολύ πιο αποτελεσματικό για το όπλο τους .
Συνονόματε με το θάρρος να πω κατι...

Εγώ προσωπικά τις τεχνολογικές εξελίξεις δεν τις παρακολουθώ τόσο. Αλλα αναμφισβήτητα όλες αυτές έχουν αποτέλεσμα την βελτίωση του λειόκαννου γενικά και της βλητικής του απόδοσης...
Οι "Θεωρητικοί" του H.L αυτά που λένε, ειδικά όταν αποδυκνείονται και πειραματικά, βασίζονται στους Νόμους της Φυσικής! Η ζωή μας εκεί βασίζεται!
Χονδρικά για να καταλήξω κάπου (εμπειροτέχνης είμαι , έτσι λέω!), είναι π.χ. δυνατόν να προχωρήσει τόσο η τεχνολογία των όπλων η των πυρομαχικών , ώστε να καταργηθεί η προσκόπευση;

Y.Γ:Νομιζω ότι στο H.L είμαστε τυχεροί!!! Έχουμε απ' όλα!!!.love. "Θεωρητικούς" , "Πρακτικούς", ότι θες...Όποιος φιλτράρει, έχει κρίση και δεν είναι δογματικός και απόλυτος, παίρνει αυτά που θέλει , και σίγουρα βοηθιέται...;)
 
Πείτε το στη Μπερέτα που έχει φτάσει το κώνο στους 35 πόντους .Στη Ρεμί που επιμένει στην αχρωμιωτη .Στην μόδα που δεν είναι πια μόδα των μεγάλων αυλών .
Αν πουλούσαν τα ίδια όπλα δεν θα τα αγόραζε κανένας γιατί θα τα είχε ήδη.
Περισσότεροι κωδικοί προιόντων, μεγαλύτερες πωλήσεις.
Η sx εχει φτάσει στην εκδοση 4. Πιο γρήγορη και από την Microsoft. Κόλλησαν ιταλοιό.
Να δεχθώ ότι βελτιώνουν λίγο και υπό προϋποθέσεις την φονικότητα της τουφεκιάς.
Οκ το δέχομαι.
Βάλε και λίγο μάρκετινγ και διαφοροποίηση από τον ανταγωνιστή.
Σε καμία περίπτωση δεν είναι βλητική επανάσταση.
Βλητική επανάσταση είναι το βολφράμιο.
Και η επόμενη βλητική επανάσταση από τα φυσίγγια θα προκύψει.
Στις εταιρίες που χρησιμοποιούν και άλλα πρόσθετα στα φυσίγγια τους (Μπάφερ π.χ).
Αυτό δουλεύει σίγουρα.
Στους κατασκευαστές τσοκ που όλο και περισσότεροι βρίσκουν τσοκ εξωεργοστασιακο να είναι αποδεδειγμένα άλλης τεχνοτροπιας και πολύ πιο αποτελεσματικό για το όπλο τους .
Αν εξαιρέσουμε τα brain και τα φρενάτα έχεις δει τσοκ διαφορετικών τεχνοτροπιών με την ίδια ΜΕΤΡΗΜΕΝΗ σύσφιξη να αποδίδουν διαφορετικά στο ίδιο όπλο με το ίδιο φυσίγγι;
Εσύ ή κάποιος άλλος.
Ελάχιστα έχω ασχοληθεί με τσοκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top