Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις. Δεν ξερω αν το εχω αναφερει στο παρελθον, εχω μια "δυσανεξια" στα εισαγομενα φυσιγγια, πειτε με περιεργο αλλα μου κακοφαινεται να τα ακουμπαω στους ξενους. Οπλα δεν παραγουμε (κακος κατα την αποψη μου) αλλα και φυσιγγι ? Τελος παντων. Καποια πραγματα ειναι μονοδρομος καποιες φορες. Αν υπαρχει ομως καποια προταση σε ελληνικο φυσιγγι για φασσα καλοδεχουμενη.
Οscar 36,gorilla 34 και 36,lambro καφε,τασκοφ 36.στην φασα δεν εχω πολυ εμπειρια,αλλα στα υδροβια πολυ καλα αποτελεσματα,οποτε γιατι οχι και στη φασα!
 
Δεν χαλάει την τουφεκιά? Έτσι όπως έγινε στραπατσαρισμένως ο συγκεντρωτήρας!!
Δεν ξέρω τι κάνει αλλά είναι φωτιά και στο χαρτί και στο κυνήγι μπάλα πάνε έχω πάθει πλάκα θα φτιάξω και ένα για τη Benelli
 
Έκανα τη βλακεία κ πήρα 2 κουτάκια ρε Κωστή,
(χωρίς να τα ξέρω βέβαια τότε) κ τα έριξα σε υδρόβιο με πάγο.....έχεις δει παπί να το τουφεκάς, να πέφτει κοψόφτερο στο νερό κ στα καπάκια να τραβά φτερό κ να φεύγει χαμηλά χαμηλά;;;;
Εγώ το είδα το έργο ×2 σερί πρωινά....:eek::(:(
Ήθελε 1.45 Κώστα
 
Εχει κανεις αποψη για το biturbo στα 36 γραμμαρια για φασσα? Δεν εχω δοκιμασει περκοσο αλλα με αυτα που διαβαζω μαλλον θα τα δοκιμασω.
Πάρε το 38 σε 5 νουμερο, εξαιρετικό φυσιγγι, μιλάμε παντα για ελληνικά
 
Έκανα τη βλακεία κ πήρα 2 κουτάκια ρε Κωστή,
(χωρίς να τα ξέρω βέβαια τότε) κ τα έριξα σε υδρόβιο με πάγο.....έχεις δει παπί να το τουφεκάς, να πέφτει κοψόφτερο στο νερό κ στα καπάκια να τραβά φτερό κ να φεύγει χαμηλά χαμηλά;;;;
Εγώ το είδα το έργο ×2 σερί πρωινά....:eek::(:(
Εγώ δεν τα έχω δει αυτά που λες για μένα μαζί με το καφέ είναι κορυφαία φυσίγγια.οταν λες πάγο για πόσο μείον μιλάμε? γιατί εγώ στα μέρη σού πάγο δεν έχω συναντήσει ποτέ.! τώρα να έπεσες στην περίπτωση δεν ξέρω αλλά για να το λες εσύ έτσι θα είναι.( Νομίζω ότι με την πρώτη ευκαιρία θα σου κάνω μια επίσκεψη προς τα κάτω να τα πούμε,να πάρουμε το καφεδάκι μας από τά κορίτσια .big smile. )
 
Πάρε το 38 σε 5 νουμερο, εξαιρετικό φυσιγγι, μιλάμε παντα για ελληνικά
Νομιζω οτι θελει αρκετο κρυο.σε παπια πολλα πουλια χτυπημενα να φευγουν και μετα απο 100-150 μετρα να παφτουν ξερα,με μαλακο καιρο!οπλα beretta 390 και vitoria s100
 
Νομίζω ότι με την πρώτη ευκαιρία θα σου κάνω μια επίσκεψη προς τα κάτω να τα πούμε,να πάρουμε το καφεδάκι μας από τά κορίτσια .big smile. )
Όποτε θες με μεγάλη μου χαρά.
Εγώ δεν τα έχω δει αυτά που λες για μένα μαζί με το καφέ είναι κορυφαία φυσίγγια.
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.
Εμένα δν μου έκανε...σε άλλους μπορεί να είναι το αγαπημένο τους...δεκτό!!
οταν λες πάγο για πόσο μείον μιλάμε? γιατί εγώ στα μέρη σού πάγο δεν έχω συναντήσει ποτέ.!
Το πολύ να ήταν -3°C...σιγά τν πάγο στην τελική!!
Πάγους έχουμε συνήθως από 25 Δεκέμβρη ως 20 Ιανουαρίου το πολύ.....έπειτα την άλλη μέρα τα αντικατέστησα με τα B&P 35gr No4 και Νο5...φωτιά!!
 
Οτι και να παρεις στους ξενους τα ακουμπας τουλαχιστον στο μισο φυσιγγι μπαρουτη καλυκας απλα πες μας τι γραμαρια νουμερο δουλευεις να σου πρωτινω καπια συγκεκριμενα
Στα 36 γραμμαρια νουμερο 6
 
Last edited:
Δεν ξέρω τι κάνει αλλά είναι φωτιά και στο χαρτί και στο κυνήγι μπάλα πάνε έχω πάθει πλάκα θα φτιάξω και ένα για τη Benelli
Αφού δεν επηρεάζει την τουφεκιά και πάνε μπάλα τα σκάγια!!
θα δαγκάνει το συγκεντρωτήρα και θα φεύγουν τα σκάγια απο μέσα κάποια δέκατα πριν γίνει έτσι ο συγκετρωτηρας;);)
 
Αφού δεν επηρεάζει την τουφεκιά και πάνε μπάλα τα σκάγια!!
θα δαγκάνει το συγκεντρωτήρα και θα φεύγουν τα σκάγια απο μέσα κάποια δέκατα πριν γίνει έτσι ο συγκετρωτηρας;);)
Αυτο ενταξει ειναι σιγουρο το θεμα ειναι πως αφου τα κανει ενα στιγμιαιο φρεναρισμα τα σκαγια εχουν πιο πολυ δυναμη αποδεδειγμενα
 
Τωρα πια χαζευουμε τους μασημενους συγκεντρωτηρες και ονειρευομαστε
καταστροφες εκει που θα φτασουν τα σκαγια ξεχνοντας τα απλα.
Μαζα Χ επιταχυνση.Αυτοι που τα κατασκευαζουν το εχουν σημαια
και εμεις καραμελα.Οποιος νομιζει οτι μαζευοντας 700 σφαιριδια
εχει μεγαλυτερη ταχυτητα κρουσης,βαζω το βαλιστικο τζελ να τελειωνουμε!!
 
Νομιζω οτι θελει αρκετο κρυο.σε παπια πολλα πουλια χτυπημενα να φευγουν και μετα απο 100-150 μετρα να παφτουν ξερα,με μαλακο καιρο!οπλα beretta 390 και vitoria s100
Να κλείνεις τσοκ φίλε σε τέτοιο φαινόμενο
 
Παλικαρια ειπα να ''ξεφυγω'' λιγο....και την αφορμη ενος mobili φουλ τσοκ που μου χαρισε ενας
αδελφικος φιλος εκανα μια δοκιμη με 5ρια σκαγια και Μ92ς πυριτιδα.....τα μετρα δεν ειναι πολλα
γι'αυτο το τσοκ....αλλα τοσα ειχα.......η δοκιμη εγινε στην ''αυλη'' του σπιτιου μου.
Το σεταπ το γραφω αναλυτικα....και απ'οτι μου ειπε ενας αλλος καλος φιλος.....κανει κηδειες στα παπιά.

ΥΓ. Για 11 κ@λοσκαγια.....εχασα το 100% της τουφεκιας μεσα στον κυκλο.....οπλο Beretta A390 - 66 εκατ.
καννη με το συγκεκρινο τσοκ πηγε στα 70 εκατοστα.
Το ιδιο τσοκ ο καλος μου φιλος....το δουλευε σε Benelli....αλλα η μπενελι τι να κανει...... νεροσωληνα ειναι
ουτε σκοτωνει.....ουτε συγκεντρωσεις βγαζει!!!! .yel. .sarcastic.

Αντε να ''ξεφυγουμε'' λιγο....και να λεω και καμια μ@λακια.....ετσι για περναει η ωρα...και μην τρελαθουμε!!!;)

Φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος Αλεξ, τον οποιο τον ευχαριστω για ολα........!!!!!!:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top