Βελτίωση απόδοσης κάννης και καλής λειτουργίας του κυνηγετικού οπλου

Οι ευαίσθητοι να κάνουν κώνο να παίρνουν μικρότερες αρχικές για να μην πονάει ο ώμος τους.
Επίσης να ρίχνουν μικρότερες γομώσεις ή να βαρύνουν το όπλο τους.
Εγώ έχω comfort και θα ρίχνω όσα γραμμάρια με παίρνει να ρίξω. .yel.
Μια χαρά ανάκρουση είχαν τα 50άρια, ή λίγο ζωηρά για τους ευαίσθητους 😁
Επειδή έχω ρίξει 50αρια φίλε με μπενελι σε παπι αν θυμάμαι το 2000 περίπου θυμάμαι ακόμα τις κλωτσές από τη μπενελα και με σωστό κοντάκι βέβαια δεν υπήρχαν κομφορντ τότε και έτσι τα έκανα στην άκρη τα 50αρια και συνεχίσαμε με 32/34 εργοστασιακά και σκότωναν και καλύτερα.
 
Δεν υπάρχει λόγος να κάνει κάποιος κάτι στο όπλο του όταν μιλάμε για αποστάσεις νορμάλ μέχρι 36 μέτρα,το πολύ κανένα τσοκ.Εαν πατάει στο σωστό σημείο τη σκανδάλη θα έχει επιτυχία.
Εάν τώρα ψάχνει κάποιος τουφεκιές στα 50 μέτρα τότε από μόνος του ο κώνος δε σώζει την κατάσταση, χρειάζεται ούτως ή άλλως νούμερα μικρά και γενικά εξαιρετικό φυσίγγι.
Δεν είναι τυχαίο που έχουν θεοποιηθη κάποια φυσίγγια π.χ νίτρο Ρεμ η win και τυγχάνουν αποδοχής από όλους τους κυνηγούς άσχετα με την μάρκα του όπλου που κυνηγάνε.
 
Δεν υπάρχει λόγος να κάνει κάποιος κάτι στο όπλο του όταν μιλάμε για αποστάσεις νορμάλ μέχρι 36 μέτρα,το πολύ κανένα τσοκ.Εαν πατάει στο σωστό σημείο τη σκανδάλη θα έχει επιτυχία.
Εάν τώρα ψάχνει κάποιος τουφεκιές στα 50 μέτρα τότε από μόνος του ο κώνος δε σώζει την κατάσταση, χρειάζεται ούτως ή άλλως νούμερα μικρά και γενικά εξαιρετικό φυσίγγι.
Δεν είναι τυχαίο που έχουν θεοποιηθη κάποια φυσίγγια π.χ νίτρο Ρεμ η win και τυγχάνουν αποδοχής από όλους τους κυνηγούς άσχετα με την μάρκα του όπλου που κυνηγάνε.
Σωστό , όμως δεν βλέπουμε πολλές δοκιμές με κώνο στα 50 μέτρα με φυσίγγια του εμπορίου .
 
βλητική ή βαλλιστική

Νομίζω ότι η βλητική σαν γενικότερος όρος περιλαμβάνει και τα δυο μαζί.
Δεν νομιζω ειναι κλαδος της φυσικης που μελεταει τις βολες...στο εσωτερικο της καννης πιο πολυ για μηχανικη ρευστων μου κανει...
 
Back
Top