Βαφές Όπλων

Στα σημεια τριβής ειναι που θα δείξει κ την πραγματική αντοχή.....ακόμη κ μεταλο με μεταλο αν εχει γινει σωστή δουλεια αντέχει......για πόσο δεν ξερω αλλα αντέχει!!!τωρα αν ειναι με το που εβαλεσ εβγαλεσ δυο τρεισ φορες την πάπια...κ αρχισε να σπάει....απλα του την σπας στο κεφάλι!!!
+1000
 
Το ολο παιχνιδι παιζεται στην προεργασια πριν την βαφη.Η επιφανεια που ειναι λεια και βαμενη
πρεπει να "αγριεψει" και να καθαριστει επιμελως(πλησιμο και βουρτσισμα με ασετον) ωστε να εχει
προσφυση η κεραμικη βαφη και να μπορει να κρατησει τις μηχανικες της αντοχες.
 
Αυτό με χαλάει περισσότερο από τα μπιμπικάκια που ξεφτισαν εκεί που ακουμπάει η πάπια.

Γιωργο εγω ειχα την κακια συνήθεια στο καρτερι να ακουμπαω το οπλο πανω στο γιλεκο μου. Το οποιο εχει μεταλικο φερμουάρ. Ε τετοιο πραγμα σαν το δικο σου δεν έχει γινει. Ουτε βαφή εφυγε ουτε τιποτα.
 
Το ολο παιχνιδι παιζεται στην προεργασια πριν την βαφη.Η επιφανεια που ειναι λεια και βαμενη
πρεπει να "αγριεψει" και να καθαριστει επιμελως(πλησιμο και βουρτσισμα με ασετον) ωστε να εχει
προσφυση η κεραμικη βαφη και να μπορει να κρατησει τις μηχανικες της αντοχες.
ε μα εκεί είναι το ζουμί, στην προεργασία
 
https://www.car.gr/parts/view/25480940-kunhgetika-opla-diafora
Τον είχαμε φτιάξει αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε.Τα ηλεκτρικά επειδή τα είχα φτιάξει εγώ,με ηλεκτρονικό θερμοστάτη ρελαι αντιστάσεις κλπ ειχαν πάει 170+ευρω +φτιαχτός μονωμένος θάλαμος..Υπήρχε όρεξη...
 
Ε καλά κάνατε όλα τα έξοδα και κόπο και δεν το δοκιμάσατε τελικά?
Οχι.Καθεται 3 χρόνια.Να διευκρινίσω ότι δεν έκανα εγώ έξοδα αλλά ο άλλος που τον πουλάει εδώ και αρκετό καιρό,( ας ειναι πρόσφατα ανανεωμένη η αγγελία). Αν δεν κάνω λάθος του ειχε στοιχίσει 450~ ευρώ καί τόσο θα τον δώσει τελικά.
Τα καλά υλικά βαφης θυμάμαι έπρεπε τότε να παρθούν σε ποσότητες και ήταν απαγορευτικό για χομπίστικο μεταξύ της παρέας στύλ.Ειχε και αμμοβολή μικρή..κ α πολλά.Με ότι μπορουσε ο καθένας βοηθουσε γιατί εκεί μαζευεται η παρέα.
 
Αστο καλυτερα
Μωρε για να καταλάβεις τι το θέλω, έχω ένα baikal μονόκανο που ήταν το πρώτο μου όπλο και είπα να το συμμαζέψω λίγο μιας και έχει λίγο οξείδωση τα μέταλλα του. Μίλησα με μερικούς μαστόρους για βαφή και μου ζήτησαν εξωφρενικά ποσά όποτε το ψάχνω να το κάνω μόνος μιας και έχω χρόνο και ψάχνω υλικά βαφής
 
Λοιπόν παίδες απ ότι μου πε ο μάστορας η Black eagle είναι έτοιμη και θα μου τη στείλει μπορεί και σήμερα, άρα σε λίγες μέρες θα ναι εδώ. Τον ρώτησα σε περίπτωση κάποιας "αστοχίας" τι κάνουμε? και μου είπε ότι σε περίπτωση σκουριάς, ξεφλουδισματος ή φουσκωματος υπάρχει ισόβια εγγύηση και να του τη στείλω πίσω για φτιάξιμο. Εάν μου προκύψει πρόβλημα, εγώ πάντως θα τη ξαναστείλω..... ξανά και ξανά και ξανά......
 
Λοιπόν παίδες απ ότι μου πε ο μάστορας η Black eagle είναι έτοιμη και θα μου τη στείλει μπορεί και σήμερα, άρα σε λίγες μέρες θα ναι εδώ. Τον ρώτησα σε περίπτωση κάποιας "αστοχίας" τι κάνουμε? και μου είπε ότι σε περίπτωση σκουριάς, ξεφλουδισματος ή φουσκωματος υπάρχει ισόβια εγγύηση και να του τη στείλω πίσω για φτιάξιμο. Εάν μου προκύψει πρόβλημα, εγώ πάντως θα τη ξαναστείλω..... ξανά και ξανά και ξανά......
Σε πιον το εστειλες???
 
Μωρε για να καταλάβεις τι το θέλω, έχω ένα baikal μονόκανο που ήταν το πρώτο μου όπλο και είπα να το συμμαζέψω λίγο μιας και έχει λίγο οξείδωση τα μέταλλα του. Μίλησα με μερικούς μαστόρους για βαφή και μου ζήτησαν εξωφρενικά ποσά όποτε το ψάχνω να το κάνω μόνος μιας και έχω χρόνο και ψάχνω υλικά βαφής
Λοιπον αμμοβολη ψιλη και ενα σπρει ματ και καθαρισες αν το πρωσεχεις καπως θα παει αρκετο καιρο και με 3€ αν σου σκασει η ξεφλουδισει περνας μια και ετοιμως δωκιμασμενο επελεξε cosmolack
 
Back
Top