Βαφές Όπλων

Δεν πιστεύω να μήν είναι ceracote.Σωστή δουλεια δεν έχει γίνει.Και όχι ότι δεν γνωρίζουν αλλά δεν ασχολούνται όπως πρέπει ή και καθόλου οι ίδιοι.
Ακριβώς !!! Αυτό πιστεύω κι εγώ ... τα ίδια πήγαινα να γράψω αλλά με πρόλαβες !!! .shake hands.
 
Το να χτίσεις ...όνομα στην αγορά ...απαιτεί ικανοτητα,συνέπεια,χρόνο κ διάρκεια ...το αν όλα αυτά για τον συγκεκριμένο...υπήρξαν ,αδυνατω πραγματικά να καταλάβω πως...αυτοχαντακωνετε έτσι!!!είναι πραγματικά ...άξιο αποριας
 
Στα σημεια τριβής ειναι που θα δείξει κ την πραγματική αντοχή.....ακόμη κ μεταλο με μεταλο αν εχει γινει σωστή δουλεια αντέχει......για πόσο δεν ξερω αλλα αντέχει!!!τωρα αν ειναι με το που εβαλεσ εβγαλεσ δυο τρεισ φορες την πάπια...κ αρχισε να σπάει....απλα του την σπας στο κεφάλι!!!
 
Κοροϊδεύουμε τα τουρκακια...αλλά είμαστε για το Ντικ....φαντάσου να βγάζαμε εμείς όπλα....

Αυτο. Κατα τ'αλλα μας φταινε οι συνομωσιες που δε θελουν τον Ελληνα να ορθοποδησει, και τετοια. Οσες φορες χρειαστηκε να ψωνισω απο Αμερικη, μετα με την πλειοψηφια των εδω καταστηματαρχων ειναι να βαζεις τα κλαμματα
 
Επικοινώνησα με τον μάστορα και μου είπε ότι φταίει η πάπια. Έχει λέει κάτι μπιμπικάκια από την μέσα μεριά λόγω βερνικιού που κόβουν σαν μαχαίρι.
Να του στείλω την κάννη με την πάπια όταν κλείσει το κυνήγι να μου την φτιάξει και να ξύσει από μέσα την πάπια.
Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό να του πω ότι η πάπια είναι πλαστική !
Καλή καρδιά....πάμε γι'άλλα!
 
Επικοινώνησα με τον μάστορα και μου είπε ότι φταίει η πάπια. Έχει λέει κάτι μπιμπικάκια από την μέσα μεριά λόγω βερνικιού που κόβουν σαν μαχαίρι.
Να του στείλω την κάννη με την πάπια όταν κλείσει το κυνήγι να μου την φτιάξει και να ξύσει από μέσα την πάπια.
Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό να του πω ότι η πάπια είναι πλαστική !
Καλή καρδιά....πάμε γι'άλλα!
Δύσκολο να παραδεχτούμε ένα λάθος από δικαιολογίες είμαστε πρώτοι..:(
 
Επικοινώνησα με τον μάστορα και μου είπε ότι φταίει η πάπια. Έχει λέει κάτι μπιμπικάκια από την μέσα μεριά λόγω βερνικιού που κόβουν σαν μαχαίρι.
Να του στείλω την κάννη με την πάπια όταν κλείσει το κυνήγι να μου την φτιάξει και να ξύσει από μέσα την πάπια.
Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό να του πω ότι η πάπια είναι πλαστική !
Καλή καρδιά....πάμε γι'άλλα!
Eγώ θα την έστελνα ξανά.
 
Κι εγώ είχα πάει για βαφή τη βάση εκεί αρχές της έναρξης. Δεν είδα κάποια αστοχία να πω την αλήθεια. Πέραν από μια γρατζουνιά μικρή που έκανα που μου έκανε εντύπωση πως έγινε διότι δε περνάω από τσαλια μέσα δεν είδα αλλού φθορά. Βέβαια δεν έχω σημεία τριβής όπως του φίλου παραπάνω από την πάπια.
 
Αυτό με χαλάει περισσότερο από τα μπιμπικάκια που ξεφτισαν εκεί που ακουμπάει η πάπια.
Για μένα να το στείλεις πίσω και να του πεις να το ξαναβαψει και να το τεσταρει στο βαλε-βγαλε τη πάπια.
Εμένα μου είχε πει μόνο από επαφή μέταλλο με μέταλλο γδερνεται η cеrakote ή αν περνάς συχνά από πολύ πυκνά κλαδιά ενδέχεται κάποιο μικρό σημάδι να συμβεί.Μερικοι να πούμε την αλήθεια ανοίγουν με το όπλο διαδρομές. :)
 
Να ρωτήσω κάτι γτ είμαι και λίγο άσχετος με αυτήν την βαφή, εφόσον το όλο Γνήσιο πακέτο βαφής και εργαλεία έχει 200$ είναι τόσο δύσκολο να το περάσεις μόνος;
 
Back
Top