Βαφές Όπλων

Αυτο που λεει ο τολης εχει απόλυτο δικαιο. Εγω τότε σε έρευνα αγορας που ειχα κανει. Ειχα βρει μεγάλη απόκλιση στην τιμη. Απο 150 μεχρι 440 ευρω. Τελικα επειδή ηθελα να γίνει καλη δουλειά συμβουλευτηκα ενα φιλο και με παρέπεμψε στον λιακο. Όλως τυχαίως εκείνη την εβδομαδα ειχε περάσει απο το περίπτερο μας (ΟΦΕΙ) Ο παπατσαρουχας. Τον οποιο ουτε γνώριζα ουτε ειχα στειλει ποτέ οπλο μου. Και ο οποιος δεν κανει κεραμικες βαφες. Τον ρωτησα την γνωμη του σαν οπλουργος στο ολο θεμα γιατι τοση διαφορά και μου ειχε πει οτι πραγματικα δεν ξερει γιατι δεν ασχολείται καθολου με κεραμικες. Εγω ειχα μπει στο σάιτ της επίσημης cerakote και η διαδικασια προέβλεπε αμμοβολη και φουρνο. Προφανώς μετέπειτα μπορεί να εβγαλαν και κάποιες βαφες που δεν απαιτούν φουρνο. Για να είστε σίγουροι παντως επιλεξτε κάποιον που να εχει φουρνο
 
Ο Σκλαβης είναι official applicator εδώ και αρκετά χρόνια, επειδή το είχα ψάξει πριν 2-3 χρόνια κι αν δεν κάνω λάθος απ' τους πρώτους αν όχι ο πρώτος που την έφερε. Εγώ εκεί θα έστελνα όπλο αν ήθελα κεραμική. Και η τιμή που αναφέρθηκε μου φαίνεται εξαιρετική.
 
Αναλογα τον απατεωνα και το λεω γτ τωρα δουλευουνε την βαφη που στεγνωνει μονητης και οχι στο φουρνο και δεν κανουν σωστα τη διαδικασια οχι ολοι βεβαια
γιατί ειναι απατεώνες? φανταζομαι ότι ο καθενας χρεώνει ανάλογα τον χρόνο εργασίας και την ποιότητα των υλικών. Τώρα εάν εμεις ψαχνουμε την καλύτερη δουλειά στην φτηνότερη τιμή τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα το βρούμε.
 
γιατί ειναι απατεώνες? φανταζομαι ότι ο καθενας χρεώνει ανάλογα τον χρόνο εργασίας και την ποιότητα των υλικών. Τώρα εάν εμεις ψαχνουμε την καλύτερη δουλειά στην φτηνότερη τιμή τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα το βρούμε.
Κι ομως σκλαβης η καλυτερη δουλεια στην καλυτερη τιμη
 
Ο @Altair Lusso έβαψε το οπλο και κανει την πάπια?
.sarcastic. ....κάπως έτσι!
Λοιπόν, τι να πω ρε παιδιά; Ο Αλέξανδρος δεν με κέρδισε. Η δουλειά φαίνεται...όμορφη, το αν είναι και καλή θα μπορώ να το ξέρω σε κάνα, δύο, τρία χρόνια. Θα βάλω και καμιά φώτο με την πρώτη ευκαιρία και θα πούμε περισσότερα!
 
.sarcastic. ....κάπως έτσι!
Λοιπόν, τι να πω ρε παιδιά; Ο Αλέξανδρος δεν με κέρδισε. Η δουλειά φαίνεται...όμορφη, το αν είναι και καλή θα μπορώ να το ξέρω σε κάνα, δύο, τρία χρόνια. Θα βάλω και καμιά φώτο με την πρώτη ευκαιρία και θα πούμε περισσότερα!

Ωραίος τα υπόλοιπα μαζι με τις φωτο ;)
 
Δηλαδη?Ρωταω γιατι και γω του στειλα την black eagle.....
Πριν την στείλω, τον πήρα τηλέφωνο και μεταξύ άλλων τον ρώτησα πόσο καιρό θέλει να την βάψει. Μου είπε ότι από την στιγμή που θα παραλάβει, θα την αναλάβει σε δύο μέρες και από την στιγμή που θα την αναλάβει θα την τελειώσει σε δύο με τρεις μέρες. Το σύνολο χοντρικά μια βδομάδα. Για να την πάρω πίσω φτάσαμε κοντά στις 40 μέρες.
Αυτό που με χάλασε δεν είναι τόσο η χρονική ασυνέπεια αλλά τα επιχειρήματα που χρησιμοποίησε όταν τον πήρα πάνω στο τέλος της βδομάδας να δω τι γίνεται.
Τότε με ενημέρωσε ότι του τελείωσαν οι μπογιές και ότι λόγω Black Friday έχουν παραλύσει τα τελωνεία της χώρας και ότι γι'αυτό τον λόγο δεν μπορούσε να παραλάβει τις μπογιές για να δουλέψει....o_Oo_Oo_O.
Αφού είδαμε και αποείδαμε έμεινε το όπλο και μια βδομάδα στα ΕΛΤΑ courier της Καβάλας γιατί ένα....παιδί πήρε άδεια και δεν έγινε σωστή συνεννόηση κτλ,κτλ,κτλ!
Πάει στο διάολο, αυτά όλα λίγη σημασία έχουν αν η βαφή αντέξει, κάτι που το φοβάμαι γιατί μου φαίνεται ότι στο σημείο που ακουμπάει η πάπια στην κάννη ήδη μοιάζει να έχει φύγει.
 
Πριν την στείλω, τον πήρα τηλέφωνο και μεταξύ άλλων τον ρώτησα πόσο καιρό θέλει να την βάψει. Μου είπε ότι από την στιγμή που θα παραλάβει, θα την αναλάβει σε δύο μέρες και από την στιγμή που θα την αναλάβει θα την τελειώσει σε δύο με τρεις μέρες. Το σύνολο χοντρικά μια βδομάδα. Για να την πάρω πίσω φτάσαμε κοντά στις 40 μέρες.
Αυτό που με χάλασε δεν είναι τόσο η χρονική ασυνέπεια αλλά τα επιχειρήματα που χρησιμοποίησε όταν τον πήρα πάνω στο τέλος της βδομάδας να δω τι γίνεται.
Τότε με ενημέρωσε ότι του τελείωσαν οι μπογιές και ότι λόγω Black Friday έχουν παραλύσει τα τελωνεία της χώρας και ότι γι'αυτό τον λόγο δεν μπορούσε να παραλάβει τις μπογιές για να δουλέψει....o_Oo_Oo_O.
Αφού είδαμε και αποείδαμε έμεινε το όπλο και μια βδομάδα στα ΕΛΤΑ courier της Καβάλας γιατί ένα....παιδί πήρε άδεια και δεν έγινε σωστή συνεννόηση κτλ,κτλ,κτλ!
Πάει στο διάολο, αυτά όλα λίγη σημασία έχουν αν η βαφή αντέξει, κάτι που το φοβάμαι γιατί μου φαίνεται ότι στο σημείο που ακουμπάει η πάπια στην κάννη ήδη μοιάζει να έχει φύγει.
Κεραμικη Γιωργο?
 
Πάει στο διάολο, αυτά όλα λίγη σημασία έχουν αν η βαφή αντέξει, κάτι που το φοβάμαι γιατί μου φαίνεται ότι στο σημείο που ακουμπάει η πάπια στην κάννη ήδη μοιάζει να έχει φύγει
Οντως το πιο σημαντικο ειναι μην αρχισει και ξεβαφει και γινει αηδια.Εγω την εστειλα περιπου μεσα Δεκεμβριου....ακομη αναμενω...βεβαια δε βιαζομαι.
 
Back
Top