Βαθιά Καθετή

Και ενώ ολοι το χουν ρίξει στα μπασιματα και στο κυνήγι ο πατερας μου συνεχίζει την καθετούλα του..

a305jk.jpg
Τώρα είναι η εποχή για τα λιθρινια στην καθετη.
 
Τσαπαρί (όχι βαθιά καθετή, αλλά δεν έχουμε πιο "ταιριαστό" Thread) 3,800 όλα μαζί, σκουμπριά, 2 σαφρίδια και 1 καλαμάρι

Ρε εσυ εχεις αδειάσει τις θάλασσες και μας φαγανε οι τσουχτρες;


Ωραιος billare, keep fishing, αν υπάρχει και καλή παρέα
 
Γαμώ τα δολώματα, δεν του λες να σου κρατήσει λίγα ζωντανά να πας να τα ρίξεις βράδυ σε κανένα λιμάνι.....;;)
Δεν είναι λίγο μεγάλα για δόλωμα; .xm.
Δεν ξέρω πολλά για ψάρεμα, ο πατέρας μου ασχολείται, εγώ είμαι του κυνηγιού πιο πολύ
 
Γαμώ τα δολώματα, δεν του λες να σου κρατήσει λίγα ζωντανά να πας να τα ρίξεις βράδυ σε κανένα λιμάνι.....;;)
Όπως τα λες Γιώργο,αυτον τον μήνα τώρα τους δουλεύω πολύ είναι καλοί για τα γοφαρια τα μαγιατικα και τα προτιμούν και οι σφυριδες παρά πολύ αυτή την εποχή....
 
Δεν είναι λίγο μεγάλα για δόλωμα; .xm.
Δεν ξέρω πολλά για ψάρεμα, ο πατέρας μου ασχολείται, εγώ είμαι του κυνηγιού πιο πολύ
Όχι Βασίλη δεν είναι καθόλου μεγάλα,ειναι το καλύτερο μέγεθος για δόλωμα....
 
Το μπροστινό αγκίστρι ο οδηγός δηλαδή θα είναι σε νούμερο 1 και το πίσω το αγκίστρι θα είναι η 2/0 η 3/0 πάντα καλής ποιότητας και να είναι ενισχυμένο.....
Χρήστο, που ψαρεύεις;
Κόρφο (έτσι τον ξέρουμε τον Αμβρακικό εμείς απο τους ...όμορους νομούς) ή απ´ έξω, Μυτικα, Καναλάκι, Καστροσυκια;
Εχει γοφάρια αυτη την εποχή;
 
Χρήστο, που ψαρεύεις;
Κόρφο (έτσι τον ξέρουμε τον Αμβρακικό εμείς απο τους ...όμορους νομούς) ή απ´ έξω, Μυτικα, Καναλάκι, Καστροσυκια;
Εχει γοφάρια αυτη την εποχή;
Καλησπέρα σας,αυτην την εποχή δεν έχει πολλά γοφαρια είναι στα τελειώματα,τωρα πιο πολύ έχει συναγρίδες και αρκετά μαναλια.Ολες τις τοποθεσίες που ανάφέρατε πιο πριν της ψαρεύω συν μέχρι την Λυγια.Εχετε ψαρεψει σε αυτά τα μέρη γιατί βλέπω τις γνωρίζεται καλα;
 
Back
Top