Βαθιά Καθετή

Καθετούλα σήμερα στα ανοιχτά του Πόρτο Ράφτη παρέα με τον πατέρα μου..

30u5qib.jpg


2is9xz4.jpg


Πρώτη φόρα που δούλεψε καλά ο αμερικάνος στα νερά εδώ.. Βάζω και μια φώτο στο Φωτογραφικές στιγμές στην ενότητα ψαρεύοντας που αξίζει να δείτε όπωσδήποτε..
 
Σήμερα μόλις γύρισα απο την δουλειά..Λέω δεν πάμε μέσα για καμιά καθετούλα? Είχε ρίξει και την μπόρα του και μιλάμε μετά είχε βγάλει μια κουφόβραση και λέω δεν υπάρχει περίπτωση θα έχει τσίμπο! Όντως παιδιά πήγαμε και δεν σταμάτησε να τσιμπάει..Αφού ξεμείναμε απο γαρίδα αλλά ευτυχώς είχα βγάλει ένα καλό κοκκάλι το όποιο και φιλετάραμε και συνεχίσαμε το ψάρεμά μας για καμιά ώρα ακόμα..Μια βιαστική φώτο πρόλαβα να βγάλω.. Τα ψάρια βγήκαν απο τις 4 μέχρι τις 8..


25akp01.jpg
 
Χάλασε το κοκκάλι ο αθεόφοβος....buy buy.
αλήθεια πως το έπιασες το κοκκάλι;;; τσιμπάει σε βαθιά καθετή;;.what..xm.
 
Ειναι μικρα τα λιθρινια τωρα.Υπομονη μεχρι τον Οκτωβριο.Τωρα ειναι προτιμοτεροι οι μεγαλοι χανοι.
Α,αν ξεμεινεται απο δολωμα παλι,κοψτε τους χανους.
 
Πολύ λάδι τρώτε ρε φίλε, πιάσε και τίποτα για κάρβουνο .. .yel.

Να περιμένεις μέχρι τον Ιουνη που ανοίγει το παραγάδι.. ;) Και εγω τα κάνω σε ταψάκι στο φούρνο και είναι πεντανόστιμα..Δεν τρώω τηγανιτά...buy.

Ειναι μικρα τα λιθρινια τωρα.Υπομονη μεχρι τον Οκτωβριο.Τωρα ειναι προτιμοτεροι οι μεγαλοι χανοι.
Α,αν ξεμεινεται απο δολωμα παλι,κοψτε τους χανους.
Χάνο δεν έχω δοκιμάσει.. I will!
 
Μπράβο Γεράσιμε! Τα λιθρινάκια είναι όλα τα λεφτά.

Φίλε το παν είναι να μπορείς να πηγαίνεις..Να πέρνεις την καφεδιά σου απο τον Γρηγόρη..Και να πηγαίνεις μέσα να ξεχνιέσαι..Βγάλεις δεν βγάλεις..έχεις κάνει μια μίνι ψυχοθεραπεία.. ;)
 
Ωραιος ο Τζερρυ... Κοκκαλια εχω βγαλει κ εγω πολλες φορες σε καθετη κ μαλιστα αρκετα μεγαλα αλλα σε λιγοτερο βαθος...
Καλοφαγωτα...
 
Να σαι καλά Άρι..Είχα βγάλει 2 κοκκάλια στην Κύθνο όταν χάραζε στα 450m βάθος και ήταν 1 kg το ένα και 1.200 το άλλο..Μιλάμε εκεί έιναι υπάρχουν όλα τα ψάρια σε μεγέθυνση..
 
Εχθές το πρωί μπήκα με το μικρό το φουσκωτό για καθετή και πήρα γύρω στα 2 κιλά ανάμεικτα σπάρους,τσέρουλες και μερικά σαυρίδια...
Καθάρισμα επί τόπου και τηγάνισμα από τον πατέρα μου....
Το τι έγινε μετά ρε παιδιά δεν περιγράφεται...τα πλακώσαμε 4 άτομα με συνοδεία ρετσίνας μέχρι της 5 το απόγευμα!!!
 
Back
Top