Αρβύλες Ελληνικού Στρατού

Σωστά... μόνο άμα πληρώσεις όμως έχεις γνώμη και άποψη ... γιατί έτσι μπορείς να το βάλεις κάτω και να το συγκρίνεις και να καταλήξεις εάν έκανες σωστή επιλογή η όχι για τα λεφτά που ξοδεψες.... Χωρίς να έχεις δώσει μια το μόνο που κάνεις είναι αμπελοφιλοσοφία και λόγια του αέρα... και όπως έχει πει ένας σοφός (με πορδες κανείς δεν έβαψε αυγά)
Δεν κατάλαβα τον υπαινιγμό σου δλδ εσύ θεωρείς ότι έκανε σωστά νά αγοράσω ένα αρβυλο και νά ξαναδώσω λεφτά να το τροποποιήσω, μου φαίνεται έχεις εισπνεύσει αυτό το αέριο και μάλλον είναι μαγικό.
 
Δεν κατάλαβα τον υπαινιγμό σου δλδ εσύ θεωρείς ότι έκανε σωστά νά αγοράσω ένα αρβυλο και νά ξαναδώσω λεφτά να το τροποποιήσω, μου φαίνεται έχεις εισπνεύσει αυτό το αέριο και μάλλον είναι μαγικό.
Εγώ θα μιλήσω από τη σκοπιά που μιλάς εσύ και λέω το εξής ( Πες λοιπόν ότι έκανα μια λάθος κίνηση και ξόδεψα κάποια χρήματα που είναι πεταμένα) για πες μου εσύ τι είναι αυτό που αγόρασες για να το συγκρίνουμε με τα πεταμένα χρήματα τα δικά μου.. Σκέψου... και θα καταλάβεις τον υπαινιγμο...
 
Ρε απ' την στιγμή που τις είχε ο άνθρωπος έκανε τον πειραματισμό του.....αν του πετύχει έχει καλώς!!!! Λες και λίγα λεφτά έχουμε πετάξει σε διάφορα πράγματα που μετά αποδείχθηκαν παπατζα????
 
Αυτή είναι με διπλό δέρμα άλλο μέσα άλλο έξω δεν είναι σαν αυτές που φορούσαμε φαντάροι εάν δε τις δεις από κοντά δε μπορείς να καταλάβεις... Το δέρμα είναι πάρα πολύ μαλακό δε χτυπάει το πόδι και έχει πάχος που σου κρατάει το πόδι ζεστό θέλει και μια καλή τεχνική κάλτσα για να μιλάμε σωστά. Εγώ από skroutzομαγαζα μέχρι φυσική παρουσία σε καταστήματα πώλησης κυνηγετικών που είδα παπούτσια από κοντά με αυτά τα χρήματα μαξιμουν 90 με 100€ καλύτερα δεν έβρισκα σε κανένα σημείο ούτε σε ποιότητα σολας ούτε σε δέρμα ούτε σε άνεση και αντοχή ούτε καν σε αδιαβροχοποίηση γιαυτό και λέω γνωρίζοντας πολύ καλά τι λέω οποίος έχει πάρει κάτι ανάλογης τιμής εας τα βάλουμε δίπλα δίπλα να τα συγκρίνουμε και να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα εγώ είμαι διαθέσιμος... Όχι όμως να μιλάμε χωρίς να έχουμε κάποια πρόταση συγκεκριμένη να υπερασπιστούμε και την οποία έχουμε πληρώσει γιαυτό.
 
Εγώ θα μιλήσω από τη σκοπιά που μιλάς εσύ και λέω το εξής ( Πες λοιπόν ότι έκανα μια λάθος κίνηση και ξόδεψα κάποια χρήματα που είναι πεταμένα) για πες μου εσύ τι είναι αυτό που αγόρασες για να το συγκρίνουμε με τα πεταμένα χρήματα τα δικά μου.. Σκέψου... και θα καταλάβεις τον υπαινιγμο...
Ότι σέ κάποια πράγματα υπάρχουν τεχνολογία και σέ κάποια άλλα όχι εε σε αυτά συμπεριλαμβάνονται και αυτές και στο κάτω κάτω ο καθένας κάνει τής επιλογές του αλλά μην προσπαθείς να μου πεις ότι έγινε το σούπερ αρβυλο αλλάζοντας την σόλα και σού εξήγησα ο καθένας με τά χρήματα του κάνει ότι θέλει αλλά μην προσπαθείς να μας πεις ότι είναι το καλύτερο αυτό με μια αλλαγή σόλας και μακάρι να πετύχει αυτό νά φτιάξουμε και τής δικες μας που έχουμε τρία τέσσερα ζευγάρια.
 
Αυτή είναι με διπλό δέρμα άλλο μέσα άλλο έξω δεν είναι σαν αυτές που φορούσαμε φαντάροι εάν δε τις δεις από κοντά δε μπορείς να καταλάβεις... Το δέρμα είναι πάρα πολύ μαλακό δε χτυπάει το πόδι και έχει πάχος που σου κρατάει το πόδι ζεστό θέλει και μια καλή τεχνική κάλτσα για να μιλάμε σωστά. Εγώ από skroutzομαγαζα μέχρι φυσική παρουσία σε καταστήματα πώλησης κυνηγετικών που είδα παπούτσια από κοντά με αυτά τα χρήματα μαξιμουν 90 με 100€ καλύτερα δεν έβρισκα σε κανένα σημείο ούτε σε ποιότητα σολας ούτε σε δέρμα ούτε σε άνεση και αντοχή ούτε καν σε αδιαβροχοποίηση γιαυτό και λέω γνωρίζοντας πολύ καλά τι λέω οποίος έχει πάρει κάτι ανάλογης τιμής εας τα βάλουμε δίπλα δίπλα να τα συγκρίνουμε και να βγάλουμε ένα αποτέλεσμα εγώ είμαι διαθέσιμος... Όχι όμως να μιλάμε χωρίς να έχουμε κάποια πρόταση συγκεκριμένη να υπερασπιστούμε και την οποία έχουμε πληρώσει γιαυτό.
 
Ναι αλυσίδα χαχα έχεις πολύ πλάκα.Μακαρι νά σού κρατήσουν όσο δεν πάει φίλε μου και να μήν κλαίς τά λεφτά αυτά και τέλος και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
 
APACHE εσύ συνάδελφε με εκατό 100€ μαξιμουν τι παπούτσια θα αγόραζες δεν μας έχεις πει ακόμα.. Κάνε την πρόταση σου στα παιδιά που σε διαβάζουν για να δούμε... βάλε και το link να την δούμε στο Internet
 
Συνάδελφε το να βάλω εγώ ένα link δεν λέει τπτ γιατί θα ήταν άσκοπη διαφήμιση και προώθηση χωρίς κέρδος και όπως είπα εξ αρχής χωρίς νά θέλεις να το καταλάβεις δική μου γνώμη και δικά μου οικονομικά δεδομένα.
 
Συνάδελφοι δεν χρειάζεται να υπάρχει καμία άμεση ή έμμεση κόντρα για το συγκεκριμένο θέμα. Ο Δημήτρης έκανε μια παρουσίαση και πρόταση με βάση αυτό που έφτιαξε έχοντας ως βάση τα άρβυλα του στρατού. Η πρόταση έχει ένα κόστος μετατροπής που είναι μικρό από μόνο του αν κάποιος έχει ήδη τα άρβυλα.

Όμως αν είναι να αγοράσει κάπoιος και τα άρβυλα στην αρχική τους μορφή και να κάνει και τη μετατροπή τότε έχει σίγουρα κόστος ίσο με κάποια μέσης κατηγορίας άρβυλα όπως τα lytos για παράδειγμα.

To αν θα αποδειχθούν τα αναβαθμισμένα άρβυλα με αυτόν τον τρόπο καλύτερα ή χειρότερα θα το δείξει ο χρόνος και εδώ θα είμαστε να το δούμε. Μην προδικάζουμε υπέρ ή κατά από τώρα δεν ωφελεί πουθενά..
 
tsakalos ακριβώς αυτό ήθελα να κάνω απλά να προτείνω κάτι το οποίο έκανα εγώ ο ίδιος και ξέρεις ποιο είναι το θέμα ότι ασχετος εάν συμφωνείς η όχι λες ένα μεγεια καλοφόρετα και τελειώνει η ιστορία.. Εδώ κάποιοι ξερόλες Κατευθείαν να κατακρίνουν και χωρίς να προτείνουν κάτι συγκεκριμένα... για αυτό και έλεγα Άμα πληρώνεις έχεις λόγο να μιλάς και Το θέμα είναι λήξαν
 
Όχι συνάδελφε εσύ είπες και διαφημισες την δουλειά και την σόλα περί αντοχής και δεν κατεκρινα του εσύ παρερμινευσες αυτό που θέλω να πω και εχω πληρώσει και λιωση πολλά αρβύλα,τώρα αν δεν αντέχεις τον αντίλογο και την άποψη του άλλου έχεις πρόβλημα με το να κάνεις διάλογο και να δέχεσαι την γνώμη του άλλου αλλά δεν θα στο λεισω εγώ αυτό και τώρα τελειώνει η συζήτηση και με γειά σου και καλοφορετα.
 
Παιδιά δεν χρειάζονται προσωπικές επιθέσεις τη γνώμη μας λέμε καί ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.Παντως για εμένα μπορείς να κάνεις συμβιβασμό στο παντελόνι πχ αλλά στα αρβύλα αν κάνεις θα το πληρώσεις.Για γενικό κυνήγι τα άρβυλα πρέπει να έχουν στοιχεία ορειβατικών να υποστηρίζεται το πόδι στα σημεία που πρέπει αλλιώς θα ζητάς τη βοήθεια της εμακ .
 
Παιδιά δεν χρειάζονται προσωπικές επιθέσεις τη γνώμη μας λέμε καί ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.Παντως για εμένα μπορείς να κάνεις συμβιβασμό στο παντελόνι πχ αλλά στα αρβύλα αν κάνεις θα το πληρώσεις.Για γενικό κυνήγι τα άρβυλα πρέπει να έχουν στοιχεία ορειβατικών να υποστηρίζεται το πόδι στα σημεία που πρέπει αλλιώς θα ζητάς τη βοήθεια της εμακ .
Παναγιωτη ολος ο ρουχισμος / ένδυση πρεπει να ειναι σωστα ( αντοχη χρήσης / καιρικες συνθήκες ) , αλλιως προκυπτουν καταστασεις που δεν επιτρεπουν καποιες φορες την συνέχιση της κυνηγετικής δραστηριοτητας .
 
Παναγιωτη ολος ο ρουχισμος / ένδυση πρεπει να ειναι σωστα ( αντοχη χρήσης / καιρικες συνθήκες ) , αλλιως προκυπτουν καταστασεις που δεν επιτρεπουν καποιες φορες την συνέχιση της κυνηγετικής δραστηριοτητας .
Έχεις δίκιο ,το παντελόνι το αναφερα για τι παίζουν ρόλο πολύ οι καιρικές συνθήκες που επικρατούν στην περιοχή που κυνηγάς , μπορεί να επιβάλλεται τεχνικό ρούχο με ενισχύσεις η να κάνει και ένα βαμβακερό με γκέτες.Για τα άρβυλα δεν πρέπει να μοιάζουν κατάλληλα άλλαξα είναι.
 
Έχεις δίκιο ,το παντελόνι το αναφερα για τι παίζουν ρόλο πολύ οι καιρικές συνθήκες που επικρατούν στην περιοχή που κυνηγάς , μπορεί να επιβάλλεται τεχνικό ρούχο με ενισχύσεις η να κάνει και ένα βαμβακερό με γκέτες.Για τα άρβυλα δεν πρέπει να μοιάζουν κατάλληλα άλλαξα είναι.
Αλλά να είναι (κολοπληκτρολογιο)
 
Back
Top