Αρβύλες Ελληνικού Στρατού

Τι σχέση έχουν ρε παιδιά τα αρβύλα του Στρατού τώρα με τα καλά κυνηγετικά αρβύλα; Πρώτον ακόμα και με την πρωινή υγρασία στα χορτάρια γίνεσαι μούσκεμα, καμιά στήριξη σε αστράγαλο χώρια που αν πατήσεις πέτρα την καταλαβαίνεις σα να φοράς σαγιοναρες.
Ότι είναι φθηνά οκ αυτό είναι άλλο πράγμα...
 
Τι σχέση έχουν ρε παιδιά τα αρβύλα του Στρατού τώρα με τα καλά κυνηγετικά αρβύλα; Πρώτον ακόμα και με την πρωινή υγρασία στα χορτάρια γίνεσαι μούσκεμα, καμιά στήριξη σε αστράγαλο χώρια που αν πατήσεις πέτρα την καταλαβαίνεις σα να φοράς σαγιοναρες.
Ότι είναι φθηνά οκ αυτό είναι άλλο πράγμα...
Αυτό για τον αστράγαλο ισχύει τον γύρισα πριν ένα μισή χρόνο και ακόμα νά στρώση ακατάλληλο απορώ τόσα χρόνια δεν μπορούν φτιάξουν ένα αρβυλο σωστό εδώ και οι υποαναπτηκτοι στρατοί έχουν καλύτερα αλλά τί λέω τώρα.
 
Ευχαριστω για την απάντηση γιατί Σκέφτομαι να πάρω και εγώ ένα ζευγάρι ίδιες μιας και έχω μποτακια χαμηλά με αποτέλεσμα τα μπατζακια μου να βρέχονται από το υγρό χορτάρι, γιαυτό θέλω κάτι σε ψηλό παπούτσι για να τα βάζω μέσα για προστασία. Για πες εντυπώσεις από προστασία στο νερό και από άνεση στο περπάτημα γιατί πολλοί λένε ότι είναι ακατάλληλες για πεζοπορία
Γαλότσα μόνο φίλε ... Πάρε μια μαλακή (πχ Le Chameau) αν θες ευχάριστο βάδισμα και στεγνό μπατζάκι.

Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα και χαμένα χρήματα.
 
Γνωρίζεις αν είναι και ελαφριές αυτές σε σύγκριση με άλλες?
όχι φίλε ... δεν έχω κάνει σύγκριση με άλλες ακριβές.
αν με ρωτάς αν μου φαίνονται ελαφριές θα έλεγα ναι.

Μαλακές είναι πάντως σίγουρα.
Νομίζω ότι το φυσικό καουτσούκ κάνει δουλειά ...
 
...καμιά στήριξη σε αστράγαλο ...
Αυτό για τον αστράγαλο ισχύει τον γύρισα πριν ένα μισή χρόνο και ακόμα νά στρώση ...
Γαλότσα μόνο φίλε ... Πάρε μια μαλακή (πχ Le Chameau) αν θες ευχάριστο βάδισμα ...

Οι αρβύλες που αγόρασα έχουν καλύτερη στήριξη στον αστράγαλο από τις γαλότσες που δεν έχουν καμία στήριξη στον αστράγαλο.
 
Δλδ αν αγοράσω αρβύλες πχ 50€ και αλλαγή σόλας 45€ ανάλογα τον μάστορα πάμε στα 95€ με αυτά τα λεφτά βρίσκω αρβύλες χωρίς νά επέμβω σε αλλαγές και για αυτό που θέλω πάντα δικιά μου γνώμη και δικά μου οικονομικά δεδομένα.
 
Δλδ αν αγοράσω αρβύλες πχ 50€ και αλλαγή σόλας 45€ ανάλογα τον μάστορα πάμε στα 95€ με αυτά τα λεφτά βρίσκω αρβύλες χωρίς νά επέμβω σε αλλαγές και για αυτό που θέλω πάντα δικιά μου γνώμη και δικά μου οικονομικά δεδομένα.
Σωστά... μόνο άμα πληρώσεις όμως έχεις γνώμη και άποψη ... γιατί έτσι μπορείς να το βάλεις κάτω και να το συγκρίνεις και να καταλήξεις εάν έκανες σωστή επιλογή η όχι για τα λεφτά που ξοδεψες.... Χωρίς να έχεις δώσει μια το μόνο που κάνεις είναι αμπελοφιλοσοφία και λόγια του αέρα... και όπως έχει πει ένας σοφός (με πορδες κανείς δεν έβαψε αυγά)
 
Σωστά... μόνο άμα πληρώσεις όμως έχεις γνώμη και άποψη ... γιατί έτσι μπορείς να το βάλεις κάτω και να το συγκρίνεις και να καταλήξεις εάν έκανες σωστή επιλογή η όχι για τα λεφτά που ξοδεψες.... Χωρίς να έχεις δώσει μια το μόνο που κάνεις είναι αμπελοφιλοσοφία και λόγια του αέρα... και όπως έχει πει ένας σοφός (με πορδες κανείς δεν έβαψε αυγά)
Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι φτηνή λύση, πόσο έχουν τά αρβύλα στρατού?
 
Back
Top