Απίκο

τους κεφαλους δεν τους παω στο τηγανι
Καλυτερα ψητοι ακομα και βραστοι αλλά κ στο τηγανι δεν με χαλάει..
Σοβαρα? Εχω αμα δεν εχω πατατες τηγανιτες, δεν τηγανιζω ψαρι... .eat.
Και ομως δεν εχει τυχει..Η σαλάτα η με άγρια χόρτα η με όσπρια έτσι τα συνόδευα πάντα..
 
Καλυτερα ψητοι ακομα και βραστοι αλλά κ στο τηγανι δεν με χαλάει..

Και ομως δεν εχει τυχει..Η σαλάτα η με άγρια χόρτα η με όσπρια έτσι τα συνόδευα πάντα..
Την καλύτερη δουλειά κάνεις Τάσο, έμαθε και ο Αρίστος τα fish and chips .... .xm. .sarcastic.
Τους καθάριζα και ζούρνα, Γενάρη μήνα, 10 η ώρα το βράδυ στην ευθυγράμιση, είχα χάσει τα χέρια μου και τα παιδάκια θέλαν τηγανιτό ... κροκόδειλο! ffffbbq2
 
Ανόρεχτα πολύ τα ψάρια σήμερα παρολες τις κατάλληλες συνθήκες..
Από δω από κει κάτι βγήκε..
Αύριο πάλι καιρού επιτρεποντος..:)

windows 7 print screen
Αυτά θα βάλεις στα κάρβουνα Τάσο και μετά συνοδεία με λαδολεμονο, μια τηγανια πατατες ,σαλατουλα ροκα και ντομάτα με ελαιόλαδο και βαλσαμικο , κρασάκι άσπρο και είναι άρχοντας φίλε.
 
Μόλις επέστρεψα από ένα ψάρεμα απικο έφαγα το ψιλοβροχο μου αλλά όλα καλά με τα κεφαλοπουλα να τρώνε .."Φωτογράφο" δεν βρήκα στο λιμάνι κ έτσι ανέλαβε χρέη φωτογραφου η αδελφή μου σπιτι..
Να κ η φωτο φρεσκοτατη σαν τα ψάρια..:)

upload foto
 
Ποτε μου δε τους συμπαθησα τους κεφαλους ρε γαμωτο, παρολο που πολλοι της παρεας μου τοτε, ηταν φανατικοι στο ψαρεμα τους. Ουτε σαν φαι μου αρεσαν ιδιαιτερα, ουτε σαν ψαρεμα επισης.

Μου χει λειψει το ψαρεμα, νομιζω φετος θα ξαναρχισω αν βρω χρονο λιγο
 
Μπραβο ρε μαγγα, ειδικα ο ενας πρεπει να εκανε ωραιο γονατισμα στο καλαμι... ;)
Ναι εκανε Αρι,Αλλα όπως ξέρεις αυτό το ψαρεμα δεν αφήνει πολλά περιθωρια,Μια και έξω..:)
Μπράβο ρε Τάσο....shake hands. .shake hands.
Τον επάνω τον κόβω πάνω από κιλό...what.
600αρης είναι Γιώργο,Μάλλον σε γέλασε η Φωτο..
Ωραία τα κεφαλακια μπράβο Τάσο. Στο τηγάνι με πατάτες τηγανητές είπαμε ε;
Βέβαια βέβαια...eat.
 
Μάγκες καλησπέρα. Καμία αρματωσιά για απίκο έχετε να προτείνετε? Επίσης και το δόλωμα που χρησιμοποιείτε μαζί. Με ενδιαφέρουν σαργοί, μελανούρια, σπάροι, κακαρέλοι κυρίως!
 
Back
Top