Αξιοπρεπή οπλα κάτω των 1000€ (πλην τουρκικών)

Αφού πας για να δεις την 870 τσεκαρε αν θέλεις και την wingmaster, είναι πολύ ποιοτικό όπλο και ρώτησε αν και πότε θα έρθει Ελλαδα η field master ( νομίζω είναι ο αντικαταστάτης της express και πολύ ανώτερη ποιότητα από την εξπρές)
Κωστα για ευρω ελεγα. Σορυ δικια μου μαλακια.
Γυρισα απο Καλκαντζακο και ειδα μπενελι μοντυ και Μ1.
Και τα δυο κοντακια (οχι κομφορτ) ηταν 36εκ σκαρτα.
Χθες που τηλ Κυργια μου ειπε 36,5 και ηταν καθετος.
Τι συμβαινει?
Μετρησαμε και με το παιδι ενα κομφορτ και πλησιαζε τα 36,5
Το πελμα στη Μ1 ειναι βιδωτο αρα υπαρχει φως
Στη μοντυ ειναι κουμπωτο αρα τον πουλο.
Ρωτησα αν βγαζει η μπενελι κουμπωτο πιο μακρυ και μου ειπε (ο υπαλληλος του καλκα) οτι αυτο που εχει πανω ειναι το μεγαλυτερο.
Παρεμπιπτοντως η μοντυ ειναι πολυ καλη.
Η Μ1 ειναι λιγο χωριατικη.
 
Εχω δει σε βιντεο αμερικανο να τις αλλαζει ηταν στο κουτι με το οπλο εδω δε ξερω αν κανανε καμι μαγκια
Τολη εχει μονο για το ντροπ. Ο κυργιας μου ειπε οτι εχουν και η πλασικη και η ξυλινη. Στο σαιτ της μοσμπεργκ λεει μονο για πλαστικη.
 
Σε αυτη την τιμη κατω απο χιλια κα μαλιστα αρκετα πιο κατω καλυτερη επιλογη θεωρω την affinity και σαν οπλο γενικα και λογο εγγυησης και σε ξυλινη συνθετικη οτι θελεις πανω απο χιλια τωρα εχει πολλες επιλογες αεριων και αδρανειας!!
 
Σε αυτη την τιμη κατω απο χιλια κα μαλιστα αρκετα πιο κατω καλυτερη επιλογη θεωρω την affinity και σαν οπλο γενικα και λογο εγγυησης και σε ξυλινη συνθετικη οτι θελεις πανω απο χιλια τωρα εχει πολλες επιλογες αεριων και αδρανειας!!
Όντως ειναι η καλυτερη επιλογη. 690 το συνθετικο ειναι no brain
 
Όντως ειναι η καλυτερη επιλογη. 690 το συνθετικο ειναι no brain
Προσωπικα θεωρω ανουσιο ελλαδα και στην κατασταση που ειμαστε να δινει καποιος πανω απο 1000 1200 για οπλο μπορει να βρει καλα οπλα σε αυτα τα λεφτα και λιγοτερα εδω αμερικη και νοτια που ειναι τοπος μαρτυριου για τα οπλα αυτα που πουλανε πολυ δν ξεπερνανε τς παραπανω τιμες ...παλιοτερα ειχα παρει πολυ ακριβοτερα πλεον δν θα το ξαναεκανα!! affinity οσοι εχουν τα κρατανε και ας παρουν αλλο οπλο και μαλιστα πολλοι πανε και στην νεα σειρα τιποτα τυχαιο!!
 
Κωστα για ευρω ελεγα. Σορυ δικια μου μαλακια.
Γυρισα απο Καλκαντζακο και ειδα μπενελι μοντυ και Μ1.
Και τα δυο κοντακια (οχι κομφορτ) ηταν 36εκ σκαρτα.
Χθες που τηλ Κυργια μου ειπε 36,5 και ηταν καθετος.
Τι συμβαινει?
Μετρησαμε και με το παιδι ενα κομφορτ και πλησιαζε τα 36,5
Το πελμα στη Μ1 ειναι βιδωτο αρα υπαρχει φως
Στη μοντυ ειναι κουμπωτο αρα τον πουλο.
Ρωτησα αν βγαζει η μπενελι κουμπωτο πιο μακρυ και μου ειπε (ο υπαλληλος του καλκα) οτι αυτο που εχει πανω ειναι το μεγαλυτερο.
Παρεμπιπτοντως η μοντυ ειναι πολυ καλη.
Η Μ1 ειναι λιγο χωριατικη.
Στη m2, με το κομφορτ κοντάκι κ το μεγαλύτερο πέλμα, 37,5.
Πάλι δεν με έφτανε βέβαια κ έχω βάλει κ προέκταση στα 1,2cm
IMG_20201101_201839.jpg
 
Σπυρο τι προεκταση ειναι αυτη? Κουμπωνει?
Κουμπώνει κ είναι πολύ καλή.Ειχα κάνει παρόμοια κουβέντα με τον Τόλη πριν μερικούς μήνες, έψαχνε κ αυτός κάτι παρόμοιο.
Την είχα πάρει από eBay από έναν Άγγλο κάνα 60αρι, πριν μερικά χρόνια. Ο Τόλης μου είπε, αργότερα, ότι την φέρνει κ ο Μανδηλαράς, νομίζω.
 
Κουμπώνει κ είναι πολύ καλή.Ειχα κάνει παρόμοια κουβέντα με τον Τόλη πριν μερικούς μήνες, έψαχνε κ αυτός κάτι παρόμοιο.
Την είχα πάρει από eBay από έναν Άγγλο κάνα 60αρι, πριν μερικά χρόνια. Ο Τόλης μου είπε, αργότερα, ότι την φέρνει κ ο Μανδηλαράς, νομίζω.
Τον εχω δει τον Αγγλο. Εχει και ιστοσελιδα. Ο Μανδηλαρας εχει μια αλλη μαλακια που ειναι σαν βαση που κουμπωνει και πανω σ αυτη βαζεις οτι πελμα θες ή το shu που ειναι της ιδιας εταιριας. Κανει 35 ευρω Ειναι αυτο
https://www.ehunter.gr/antaptoras-gia-kontakia-benelli-comfortech-line-shu-p-8985.html
Επισης βαζεις αμα θες και αυτο για πιο οικονομικα που εχει και διαφορα επιθεματα
https://www.kalkantzakos.com/Produc...uro,-set-ruthmisis-mikous-kontakiou-beartooth
 
Τον εχω δει τον Αγγλο. Εχει και ιστοσελιδα. Ο Μανδηλαρας εχει μια αλλη μαλακια που ειναι σαν βαση που κουμπωνει και πανω σ αυτη βαζεις οτι πελμα θες ή το shu που ειναι της ιδιας εταιριας. Κανει 35 ευρω Ειναι αυτο
https://www.ehunter.gr/antaptoras-gia-kontakia-benelli-comfortech-line-shu-p-8985.html
Επισης βαζεις αμα θες και αυτο για πιο οικονομικα που εχει και διαφορα επιθεματα
https://www.kalkantzakos.com/Produc...uro,-set-ruthmisis-mikous-kontakiou-beartooth
Ο ανταπτορας της shu δεν είναι καλός;
 
Ο ανταπτορας της shu δεν είναι καλός;
Δε ξερω Παναγιωτη. Μονο σε βιντεο το εχω δει. Συγκεκριμενα το εψαξα γιατι μου αρεσει πολυ η μοντεφελτρο η πλστικη και εχει κοντακι κοντο 36 εκ. και εψχνα πατεντα να μακρυνει
 
Δε ξερω Παναγιωτη. Μονο σε βιντεο το εχω δει. Συγκεκριμενα το εψαξα γιατι μου αρεσει πολυ η μοντεφελτρο η πλστικη και εχει κοντακι κοντο 36 εκ. και εψχνα πατεντα να μακρυνει
Νομιζω ότι παίρνει και φέτες επιμήκυνσης.
 
Νομιζω ότι παίρνει και φέτες επιμήκυνσης.
Σωστο. Ειναι πολυ καλο. Εχει κατασκευαστει για κομφορτ κοντακι και ρωτησα αν μπαινει σε συνθετικο απλο και ειπε ναι με λιγο πατεντα Συγκεκριμενα μου ειπε αυτο:
Please check if the internal recoil pad attachment cage is a removable part, like in comfortech models. If yes, then yes :) . If the recoil pad cage is glued and fixed like in the Nova pump, then modification of the adapter (some dremel work) is required to fit inside.

 
Η απλή με τα συνθετικά μέρη έχει 990 , αλλά κακά τα ψέματα το κοντάκι comfort αξίζει και το τελευταίο ευρώ και για 70-80 ευρώ είναι βλακεία να μην την πάρεις comfort.
εξαρτάτε εμένα μου κάθετε καλύτερα το απλο στην Μ2 και λογου βάρους δεν καταλαβαίνεις την τουφεκιά
 
Back
Top