Αξιοπρεπή οπλα κάτω των 1000€ (πλην τουρκικών)

900 και αυτό γιατί είναι πολύ καινούριο όπλο με πολλά αξεσουάρ και ολη την τεχνογνωσια της εταιρίας πάνω του που σημαίνει και καλύτερο βλητικο αποτέλεσμα ισως, και αν κάτι πάθει σίγουρα θα υπάρχει άμεσα και ανταλλακτικό .
 
Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες.
Αξίζει όμως να πληρωθεί η Α400 1600 ευρώ;
Να στο πω αλλιώς.
Α304 που έχει ρίξει 1 κουτί φυσίγγια. Συμφωνούμε ότι μια σωστή τιμή είναι 500 ευρώ; Οκ...
Α400 που έχει ρίξει 1 κουτί φυσίγγια. Ποια είναι η σωστή τιμή για κάποιον που χέστηκε για τα μάγκνουμ;
Το αν αξιζει η Α400 τα 1600ε ας το κρινει η τσεπη του καθενος. Μια μεταχειρισμενη Α400 με 1 κουτι φυσιγγια πιστευω 1000-1200ε ειναι σωστη τιμη (με ολη την προικα εννοειται) αν αρχικη εχει τα 1600ε. Με το που βγεις απο το μαγαζι εχει χασει ενα 30% της αξιας του. Νομος της αγορας.
 
900 και αυτό γιατί είναι πολύ καινούριο όπλο με πολλά αξεσουάρ και ολη την τεχνογνωσια της εταιρίας πάνω του που σημαίνει και καλύτερο βλητικο αποτέλεσμα ισως, και αν κάτι πάθει σίγουρα θα υπάρχει άμεσα και ανταλλακτικό .
Οκ, άρα συμφωνείς ότι η διαφορά τους είναι στα 400 ευρώ.
Πώς χαρακτηρίζεις λοιπόν κάποιον που σκάει 1600 για καινούργια Α400, αντί να δώσει 500 για καινούργια Α304;
 
Γιατί η α400 είναι όντως ότι πιο νέο έχει να σου προσφέρει η εταιρία με εγγύηση ενώ η 304 είναι ένα όπλο 7/8 μοντέλα πίσω που δεν έχει εγγύηση δεν έχει ρύθμιση κοντακιου ,δεν έχει τα καλύτερα αποδεδειγμένα τσοκ ,την μειωμένη όντως ανάκρουση ,τα όμορφα ξύλα, τις μεγαλύτερες άνοχες σε πιέσεις ,τη δυνατότητα για ατσάλινα σκακια και την αίσθηση ότι πήρα το τελευταίο μοντέλο ότι καλύτερο έχει βγει .Τα μισά από αυτά που ανέφερα δεν έχουν σημασία και δε είμαι σύμφωνος αλλά έτσι πάει στη σκέψη της πλειοψηφίας.Εξαλου θεωρώ υπερεκτιμημένα τα περισσότερα ιταλικά όπλα πληρώνουμε φινέτσα το χω ξαναπεί αλλά η αγορά ρυθμίζεται από τους αγοραστές αφού τα πληρώνεις καλά παθαίνεις
 
Το αν αξιζει η Α400 τα 1600ε ας το κρινει η τσεπη του καθενος. Μια μεταχειρισμενη Α400 με 1 κουτι φυσιγγια πιστευω 1000-1200ε ειναι σωστη τιμη (με ολη την προικα εννοειται) αν αρχικη εχει τα 1600ε. Με το που βγεις απο το μαγαζι εχει χασει ενα 30% της αξιας του. Νομος της αγορας.
Ναι βρε Λάζο, το ίδιο λέμε. Το αν αξίζει να δώσω 1000 ευρώ για μια καινούργια 302 το κρίνει μόνο η τσέπη μου.
 
.Εξαλου θεωρώ υπερεκτιμημένα τα περισσότερα ιταλικά όπλα πληρώνουμε φινέτσα το χω ξαναπεί αλλά η αγορά ρυθμίζεται από τους αγοραστές αφού τα πληρώνεις καλά παθαίνεις
Εδώ τα είπες όλα.
Σε όλα τα άλλα που αφορούν τα καινούργια μοντέλα, σε 40 χρόνια θα μάθουμε πόσο πραγματικά άξιζαν...
 
Εδώ τα είπες όλα.
Σε όλα τα άλλα που αφορούν τα καινούργια μοντέλα, σε 40 χρόνια θα μάθουμε πόσο πραγματικά άξιζαν...
Διάλογος με πωλητή αυτοκινήτων πριν πολλά χρόνια
Πωλητής: ωραία και μοδάτα τα ιταλικά προϊόντα, αλλά έχουν ένα κακό
Εγώ: τι κακό έχουν;
Πωλητής: σκουριάζουν ήδη στον κατάλογο:oops:
 
Διάλογος με πωλητή αυτοκινήτων πριν πολλά χρόνια
Πωλητής: ωραία και μοδάτα τα ιταλικά προϊόντα, αλλά έχουν ένα κακό
Εγώ: τι κακό έχουν;
Πωλητής: σκουριάζουν ήδη στον κατάλογο:oops:
Γερμανός ε; Δεν θα ήταν κυνηγός όμως αυτός. Αλλιώς θα ήξερε ότι τα 302-303-304 κλπ 40 χρόνια μετά συνεχίζουν να γράφουν ιστορία.
 
Η Α300 δεν ανήκει εδώ μέσα πλέον με €1090.
Και τα μεταχειρισμένα μια χαρά είναι αλλά όταν ακούω «καινούργια» Α304 βραχυκυκλώνω…
Το μεταχειρισμένο είναι μεταχειρισμένο . -
Α…καμμία σύγκριση μεταξύ Α300 και Α400.
Σύστημα αερίων μέρα με την νύχτα μεταξύ τους.
Σαν να συγκρίνουμε το Polo με το Passat.
 
Οκ, άρα συμφωνείς ότι η διαφορά τους είναι στα 400 ευρώ.
Πώς χαρακτηρίζεις λοιπόν κάποιον που σκάει 1600 για καινούργια Α400, αντί να δώσει 500 για καινούργια Α304;
Μόνο κάποιος που έχει κυνηγήσει με την Α304 ,έχει μείνει ευχαριστημένος και νοσταλγεί αυτές τις εποχές θα την προτιμήσει ,όλοι οι υπόλοιποι θα διαλέξουν το νέο .Όσο για το τι αξίζουν να πωλούνται τα όπλα , επιβαρύνονται με24 % ΦΠΑ .Στα μεταχειρισμενα η μισή τιμή είναι μια αφετηρία + - αν θέλεις να πουλήσεις και να βρεθεί αγοραστής .Πάντα σε καλή κατάσταση απείραχτο.
 
Γιατί η α400 είναι όντως ότι πιο νέο έχει να σου προσφέρει η εταιρία με εγγύηση ενώ η 304 είναι ένα όπλο 7/8 μοντέλα πίσω που δεν έχει εγγύηση δεν έχει ρύθμιση κοντακιου ,δεν έχει τα καλύτερα αποδεδειγμένα τσοκ ,την μειωμένη όντως ανάκρουση ,τα όμορφα ξύλα, τις μεγαλύτερες άνοχες σε πιέσεις ,τη δυνατότητα για ατσάλινα σκακια και την αίσθηση ότι πήρα το τελευταίο μοντέλο ότι καλύτερο έχει βγει .Τα μισά από αυτά που ανέφερα δεν έχουν σημασία και δε είμαι σύμφωνος αλλά έτσι πάει στη σκέψη της πλειοψηφίας.Εξαλου θεωρώ υπερεκτιμημένα τα περισσότερα ιταλικά όπλα πληρώνουμε φινέτσα το χω ξαναπεί αλλά η αγορά ρυθμίζεται από τους αγοραστές αφού τα πληρώνεις καλά παθαίνεις
Διάφορες μεγάλες η 304 με την α400 με +&-για το καθένα α400 καλητερη κάννη Καλητερη τσοκ ξύλα για τον @@@@@@…πολύ καλό μηχανισμό αερίου.. 304. Ποιότητα σε ξύλα πολύ ωραία σκοπευτήκι γραμμή ζύγισμα τελοιο σκανδάλη εξερετικη απροβληματηστο το - του είναι η απλή Θαλάμη (για μένα όχι).
 
Όταν θες όπλο για κυνήγι, μια χαρά κυνηγάς και με όπλα του 500 αρικου και ας είναι και 40 χρόνων. Όλα τα όπλα σκοτώνουν με σωστό κοντάκι, φυσίγγι και το κατάλληλο τσοκ για τις αποστάσεις που ντουφεκας. Δίκαννο ή καραμπίνα; Δεν έχει σημασία. Αυτα που έχουν σημασία... Καλό σκυλί έχεις;;; Χρόνο, χρήμα και φυσική κατάσταση να ανέβεις το βουνό;;; Αυτά έχουν σημασία. Όσους ξέρω ( εμού συμπεριλαμβανομένου) δεν πάσχουμε από όπλα, από τα άλλα "πονάμε".
 
Όταν θες όπλο για κυνήγι, μια χαρά κυνηγάς και με όπλα του 500 αρικου και ας είναι και 40 χρόνων. Όλα τα όπλα σκοτώνουν με σωστό κοντάκι, φυσίγγι και το κατάλληλο τσοκ για τις αποστάσεις που ντουφεκας. Δίκαννο ή καραμπίνα; Δεν έχει σημασία. Αυτα που έχουν σημασία... Καλό σκυλί έχεις;;; Χρόνο, χρήμα και φυσική κατάσταση να ανέβεις το βουνό;;; Αυτά έχουν σημασία. Όσους ξέρω ( εμού συμπεριλαμβανομένου) δεν πάσχουμε από όπλα, από τα άλλα "πονάμε".
Έτσι είναι σύμφωνο απολυτος
 
Όταν θες όπλο για κυνήγι, μια χαρά κυνηγάς και με όπλα του 500 αρικου και ας είναι και 40 χρόνων. Όλα τα όπλα σκοτώνουν με σωστό κοντάκι, φυσίγγι και το κατάλληλο τσοκ για τις αποστάσεις που ντουφεκας. Δίκαννο ή καραμπίνα; Δεν έχει σημασία. Αυτα που έχουν σημασία... Καλό σκυλί έχεις;;; Χρόνο, χρήμα και φυσική κατάσταση να ανέβεις το βουνό;;; Αυτά έχουν σημασία. Όσους ξέρω ( εμού συμπεριλαμβανομένου) δεν πάσχουμε από όπλα, από τα άλλα "πονάμε".
Τωρα που ειναι τα καυσιμα 2€ το λιτρο.θα σου πο εγω τη φησικη κατασταση πρεπει ναχουμε .big smile. νευτη στον κολο να πηγενουμε στον κυνηγι η γαειδαρο με ληγο σανο πιο εικονομικα .very funny.
 
Back
Top