Ανανέωση Άδειας Κατοχής

Του έδωσες 30?🙂
Ρε Γιάννη μαζί μου ήσουν ;;
Ειλικρινά στο λέω ,30 του έδωσα
Και δεν είναι μεθόδευση από πλευράς του αυτό μήπως τσιμπήσει το κάτι της παραπάνω, στο βγάζει ότι είναι τέτοιος άνθρωπος
Δεν τα δεχόταν τα επιπλέον 10, αλλα επειδή εκτίμησα πολύ την κίνηση του επέμενα κι εγώ
 
Για μεταβίβαση τι χρειάζεται ακριβώς γνωρίζει κάποιος?
Από τον πατέρα μου σε εμένα....
Τέλη καλησπέρα, για να είσαι σίγουρος πέρνα από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου και ρώτα τον υπεύθυνο εκεί για τα όπλα. Θα σε κατατοπίσει ακριβώς. Από τώρα σου λέω ότι η άδεια κατοχής του όπλου που έχει ο πατέρας σου, το όπλο, φωτογραφίες σου, παράβολο από ΚΕΠ και απόδειξη ότι πληρώθηκε στην τράπεζα και υπεύθυνη δήλωση του πατέρα σου θα χρειαστούν σίγουρα. Αν δεν έχεις ανανεώσει πρόσφατα κάποια άλλη άδεια κατοχής όπλου ώστε να είναι σε ισχύ τα χαρτιά των γιατρών ... θα χρειαστεί να πας σε παθολόγο και ψυχίατρο.
Πέρνα από το τμήμα να σου γράψουν ακριβώς τι θέλουν και πως.
 
Τέλη καλησπέρα, για να είσαι σίγουρος πέρνα από το αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου και ρώτα τον υπεύθυνο εκεί για τα όπλα. Θα σε κατατοπίσει ακριβώς. Από τώρα σου λέω ότι η άδεια κατοχής του όπλου που έχει ο πατέρας σου, το όπλο, φωτογραφίες σου, παράβολο από ΚΕΠ και απόδειξη ότι πληρώθηκε στην τράπεζα και υπεύθυνη δήλωση του πατέρα σου θα χρειαστούν σίγουρα. Αν δεν έχεις ανανεώσει πρόσφατα κάποια άλλη άδεια κατοχής όπλου ώστε να είναι σε ισχύ τα χαρτιά των γιατρών ... θα χρειαστεί να πας σε παθολόγο και ψυχίατρο.
Πέρνα από το τμήμα να σου γράψουν ακριβώς τι θέλουν και πως.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου σε γιατρούς θα πάω σίγουρα γιατί δεν έχω πρόσφατο Χαρτί το γνωρίζω αυτό
Για τα άλλα δεν γνώριζα σε ευχαριστώ πολύ!!!
 
Ρε Γιάννη μαζί μου ήσουν ;;
Ειλικρινά στο λέω ,30 του έδωσα
Και δεν είναι μεθόδευση από πλευράς του αυτό μήπως τσιμπήσει το κάτι της παραπάνω, στο βγάζει ότι είναι τέτοιος άνθρωπος
Δεν τα δεχόταν τα επιπλέον 10, αλλα επειδή εκτίμησα πολύ την κίνηση του επέμενα κι εγώ
Πες ποιος είναι. Τέτοιοι άνθρωποι ναι, θέλουν διαφήμιση.
 
Ευχαριστούμε Στέλιο!!!
Έλα ρε, τόσο πιτσιρής είναι ο Μιχελάκης; Τον έκανα για 40φεύγα... μην του το πεις 😂😂😂

Πάντως φθηνά τη βγάζετε οι Χανιώτες!! Στο Ρέθυμνο, ο ένας και μοναδικός ψυχάκιας που δίνει πιστοποιητικά, τα χρεώνει 30 από φέτος (ήταν 20) και αντίστοιχα στην Αθήνα που ρώτησα μου λένε κατι από 30-50....
Αν και άσχετο θα το πω: στην Αθήνα όλα είναι πιο ακριβά. Από συνάδελφο οδοντίατρο άκουσα ότι πολύ δύσκολα θα βρεις γιατρό να σου κάνει καθαρισμό οδόντων με κάτω από 50 €... :(
 
Εγώ πέρσι πήγα σε έναν υπέροχο άνθρωπο. Όταν τον ρώτησα τι του οφείλω μου απάντησε 20€ και συνεχίζει λέγοντας…….. Αν σας είναι δύσκολο το ποσο όμως, λογω των εποχών που διανύουμε το κατανοώ και δώστε μου ότι νομίζεται εσείς
Και ο ψυχίατρος στον οποίο πήγα εγώ την Άνοιξη φέτος παίρνει γενική ταρίφα 20 €.
 
αν ήξεραν τι ξοδεύει ο καθένας ετησίως για το κυνήγι το 50αρι θα τους ήταν πολύ λίγο
Ωραία λογική φίλε!
Οπότε,όπου βρούμε κάποιον που ξοδεύει για μια δραστηριότητα , τον ξεβρακωνουμε...
Ρουμελιώτης, ακούει;;
 
Ναι; Εντυπωσιακό!! Ίσως οι αθηναίοι ''το φυσάτε'', για τον λόγο αυτό σας τα παίρνουν οι γιατροί... ;)
Το φυσάμε και δεν κρυώνει εμείς οι αθηναίοι, απο φύσημα δηλαδή μόνο σε αυτό έχουμε.
Το καλό και το κακό συγχρόνως της Αθήνας είναι η πληθώρα επιλογών, σε ποιότητες και τιμές. Πόσες φορές έχουν βγει στις ειδήσεις φθηνοί ή και ακριβοί "ιατροί" που μόνο γιατροί δεν ήταν. Και πολλές φορές με κόστος ανθρώπινες ζωές
 
Μόλις άκουσα απ' τον θείο μου (76 χρονών), οτι μετά τα 70 δεν μπορείς να ανανεώσεις την άδεια κατοχής κυν. όπλου:mad:. Έτσι του είπανε στο Α.Τ., και τώρα ψάχνει να "ξεφορτωθεί την franchi 48AL του...
Σε ποιο τμήμα ασφαλείας του το είπαν?
 
Σε ποιο τμήμα ασφαλείας του το είπαν?
Πάρο. Αλλά ίσως φταίει που έχει λήξει αρκετό καιρό, δεν πήγαινε για κυνήγι εδώ και καμιά 20-ρια χρόνια....Και μένα μου φαίνεται πολύ παράξενο...Κάποιο "λάκο έχει η φάβα".
 
Πάρο. Αλλά ίσως φταίει που έχει λήξει αρκετό καιρό, δεν πήγαινε για κυνήγι εδώ και καμιά 20-ρια χρόνια....Και μένα μου φαίνεται πολύ παράξενο...Κάποιο "λάκο έχει η φάβα".
Δεν έχει σημασία πόσο καιρό είναι ληγμένη. Σε αυτή τη περίπτωση πληρώνει μεγαλύτερο ποσό στο παράβολο.
 
Back
Top