Αγορά καινουργιας καραμπινας αερίων-αδρανειας

Τις τουφεκιες τις βγάζει η αυτό 5 παιδιά δεν ειμαι μύθος το έχω δει στο τερεν αλλά και στο χαρτί .

Απλά οκ είναι παλιά όπλα βαριά δυσχρηστα για αυτό ίσως να μην τα κυνηγάνε τόσο.


Τώρα για αγορά κάποιος να κάνει το γούστο του ναι αλλά όχι 1500 ευρώ αν είναι δυνατόν εκεί 500-600 ευρώ . καλά είναι.
 
Η αξια του δε μειωνετε απο κανεναν αλλα λεμε αφου την πενεβουν μεροικοι γτ δε κυνηγανε με αυτη εφοσων ακομα ειναι αυτη που ειναι
Τόλη είναι και η ψυχολογία του κυνηγού και θα σου πω τι εννοώ. Εγώ έχω ένα πλαγιοκαννο Beretta άριστα συντηρημένο, ποιοτικό όπλο και με κοντάκι στα μέτρα μου. Το παίρνω μόνο για καμία τσίχλα και μάλιστα είχα να το πιάσω ίσως και οκτώ χρόνια. Δεν το παίρνω για λαγό. Γιατί; Γιατί δεν είναι μάγκνουμ. Ρίχνω συχνά φυσίγγι μάγκνουμ; ΟΧΙ. Δεν υπάρχει πραγματικός λόγος που δεν το κυνηγάω, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι το όπλο δεν είναι καλό.
 
Εγω αν το ειχα θα το κυνηγαγα αλιως θα το εδινα να το εχω να καθετε για πιο λογο
Ήταν του παππού μου το όπλο και τότε που το αγόρασε δεν υπήρχαν πολλά όπλα στο χωριό, λίγα κοκοροντουφεκα και μερικά μάλιστα εμπροσθογεμη. Κυνήγησε με αυτό το όπλο όλο το χωριό,γιατί τότε ο κόσμος και μια φέτα ψωμί να είχε τη μοιραζόταν. Όσο ζούσαν οι "Σειρές" του πότε πότε με ρωτούσαν, το ντουφέκι του Γιάννου το έχεις; Και μου διηγούνταν ιστορίες με αυτό το όπλο. Ούτε διανοουμαι να το πουλήσω.
 
Τόλη είναι και η ψυχολογία του κυνηγού και θα σου πω τι εννοώ. Εγώ έχω ένα πλαγιοκαννο Beretta άριστα συντηρημένο, ποιοτικό όπλο και με κοντάκι στα μέτρα μου. Το παίρνω μόνο για καμία τσίχλα και μάλιστα είχα να το πιάσω ίσως και οκτώ χρόνια. Δεν το παίρνω για λαγό. Γιατί; Γιατί δεν είναι μάγκνουμ. Ρίχνω συχνά φυσίγγι μάγκνουμ; ΟΧΙ. Δεν υπάρχει πραγματικός λόγος που δεν το κυνηγάω, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι το όπλο δεν είναι καλό.
Φίλε,αν δεν έχεις γιό και έχεις κόρες,κοίτα να ευχαριστηθεις το οπλακι του παππού γιατί θα σου το φάνε οι γαμπροί όπως εγώ του πεθερού μου .cofee.
 
Φίλε,αν δεν έχεις γιό και έχεις κόρες,κοίτα να ευχαριστηθεις το οπλακι του παππού γιατί θα σου το φάνε οι γαμπροί όπως εγώ του πεθερού μου .cofee.
Το μετά δεν με πολύ νοιάζει φίλε Μύρο, ας είναι ο γαμπρός λεβέντης κυνηγός και θα του τα δώσω όλα άμα τα θέλει. Μόνο τη ρεμι θα κρατήσω επικαρπία.yel..my man.
 
Όλοι λένε πόσο καλή τουφέκια έχει. Άλλη μια φήμη καφενειου; Αστικός μύθος; Από τότε που ήταν η μόνη καραμπίνα που υπήρχε; Εμένα πάντως χωρίς να παρεξηγηθω μου κάνει εντύπωση πως δεν κυνηγούν με αυτές τόσοι πολλοί όσοι τις παινευουν
Ο (συνήθης ύποπτος) Βασίλης απομυθοποίησε, κατά καιρούς, πολλές καλές τουφεκιές. Καιρός για ακόμη μία.
 
Λοιπον αυτο με τις κριο που οφειλετε στις κανες που δε σκωτωνουν εγω δε το ειδα ποτε και θα ηθελα μια μερα σε εναν που δε σκωτωνει τπτ να παρετε να του βαλετε μια αλλη κανη πχ απο 123 η απο 1200 μπερεττα να δουμε τι αλλαζει τελεικα

Λοιπον αυτο με τις κριο που οφειλετε στις κανες που δε σκωτωνουν εγω δε το ειδα ποτε και θα ηθελα μια μερα σε εναν που δε σκωτωνει τπτ να παρετε να του βαλετε μια αλλη κανη πχ απο 123 η απο 1200 μπερεττα να δουμε τι αλλαζει τελεικα
Δεν έτυχε όχι ότι δεν γίνεται,μην είσαι άπολυτος για τίποτα
 
Βρε παιδιά, όπως έγραψε κι ο Νικος πιο πάνω ο λόγος που δεν κυνηγάνε πια με auto 5 είναι οτι ειναι 60 χρονών όπλο. Σε τι κατασταση θα είναι η πλειοψηφία των όπλων αυτών; Επειτα ειναι πιο δύσχρηστο κλπ. Εγω θα αντιστρέψω την ερώτηση. Δεν σας κάνει εντύπωση που ακομα καποιοι δεν τις αλλάζουν και κυνηγάνε με όπλο 60 χρόνων; Κάτι καλό έχει.
 
Ήταν του παππού μου το όπλο και τότε που το αγόρασε δεν υπήρχαν πολλά όπλα στο χωριό, λίγα κοκοροντουφεκα και μερικά μάλιστα εμπροσθογεμη. Κυνήγησε με αυτό το όπλο όλο το χωριό,γιατί τότε ο κόσμος και μια φέτα ψωμί να είχε τη μοιραζόταν. Όσο ζούσαν οι "Σειρές" του πότε πότε με ρωτούσαν, το ντουφέκι του Γιάννου το έχεις; Και μου διηγούνταν ιστορίες με αυτό το όπλο. Ούτε διανοουμαι να το πουλήσω.
Έτσι και το baikal izh54 του παππού.Το έπαιρναν πάρα πολλοί!!! Το μόνο που του είχαν κάνει ήταν του έσπασαν το κοντάκι...Το έφτιαξε ο παππούς μετά με έναν ερασιτέχνη εκεί στο χωριό που έκανε τρομερή δουλειά στις εφαρμογές και στην εμφάνιση.Απέτυχε μόνο λίγο στην κλίση που όταν το έβαζες στον ώμο κοίταγε λίγο κάτω η κάννη.Παρόλα αυτά ο παππού, μέχρι να πάρει την 303 και μετά από αρκετό καιρό γιατί έχασε λαγό με την 303 και την είχε πάρει με κακό μάτι, κυνηγούσε με το δίκαννο.Μετά έμαθε την καραμπίνα και άφησε το δίκαννο που βάραγε κανένα καθιστό κότσυφα όταν έκανε κρύο.Μου το έδωσε κιόλας μετά και διορθώθηκε και το κοντάκι.Φέτος, το κυνήγησα αρκετά!
 
Η αξια του δε μειωνετε απο κανεναν αλλα λεμε αφου την πενεβουν μεροικοι γτ δε κυνηγανε με αυτη εφοσων ακομα ειναι αυτη που ειναι
Εγώ πάντως Τόλη, τον χρόνο στα καρτέρια μου, τον μοιράζω, ανάμεσα στην 1187 και στην
Auto 5. Βέβαια, όταν βρέχει, την φυλάω λίγο περισσότερο. Επίσης και άμα θέλω να δοκιμάσω κανένα μασούρι, και εκεί την προσέχω.
 
Ήταν του παππού μου το όπλο και τότε που το αγόρασε δεν υπήρχαν πολλά όπλα στο χωριό, λίγα κοκοροντουφεκα και μερικά μάλιστα εμπροσθογεμη. Κυνήγησε με αυτό το όπλο όλο το χωριό,γιατί τότε ο κόσμος και μια φέτα ψωμί να είχε τη μοιραζόταν. Όσο ζούσαν οι "Σειρές" του πότε πότε με ρωτούσαν, το ντουφέκι του Γιάννου το έχεις; Και μου διηγούνταν ιστορίες με αυτό το όπλο. Ούτε διανοουμαι να το πουλήσω.
Αν είναι σρ καλη κατάσταση για χρήση κάντου μερικά κυνήγια να χαρεί και ο παππούς και όσοι το χρησιμοποιούσαν!!!Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα για εμένα να τιμάς και να θυμάσαι!!!
 
Είναι δυνατόν τα παλαιότερα όπλα να μην ήταν καλά και κάποια συγκεκριμένα που έχουν πουλήσει εκατομμύρια.Απλα οι εποχές έχουν αλλάξει οι συνήθειες των ανθρώπων.Οσο περνάνε τα χρόνια όλο και λιγότεροι ασχολούνται με το όπλο τους όσο πρέπει ,άρα αφού υπάρχει όπλο πιο συνχρονο και η τρέλα του νέου και της καινοτομίας χωρίς ιδιαίτερη φροντίδα γιατί να ασχολουμε με το παλιό .Φυσίγγια υπήρχαν 10 μάρκες και τώρα έχει 100 πάλι θα βρω την άκρη λίγο το ένα λίγο το άλλο αφήνουμε στην άκρη τα παλαιά αλλά αξία όπλα .
 
Ήταν του παππού μου το όπλο και τότε που το αγόρασε δεν υπήρχαν πολλά όπλα στο χωριό, λίγα κοκοροντουφεκα και μερικά μάλιστα εμπροσθογεμη. Κυνήγησε με αυτό το όπλο όλο το χωριό,γιατί τότε ο κόσμος και μια φέτα ψωμί να είχε τη μοιραζόταν. Όσο ζούσαν οι "Σειρές" του πότε πότε με ρωτούσαν, το ντουφέκι του Γιάννου το έχεις; Και μου διηγούνταν ιστορίες με αυτό το όπλο. Ούτε διανοουμαι να το πουλήσω.
Και εμένα έτσι με βρίσκουν κάτι γεροντια στον δρόμο και μου λένε το έχεις ακόμα το τουφεκι που έφερε ο πατέρας σου του παππού απο την Αμερική . Βαρύ αλλά έκοβε μακριά κτλ


Γενικά δεν δενομαι με αντικείμενα αλλά...

Όλα τα όπλα μου να πουλήσω αυτό θα το κρατήσω
 
Back
Top