Αγορά καινουργιας καραμπινας αερίων-αδρανειας

Ναι του παππού μου και το πρώτο όπλο μου.
Όχι ρε συ, τι να ρίξω, πλάκα κάνεις ;;; δουλεύει βέβαια κανονικά ...
Το "τζελ" απορρόφης ανάκρουσης" είναι πατέντα του πατέρα μου ... ένα κομμάτι σκληρό πλαστικό με γωνία σχεδόν 90 μοιρών.
Στρώνει ευαίσθητους ώμους :) :) ;)

View attachment 42605

Rigarmi, για την ακρίβεια ... ιταλικό με κάνες υποτίθεται με krupp ατσάλι.
Ναι το είδα Βασίλη από τις σφραγίδες ότι είναι Ιταλικό.Αλλη αγάπη είπαμε το όπλο το παππού και του Πατέρα
Krupp Essen με περαστο κλειδί
Το να κλουκουταει είναι λίγο ,μην ρίξεις στη κορφή στη Δεσφίνα και σε βρουν στα άσπρα σπίτια μετά από μερες
 
Μόνο γουρούνι δεν έχει χτυπήσει αυτό το όπλο (χηνάρια πολλά) ... λες να το πάρω μαζί καμιά μέρα ?
Θα με ψοφήσουν στο δούλεμα ...
Eπειδή το τουφέκι τάχει τα χρόνια του, εγώ αν το είχα, θα παράγγελνα ένα κουτί Hi-Flyer από τον Χατζιώτη Νο 5(δεν βγαίνουν και αλλα νούμερα) 28 γρ. και θα τα δοκίμαζα στον Πίνακα.. και θα έβλεπα...θέμα ασφάλειας δεν υπάρχει σίγουρα...
Και σοβαρολογώ!:)

Υ.Γ: οχι στα γουρούνια, οχι...
 
Μόνο γουρούνι δεν έχει χτυπήσει αυτό το όπλο (χηνάρια πολλά) ... λες να το πάρω μαζί καμιά μέρα ?
Θα με ψοφήσουν στο δούλεμα ...
Αχαχαχα να βάλεις φουλαρι τραγιασκα και καρό σακάκι και να κρεμάσεις το κόσμημα στον ώμο και να σκάσεις πρωί σε παρέα για κυνήγι να τα χάσει και ο κάθε πικραμενος
 
Γααααααμω τα τφεκια‼️‼️‼️‼️‼️
Μια ή δυό γελάδια το αγόρασε ο παππούς ... έτσι λέει "ο μύθος" ...
Πούλησε την Rem 870 (γιατί άραγε λέτε ???? αχαχααχαχαχ) και αγόρασε αυτό ...
Καλό είναι, ... αλλά δεν είναι της μοδός ...
 
Είναι επικίνδυνος.
Πρόσφατα δεν έσκασε σε ένα παλικάρι από δω το όπλο επειδή μπήκε χιόνι στην κάνη;
Στέλιο τα επικίνδυνα γίνονται από επαγγελματίες όπως ο συγκεκριμένος.
Edit out το ξεχιονισμα των καννων…
 
Μια ή δυό γελάδια το αγόρασε ο παππούς ... έτσι λέει "ο μύθος" ...
Πούλησε την Rem 870 (γιατί άραγε λέτε ???? αχαχααχαχαχ) και αγόρασε αυτό ...
Καλό είναι, ... αλλά δεν είναι της μοδός ...
Αλήθεια γιατί πούλησε την 870, θα είχε ενδιαφέρον αν γνωρίζεις τι δεν του έκατσε καλά και την έδωσε. Πολύ όμορφο το δίκαννο πάντως. Ο παππούς μου είχε κοκοροντουφεκο καλό ( δεν γνωρίζω τη μάρκα έτσι άκουσα σε συζητήσεις) αλλά το πούλησε και πήρε το Beretta γιατί υπήρξε περίπτωση που κυνηγός που είχε χάσει το ένα μάτι του στον πόλεμο, έχασε και το άλλο επειδή πετάχτηκε πίσω η βελόνα του επικρουστηρα μετά από πυροβολισμό με κοκοροντουφεκο.
 
Last edited:
Αλήθεια γιατί πούλησε την 870
Θα νομίζετε ότι κάνω πλάκα αλλά έσπασε !! και σε συνδυασμό με μια αφλογιστία χρειάστηκε να κάνει μια τρομπιά και έχασε ένα πρασίνι από τον θόρυβο.
Τα πήρε κρανίο και την πούλησε.
Έτσι λέει ο μύθος ...

ps
Το έχει το σόι με τα σπασίματα των Rem ...
 
Θα νομίζετε ότι κάνω πλάκα αλλά έσπασε !! και σε συνδυασμό με μια αφλογιστία χρειάστηκε να κάνει μια τρομπιά και έχασε ένα πρασίνι από τον θόρυβο.
Τα πήρε κρανίο και την πούλησε.
Έτσι λέει ο μύθος ...

ps
Το έχει το σόι με τα σπασίματα των Rem ...
Το κοκοράτο τι τσόκ είναι η αριστερή του ξέρεις?
 
Θα νομίζετε ότι κάνω πλάκα αλλά έσπασε !! και σε συνδυασμό με μια αφλογιστία χρειάστηκε να κάνει μια τρομπιά και έχασε ένα πρασίνι από τον θόρυβο.
Τα πήρε κρανίο και την πούλησε.
Έτσι λέει ο μύθος ...

ps
Το έχει το σόι με τα σπασίματα των Rem ...
Γιατί σπάνε τα ατσάλια ρε γκαμωτο❓‼️ο Άλεξ όταν έχει εφιάλτες....εσένα βλέπει‼️
 
Θα νομίζετε ότι κάνω πλάκα αλλά έσπασε !! και σε συνδυασμό με μια αφλογιστία χρειάστηκε να κάνει μια τρομπιά και έχασε ένα πρασίνι από τον θόρυβο.
Τα πήρε κρανίο και την πούλησε.
Έτσι λέει ο μύθος ...

ps
Το έχει το σόι με τα σπασίματα των Rem ...
Η αλήθεια είναι ότι εχω πάρει γουρουνια και αλεπούδες επειδή βγάζω το φυσίγγι στη θαλάμη και βάζω άλλο αθόρυβα και γρήγορα στην 870. Νομίζω ότι στο δίκαννο και στην επαναληπτική αυτή η διαδικασία είναι εύκολο να γίνει αθόρυβα. Όμως όλα είναι θέμα γούστου τείνω να πιστέψω, δεν υπάρχει ιδανικό για όλους και έτσι πρέπει να γίνεται, ότι δεν μας κάθεται καλά, πρέπει να το αλλάζουμε και ότι μας κάνει, να μην το αλλάζουμε ποτέ.
 
πανευκολο ειναι δες σε 2 λεπτα λυνεται
Άσε μην πεταχτεί κάνα ελατήριο και το ψάχνω καμιά ώρα ...
Αν γίνει δε, το λύσιμο θα διαρκέσει 1 ώρα και 2 λεπτά ακριβώς !!!

ps
Χώρια η ψυχική οδύνη ...
 
Last edited:
Άσε μην πεταχτεί κάνα ελατήριο και το ψάχνω καμιά ώρα ...
Αν γίνει δε, το λύσιμο θα διαρκέσει 1 ώρα και 2 λεπτά ακριβώς !!!

ps
Χώρια η ψυχική οδύνη ...
Λέγε λέγε θα με κάνεις να πάρω μια κοντή κάννη για την rafaello και θα το γυρίσω στην αδράνεια
 
Back
Top