Αγορά καινουργιας καραμπινας αερίων-αδρανειας

Το όπλο του Παππού και του Πατέρα είναι ένα πράγμα συναισθηματικής αξίας ότι κι αν είναι αυτό ακόμη και ένα ταπεινό φτηνό μονοκανο να είναι , είναι κάτι που σε συνδέει με αυτούς τους ανθρώπους και έχει μια ιδιαίτερη εκτίμηση και αγάπη από όλα τα όπλα που κατέχεις ,αυτό είναι το μόνο σιγουρο
 
Το όπλο του Παππού και του Πατέρα είναι ένα πράγμα συναισθηματικής αξίας ότι κι αν είναι αυτό ακόμη και ένα ταπεινό φτηνό μονοκανο να είναι , είναι κάτι που σε συνδέει με αυτούς τους ανθρώπους και έχει μια ιδιαίτερη εκτίμηση και αγάπη από όλα τα όπλα που κατέχεις ,αυτό είναι το μόνο σιγουρο
Γι αυτό δεν πρέπει να τα χρησιμοποιούμε ... ντουλάπα ...
Φαντάζεσαι να μην κόβει τα παπιά, να τα πάρεις κρανίο, να του χώσεις κανένα θερμοβαρικό φυσίγγι ... και να "κλουκουτάει" μετά ...

16.JPG
28_Year of Manufacture.jpg
 
Τέστ ψύχους.....
Αδράνεια vs αερίου
Ολα τα οπλα κολλησαν και ηταν φυσικο να γινει, αφου εριξε νερο. Το νερο παγωσε αναμεσα στα κινουμενα μερη. Αν τα αφηνε μονο με το χιονι και με -1 δε θα γινοταν τιποτε. Το συμπερασμα που προβληματιζει για μενα ειναι οι σπασμενοι μοχλοι.
ΥΓ Η αφινιτι μαμαει
 
Εγω με αφινιτι κυνηγησα στην καστορια με αρκετο κατω απο το μηδεν και λειτουργουσε αψογα. Και δεν ειχα καν σκουπισει τελειως τα λαδια
Βασικα κανενα οπλο και απο τους αλλους που ειμουνα μαζι κολλησε. Τα αλλα ηταν ρεμ 1100, μπερετα 391 και μπαικαλ mp 27
 
Last edited:
Γαμώ τα επιστημονικά πειράματα !!!!
ειδικά η χρήσις σφύρας δια την κρούσιν των μοχλών των κλείστρων, υπήρξε πρωτοποριακή!!!!

πάντως συμπέρασμα βγήκε:

χαιβαν ντουφεκ = χρεπ μαραφετ

εμ τσικρικ μπουρι τσιμπουκ μαραφετ, εμ γιοκ μπουμ μπουμ μπουζί χαιβαν ντουφεκ!!!!

μάςςαλλλλλαααα

βαι βαι βαι

.yelling.
 
Γι αυτό δεν πρέπει να τα χρησιμοποιούμε ... ντουλάπα ...
Φαντάζεσαι να μην κόβει τα παπιά, να τα πάρεις κρανίο, να του χώσεις κανένα θερμοβαρικό φυσίγγι ... και να "κλουκουτάει" μετά ...

View attachment 42521
View attachment 42523
Αυτό Βασίλη είναι δικό σου?:)

To ρίχνεις καθόλου?
 
Γι αυτό δεν πρέπει να τα χρησιμοποιούμε ... ντουλάπα ...
Φαντάζεσαι να μην κόβει τα παπιά, να τα πάρεις κρανίο, να του χώσεις κανένα θερμοβαρικό φυσίγγι ... και να "κλουκουτάει" μετά ...

View attachment 42521
View attachment 42523
Krupp Essen με περαστο κλειδί
 
Αυτό Βασίλη είναι δικό σου?:)

To ρίχνεις καθόλου?
Ναι του παππού μου και το πρώτο όπλο μου.
Όχι ρε συ, τι να ρίξω, πλάκα κάνεις ;;; δουλεύει βέβαια κανονικά ...
Το "τζελ" απορρόφης ανάκρουσης" είναι πατέντα του πατέρα μου ... ένα κομμάτι σκληρό πλαστικό με γωνία σχεδόν 90 μοιρών.
Στρώνει ευαίσθητους ώμους :) :) ;)

1.jpg
Krupp Essen με περαστο κλειδί
Rigarmi, για την ακρίβεια ... ιταλικό με κάνες υποτίθεται με krupp ατσάλι.
 
Ναι του παππού μου και το πρώτο όπλο μου.
Όχι ρε συ, τι να ρίξω, πλάκα κάνεις ;;; δουλεύει βέβαια κανονικά ...
Το "τζελ" απορρόφης ανάκρουσης" είναι πατέντα του πατέρα μου ... ένα κομμάτι σκληρό πλαστικό με γωνία σχεδόν 90 μοιρών.
Στρώνει ευαίσθητους ώμους :) :) ;)

View attachment 42605

Rigarmi, για την ακρίβεια ... ιταλικό με κάνες υποτίθεται με krupp ατσάλι.
Ο παππούς τι χτύπαγε? ...τα πάντα, να υποθέσω!!!
 
Ναι του παππού μου και το πρώτο όπλο μου.
Όχι ρε συ, τι να ρίξω, πλάκα κάνεις ;;; δουλεύει βέβαια κανονικά ...
Το "τζελ" απορρόφης ανάκρουσης" είναι πατέντα του πατέρα μου ... ένα κομμάτι σκληρό πλαστικό με γωνία σχεδόν 90 μοιρών.
Στρώνει ευαίσθητους ώμους :) :) ;)

View attachment 42605

Rigarmi, για την ακρίβεια ... ιταλικό με κάνες υποτίθεται με krupp ατσάλι.
Γααααααμω τα τφεκια‼️‼️‼️‼️‼️
 
Back
Top