Αγγλικό Σέττερ

Ναι Γιαννη
Κυπρο ειμαι
Εννοειται δεν βρισκω απηχηση σε αυτα που ζητω απο ολους
Εαν δεν μου επιτρεπουν ψαχνομαι αλλου φιλε
Αλλα δεν ειπα πουθενα οτι με αυτο το τροπο διαλεγουμε κουταβια
Ειπα οτι εγω διαλεγω ετσι κουταβια
Ηδη τωρα τελος Απριλη περιμενω δυο γεννες
Ειμαστε μιλημενοι να παω να δω και να ελεξω αυτα που θελω
Εαν οχι θα βρω αλλου
Ουτε πιεζω κανεναν να αγορασω αλλα ουτε και πληρωνω κανεναν αν δεν δω αυτα που ζητω
Απλα πραματα
 
Για εμενα παντα ειναι αυτη η σειρα προτεραιοτητας

1.κυνηγος ιδιοκτητης με @@
2.Γονεις κυνηγοι που θα δω και η γεννα να μην εχει γινει σε μικροτερη ηλικια απο τα 4 τους χρονια
3. Χαρτια των ζωων για μενα πλεον απαραιτητα. Τουλαχιστων των γονεων. Θελω να ξερω γραμμες και ιστορικο χωρις να με νοιαζουν οι διακρισεις τους σε αγωνες σε πρωτο βαθμο αλλα κυριως οτι δεν εχουν θεματα και απο που κραταει η σκουφια τους
4. Το δικαιωμα μου να δω τα κουταβια την 2-3 μερα απο την γεννηση τους και στις 45 μερες τους οπως και το να μπορω να εφαρμοσω καποια τεστ για την επιλογη τους που θα μου δειξουν τον χερακτηρα και την πρωτοβουλια τους
Αυτα ειναι θαρρος περιεργια πρωτοβουλια και προσανατολισμος
Επισης να μπορω να το παω στον κτηνιατρο για ελεγχο και να σιγουρευτω οτι δεν υπαρχει καποιο παθολογικο θεμα η κρυψορχια στα αρσενικα
Άρα μιλάμε ότι θα πάρεις 6 μηνών και πάνω για να διακρίνεις τα πιο πολλά από αυτά .2 ποιος ακόμα και από τους επώνυμους εκτροφείς θα σου δώσει το σκυλί να το πας σε κτηνίατρο , γιατί ο απλός εκτροφέας -ιδιωτης θα σου δείξει το σκυλί και θα πει αυτά τα κουτάβια έχουμε.
 
Ποτε δεν περνω κουταβι πανω απο 3 μηνων
Αυτα που ειπα υπαρχουν τεστ δεικτες που κανουμε - υπαρχουν και αναφορες στο διαδυκτιο αν καποιος συναδερφος θελει να το ψαξει ( και να τις αξιολογησει- δεν ειναι σωστο οτι βρισκουμε εκει) αλλα τα περισσοτερα εγω τα εμαθα με παρατηρησεις και την εμπειρια με τα χρονια
Οπως φανταζομαι οι περισσοτεροι απο εμας

Για τον κτηνιατρο ειναι απλο
Το σκυλι ειδικα με χαρτια εδω το περνεις με βιβλιαριο πλεον
Εγω στην συμφωνια που κανω δινω προκαταβολη πχ 100 ευρω
Δινω αλλα 100 οταν παω να το παρω
Και τα υπολοιπα αργοτερα την ιδια μερα η την επομενη αφου παρω το οκ απο το κτηνιατρο

ειχα περιπτωση που ηταν μεγαλη η αποσταση
Το σκυλι ειχε κατεβασει μονο το ενα ορχη και ο δευτερος δεν ειχε ξεκαθαρισει
Η συμφωνια ηταν να το ελεξω σε κρηνιατρο αλλιως επιστροφη και τα λεφτα πισω
Και ετσι εγινε
Ειχα το σκυλι τ-π-π και σαββατο το επεστρεψα

φυσικα εδω οι αποστασεις ειναι μικροτερες και γινεται κατ ιδιαν η παραλαβη του ζωου
Αντε να οδηγησεις 1-2 ωρες

Γιαυτο και ειναι πολυ πιο ευκολο
Σε εσας το σκυλι πολλες φορες ταξιδευει για να φτασει κοντα σας
Επομενως και σαφως πολλα δεν εφαρμοζονται
Το καταλαβαινω αυτο απολυτα
 
σε Ευχαριστώ Γιάννη μου για τα καλά σού λόγια.
Φίλε Λαμπρό ούτε με ξέρεις ούτε σε ξέρω μέσα από το φόρουμ βρεθήκαμε , αλλά λέω αυτό που βλέπω είτε μέσα από το ytb βλέπω την αγάπη που έχεις για τα σκυλιά σου. Αυτό βλέπω αυτό λέω..exciting..shake hands.
 
Δι
Εγώ μάγκες βλέπω ότι όσοι έχουμε μικρά σκυλιά εδώ Αθήνα τον έχουμε πιει φρεντο, μιας και ούτε κωπαιδα δεν μπορούμε να πάμε.
Δίκιο έχεις φίλε μου αλλά εγώ δεν την παλεύω άλλο ούτε τα ζωντανά μου που τα έχω με αντιγαβ! Την άλλη βδομάδα από την παλιά εθνική κ βουρ κωπαιδα!
 
Ένα καθημερινό κουταβισιο πλούσιο γεύμα : κύμα κοτόπουλο 700gr,
κροκετα 200gr και λάδι μουρουνελαιο.(από τον αδερφό OFFROAD)View attachment 25936
Καλημέρα
Λαμπρό για τα κουτάβια δίνεις κοτόπουλο.κιμα?
Το αρνί δεν ειναι πιο πλούσιο σε λιπαρά?
 
Σωστα κανει κατ εμενα Παναγιωτη
Την πιο αμεση αφομειωση και προσληψη συστατικων για αναπτυξη ογκο και δυναμη η οποια θα μεταφραστει σε ενεργεια αντοχη και μυς με την εργασια την δινει το κοτοπουλο και το βοδινο κρεας

εγω προσωπικα τα δινω εναλλαξ με αυγο στην κροκετα

Τα αυγα εαν εχετε την δυνατοτητα ελεγχου να ειναι μην ειναι απο κοτες που τρωνε σογια
 
Δεν λέω ότι είναι λάθος προς θεού και γω κοτόπουλο κιμά έδινα Αλλά στο ποιντερ που έχω τώρα δίνω και μπαρφ μου είπαν ότι το αρνί δίνει περισσότερο όγκο στο σκυλί και το βλέπω και γω
Μήπως Να κάνω μια αλλαγή σε κοτόπουλο την επόμενη κουτα?
 
Back
Top