Ένδυση

καλησπερα σε ολους.. εχει κανεις το συγκεκριμενο? https://www.skroutz.gr/s/25228508/A...o-Antianemiko-Softshell-Parallagi-Dasous.html

Εγώ πήρα πέρσι αυτό. Καλό είναι αλλά μην ακους αυτά που γράφουν για αντιανεμικό κτλ. Είναι ένα λεπτό τζακετ, αθόρυβο. Για κάποιον που περπατάει είναι καλό. Για στατικό κυνήγι και πολλά κρύα δεν κάνει.

https://www.hobbi.gr/zaketa-softshell-apu-himalaya-ii-khakiblack-p-45745.html
 
Εγώ πήρα πέρσι αυτό. Καλό είναι αλλά μην ακους αυτά που γράφουν για αντιανεμικό κτλ. Είναι ένα λεπτό τζακετ, αθόρυβο. Για κάποιον που περπατάει είναι καλό. Για στατικό κυνήγι και πολλά κρύα δεν κάνει.

https://www.hobbi.gr/zaketa-softshell-apu-himalaya-ii-khakiblack-p-45745.html
Πιστεύω με μια ζακέτα fleece από μέσα θα την κάνεις την δουλειά σου
 
Πιστεύω με μια ζακέτα fleece από μέσα θα την κάνεις την δουλειά σου

Μέχρι τον Νοέμβριο αντε και λίγο Δεκέμβρη και άμα περπατάς. Αν κάτσεις καρτέρι με αυτό παγώνεις. Εγώ το πήρα γιατί περπατάω και για αυτή την χρήση είναι καλό
 
Παίδες πως πλένουμε τα αδιάβροχα παντελονια έχω ένα olymbus της gamo…. Γράφει μεχρει 30 βαφμους αλλά δεν λέει που αν το βαλο σε πλυντήριο θα χάσει την αδιαβροχοποιηση του
 
Παίδες πως πλένουμε τα αδιάβροχα παντελονια έχω ένα olymbus της gamo…. Γράφει μεχρει 30 βαφμους αλλά δεν λέει που αν το βαλο σε πλυντήριο θα χάσει την αδιαβροχοποιηση του
Ηλία, πρέπει να έχει λευκή ετικέτα με σήματα, τι επιτρέπεται και τι απαγορεύεται. Τι σημαίνει το κάθε σήμα δες εδώ:
https://www.candy-home.com/el_GR/blog/ti-simainoun-ta-symvola-stis-etiketes-ton-rouchon/
 
Παίδες πως πλένουμε τα αδιάβροχα παντελονια έχω ένα olymbus της gamo…. Γράφει μεχρει 30 βαφμους αλλά δεν λέει που αν το βαλο σε πλυντήριο θα χάσει την αδιαβροχοποιηση του
Τριάντα βαθμούς χωρίς πολλές στροφές στο στρίψιμο και οπωσδήποτε όχι μαλακτικό ρούχων......
 
Παίδες πως πλένουμε τα αδιάβροχα παντελονια έχω ένα olymbus της gamo…. Γράφει μεχρει 30 βαφμους αλλά δεν λέει που αν το βαλο σε πλυντήριο θα χάσει την αδιαβροχοποιηση του
Καλύτερα,στο χέρι.
 
Παίδες πως πλένουμε τα αδιάβροχα παντελονια έχω ένα olymbus της gamo…. Γράφει μεχρει 30 βαφμους αλλά δεν λέει που αν το βαλο σε πλυντήριο θα χάσει την αδιαβροχοποιηση του
Καλύτερα στο χέρι Ηλία να εισαι σίγουρος. Ετσι τα πλένω κι εγώ.
 
Παίδες πως πλένουμε τα αδιάβροχα παντελονια έχω ένα olymbus της gamo…. Γράφει μεχρει 30 βαφμους αλλά δεν λέει που αν το βαλο σε πλυντήριο θα χάσει την αδιαβροχοποιηση του
Δεν καταλαβαίνω γιατί να χάσει την αδιαβροχοποίηση του αν το βάλεις σε πλυντήριο μέχρι 30 βαθμούς.
Εγώ θα το έβαζα στο πλυντήριο στο πρόγραμμα για τα ευαίσθητα, με θερμοκρασία κρύο νερό, ούτε 30, ή για τα μάλλινα (κρύο ή 30 βαθμούς).
 
Παίδες πως πλένουμε τα αδιάβροχα παντελονια έχω ένα olymbus της gamo…. Γράφει μεχρει 30 βαφμους αλλά δεν λέει που αν το βαλο σε πλυντήριο θα χάσει την αδιαβροχοποιηση του
Στους 30 βαθμούς, 700 στροφές, και 2 καπάκια από αυτό εδώ
 

Attachments

  • grngrs-800x800.png
    grngrs-800x800.png
    255,7 KB · Προβολές: 40
Έχει δοκιμάσει κάποιος το Deerhunter Muflon series jacket ( ακόμα καλύτερα γνώμη και για το παντελόνι του )να μας πει εντυπώσεις και αν αξίζει τα χρήματα του; Και αν επίσης είναι αθόρυβο .
Για καρτέρι και από θερμοκρασίες +10/-10.
 

Attachments

  • d-p-f-5822-376-235822-500x500_0.png
    d-p-f-5822-376-235822-500x500_0.png
    193,8 KB · Προβολές: 57
Last edited:
Έχει δοκιμάσει κάποιος το Deerhunter Muflon series jacket ( ακόμα καλύτερα γνώμη και για το παντελόνι του )να μας πει εντυπώσεις και αν αξίζει τα χρήματα του; Και αν επίσης είναι αθόρυβο .
Για καρτέρι και από θερμοκρασίες +10/-10.
Τρομερά και τα 2 ,αξίζουν και με τ παραπάνω, αθόρυβα, πολύ ζεστά και αδιάβροχα και σκυλιά, δεν παθαίνουν τίποτα.
 
Δεν ξέρω αν εκανα μαλακια με πλύσιμο στο παντελόνι ( gamo Olympus) αλλά εμπασε υγρασια έκατσα σε καρέκλα που ήταν λίγο βρεγμένη στο κυνηγι και μου πέρασε υγρασια στο σοβρακο.. στους 30 βαφμους το έπληνα σε πρόγραμμα για τα ευαίσθητα .. για μένα απαράδεκτο τσάμπα τα λεφτα
 
Δεν ξέρω αν εκανα μαλακια με πλύσιμο στο παντελόνι ( gamo Olympus) αλλά εμπασε υγρασια έκατσα σε καρέκλα που ήταν λίγο βρεγμένη στο κυνηγι και μου πέρασε υγρασια στο σοβρακο.. στους 30 βαφμους το έπληνα σε πρόγραμμα για τα ευαίσθητα .. για μένα απαράδεκτο τσάμπα τα λεφτα
Δε νομίζω ότι είναι 100% αδιάβροχο αυτό..... έχει μεμβράνη; Νομίζω ότι έχει απλά ενίσχυση.... είναι εν μέρει ανθεκτικό στην υγρασία στα μπατζακια..... όπως το Serrano που πήρα εγώ και όλα αυτά σε αυτή τη χρηματική κατηγορία.... Πλήρως αδιάβροχο παντελόνι έχει σίγουρα πάνω από 100 ευρώ.....
 
Δεν ξέρω αν εκανα μαλακια με πλύσιμο στο παντελόνι ( gamo Olympus) αλλά εμπασε υγρασια έκατσα σε καρέκλα που ήταν λίγο βρεγμένη στο κυνηγι και μου πέρασε υγρασια στο σοβρακο.. στους 30 βαφμους το έπληνα σε πρόγραμμα για τα ευαίσθητα .. για μένα απαράδεκτο τσάμπα τα λεφτα
Να πάρεις σώβρακο από neopren
 
Έχει δοκιμάσει κάποιος το Deerhunter Muflon series jacket ( ακόμα καλύτερα γνώμη και για το παντελόνι του )να μας πει εντυπώσεις και αν αξίζει τα χρήματα του; Και αν επίσης είναι αθόρυβο .
Για καρτέρι και από θερμοκρασίες +10/-10.
Ποιότητα, άνεση, εργονομικες έξυπνες θήκες. Ειναι σχετικά βαρυ. Δεν κάνει για πανω απο δέκα βαθμούς Κελσίου για στατικό κυνήγι και μιλάω για την λάιτ έκδοση. Για περπατητο ουτε να το σκεφτείς. Η χοντρή δεν είναι για Ελλάδα με τις κλιματολογικές συνθήκες. Σε θόρυβο είναι μέτριο. Δεν είναι αθόρυβο δεν είναι φασαριοζικο. Άλλωστε η εταιρεία έχει άλλο μπουφάν ως αθόρυβο. Το φόρεσα περσι Φλεβάρη σε σκιερο με παγο στη Μακεδονία και απλά δε νιώθεις τιποτα απο κρυο. Αν φορας καλά παπουτσια κ κάλτσες κάθεσαι όλη μέρα για καρτέρι στους - 20 με αυτό το ρουχο.
 
Back
Top