Ένδυση

Καλοφόρετο, να το ευχαριστηθείς σου εύχομαι, και επειδή τα αμερικάνικα μεγέθη είναι γενικά πιο μεγάλα, βλέπω να σου περισεύει το ΧΧL, οπότε στείλε πμ .big smile.
Ήμουν ανάμεσα στα 2 νούμερα βάση του μετρολογιου που έχουν και μου κάνουν και τα 2 ανάλογα τι φοράω από μέσα ,άσε πού έχω 2 εφήβους κυνηγούς πού παραμονεύουν σαν τα γατιά ,με έχουν λεηλατισει 🤣🤣 με μεγάλη μου χαρά βέβαια...
 
Καλοφόρετο, να το ευχαριστηθείς σου εύχομαι, και επειδή τα αμερικάνικα μεγέθη είναι γενικά πιο μεγάλα, βλέπω να σου περισεύει το ΧΧL, οπότε στείλε πμ .big smile.
Παντελή είσαι για καμιά ομαδική αγορά τώρα που είναι προσφορά και γιατί όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο ευαίσθητοι γινόμαστε στο κρύο. .shake hands.
 
Παντελή είσαι για καμιά ομαδική αγορά τώρα που είναι προσφορά και γιατί όσο μεγαλώνουμε τόσο πιο ευαίσθητοι γινόμαστε στο κρύο. .shake hands.
Σωστά, και βέβαια συμφωνώ αλλά Παναγιώτη το πρόβλημα είναι να ερθουν απο Αμερική
 
Στολή Gorka σε Α-ΤΑCS FG. Την είχα πάρει περίπου 170 παραγγελία από εξωτερικό.
Ακολουθεί παρόμοιο κανόνα με το σύστημα ισχυρού ψύχους πολλών στρώσεων γνωστό στο ΝΑΤΟ.
Την ενισχύεις όσο θες, είναι βέβαια αποκλειστικά για ψύχος. Σε αντίθεση με τα Gore Tex που κάνουν και πολύ θόρυβο και δεν παρέχουν καθόλου καλή διαπνοή, θα έλεγα ότι ταιριάζουν αρκετά σε Softshell, με στρατιωτικές προδιαγραφές. Το είχα αγοράσει πριν 4-5 χρόνια.
Ο λόγος επιλογής της παραλλαγής αυτής έγινε κυρίως λόγω της εξαιρετικής της δυνατότητας χρήσης σε διάφορα περιβάλλοντα, στα ''ξερομπάιρα'' είναι νούμερο 1 αλλά κυρίως το γεγονός, ότι δεν σχετίζεται με κάποιο στράτευμα απαραίτητα, άσχετα βέβαια αν υιοθετήθηκε τόσο από Ρωσικές όσο και από Ευρωπαικές μονάδες υπηρεσιών. Οπότε, την ''Ουδετερότητα'' που θέλαμε την έχουμε.
 
Last edited:
Θα επαιρνα το πρωτο. Ειναι ομορφο, εχει το σωστο μεγεθος να καλυπτει το σωμα σαν εξτρα ρουχο, και λογω μηκους η προσβαση στον ανετο σακο θηραματων ειναι ευκολη. (ολα αυτα ειναι σημαντικα για μενα )
Το δευτερο το ειχα σε αλλη μαρκα. Ειναι κοντο, μικρου μεγεθους .Οσο ανετη προσβαση να εχει ο σακος , δεν μπορουσα να τον φτασω καλα (εχω και μακρυα χερια ). Αν εβαζα πολλα μεσα , η προσβαση χειροτερευε.
Το τριτο ασχολιαστο. Κυνηγοι ειμαστε οχι αλεξιπτωτιστες
 
Απόψεις για τα παρακάτω γιλέκα; Ψάχνω κάτι σταθερό, να μη ρίχνει βάρος στον αυχένα και να μη δυσκολεύει την επώμιση

https://www.4hobby.gr/gileko-kynigioy-univers-micro-fiber-u-tex-green-orange-93081-392.html

https://www.4hobby.gr/gileko-kinigioy-gamehide-psv-brown-orance.html

https://www.4hobby.gr/gileko-kynigioy-me-tirantes-beretta-strap-evo-brown-bark-502181-08aa.html
Το πρώτο να πάρεις.
 
Για πες, και η μέση δεν πάει καλύτερα...τα καλοκοιταζω γιατι αφήνουν τον αυχένα κάπως ελεύθερο
Και πάλι τραβάει τούς τραπεζοειδης, θα πάρεις για την μέση που έχουν μπροστά θήκες για φυσίγγια. Όπως τα σκοπευτικα.
 
Και πάλι τραβάει τούς τραπεζοειδης, θα πάρεις για την μέση που έχουν μπροστά θήκες για φυσίγγια. Όπως τα σκοπευτικα.
Έχεις κάτι συγκεκριμένο γτ τώρα που έβγαλα θέμα ψαχνομαι και γω για γιλέκο για την πέρδικα
 
Back
Top