Ένδυση

Δε νομίζω ότι είναι 100% αδιάβροχο αυτό..... έχει μεμβράνη; Νομίζω ότι έχει απλά ενίσχυση.... είναι εν μέρει ανθεκτικό στην υγρασία στα μπατζακια..... όπως το Serrano που πήρα εγώ και όλα αυτά σε αυτή τη χρηματική κατηγορία.... Πλήρως αδιάβροχο παντελόνι έχει σίγουρα πάνω από 100 ευρώ.....
Ειναι 100% στεγανο Βασιλη.
Το εχω αρκετα χρονια.
Εχει μεμβρανη εσωτερικα.
Απλα θελει πολυ προσοχη στο πλυσιμο.
Προσωπικα,το πλενω αποκλειστικα στο χερι..
Για πολυ πυκνα και βατα δεν κανει γενικα,γιατι θα σκιστει...
Κατα τ αλλα,ειναι εξαιρετικο παντελονι και δεν εχω μετανοιωσει την αγορα του...
 
Rannock Jack Pyke ένα ελαφρύ αδιάβροχο τζακετ που με την κατάλληλη επένδυση θα μας συντροφεύει ολόκληρο τον χειμώνα.View attachment 85145

Παναγιώτη στο shopping είμαστε αχτύπητοι...
Στο κυνήγι υστερούμε λιγουλάκι... .big smile.

* Μεγειά! Καλοφόρετο φίλε!
 
πωσα ευρουλακια;;; μου αρεσαιιιι ;) .love.
55€ από τον Τραζέρα ένα τελευταίο 3XL το οποίο σαν μέγεθος είναι σαν άνετο XXLκαι θα φορεθεί με ζακέτα φλις διπλής όψης VA, η με επένδυση στρατιωτικού τζακετ miltec αν μου τη φέρει η speedex .
 
55€ από τον Τραζέρα ένα τελευταίο 3XL το οποίο σαν μέγεθος είναι σαν άνετο XXLκαι θα φορεθεί με ζακέτα φλις διπλής όψης VA, η με επένδυση στρατιωτικού τζακετ miltec αν μου τη φέρει η speedex .
Πήγαινε πάρτο μόνος σου, μια βδομάδα είχε φτάσει το πακέτο με τα άρβυλα από Κρήτη στο κατάστημα της Ν. Ιωνίας και αν δεν πήγαινα χθες να τα πάρω μόνος μου, ακόμα εκεί θα ήταν...
Φυσικά αδύνατον να επικοινωνήσεις μαζί τους τηλεφωνικά...
 
Πήγαινε πάρτο μόνος σου, μια βδομάδα είχε φτάσει το πακέτο με τα άρβυλα από Κρήτη στο κατάστημα της Ν. Ιωνίας και αν δεν πήγαινα χθες να τα πάρω μόνος μου, ακόμα εκεί θα ήταν...
Φυσικά αδύνατον να επικοινωνήσεις μαζί τους τηλεφωνικά...
Αν ήταν έτσι θα πήγαινα μια βόλτα Μοναστηράκι και δεν θα το παραγγελνα να έρθει στο σπίτι δωρεάν.Ασε που δεν σου απαντάει κανένας που βρίσκεται.
 
Πήγαινε πάρτο μόνος σου, μια βδομάδα είχε φτάσει το πακέτο με τα άρβυλα από Κρήτη στο κατάστημα της Ν. Ιωνίας και αν δεν πήγαινα χθες να τα πάρω μόνος μου, ακόμα εκεί θα ήταν...
Φυσικά αδύνατον να επικοινωνήσεις μαζί τους τηλεφωνικά...
Το μυστήριο λύθηκε όταν πήγα …
και τα δύο τηλέφωνα κατεβασμένα...
IMG_0528.jpeg
 
Last edited:
Το μυστήριο λύθηκε όταν πήγα …
και τα δύο τηλέφωνα κατεβασμένα...
View attachment 85162
Είχα πάει να παραλάβω ένα δέμα από κούριερ. Πηγαίνω στο μαγαζί μετά από μια βδομάδα, λέω, δε παίζει να μην έχει έρθει ας πάω να δω τι γίνεται.
Μπαίνω στο μαγαζί, δίνω ονοματεπώνυμο, αριθμό παραγγελίας, λέει δεν το έχουμε εδώ.
Ωραία και πού βρίσκεται το δέμα από την στιγμή που μου βγάζει στο σύστημα ότι είναι εδώ στο κατάστημα?
Δεν ξέρω μου λέει και ξεκίνησαν να ψάχνονται μεταξύ τους οι διανομείς.
Μην μακρυγορώ το δέμα βρισκόταν κάτω από μια πελώρια στοίβα δεμάτων στο ίδιο κατάστημα και μετά από πίεση που άσκησα στο μαγαζί που παρήγγειλα για χαμένο δέμα (πίεσαν και αυτοί καταστάσεις εννοείται) με φώναξαν να το παραλάβω μετά από 3 μέρες και μου το πέταξαν σαν πατσαβούρι.
Από το μαγαζί έχω κάνει πολλές παραγγελίες και πλέον ότι μου στέλνουν έρχεται με συνοπτικές διαδικασίες και παράδοση εντός 24ρων ωρών. Μέχρι και τηλέφωνο με παίρνουν οι ίδιοι για να με ενημερώνουν για την πορεία της παραγγελίας.
Το όνομα της μεταφορικής Γενική Ταχυδρομική. Και με την Speedex έχω χάσει πολλά δέματα.
 
...Ωραία και πού βρίσκεται το δέμα από την στιγμή που μου βγάζει στο σύστημα ότι είναι εδώ στο κατάστημα?...
Εχουν master στο να ταλαιπωρουν τον κοσμο.
Εγω παω να παραλαβω ( ειχα πει οτι θα περασω εγω να το παρω απο την κουριερ ) και μου λενε ¨το εχει παρει το παιδι να σας το φερει ¨
Λεω ποιος σας ειπε να μου το φερετε ? Δωστε μου το τηλ του παιδιου...
Τον παιρνω τηλ, του λεω περιμενε εκει που εισαι ερχομαι.
Παω, βγαζω καρτα να πληρωσω, μου λεει δεν εχω pos..μονο μετρητα!
Ειστε σοβαροι? του λεω, υπαρχει επιχειρηση χωρις pos?
Δεν το πηρα..
 
Kαλή εμπειρία έχω με ACS, Skroutz, ΕΛΤΑ Courier και φυσικά με DHL όταν πρόκειται για δέμα από Ευρώπη. Την Γενική την αποφεύγω και με Speedex ούτε γράμμα, είναι και η μόνη που με νευρίασε τόσο που έγραψα αρνητική αξιολόγηση στο Google
 
Μια και πιασαμε κουβεντα για courier....

Μολις πριν λιγο παρελαβα την ανανεωση της σκοπευτικης ταυτοτητας απο γενικη ταχυδρομικη...
Ο φακελος ειχε σταλει απο τον σκοπ συλλογο εδω και πολυυυυυ καιρο...
Σημερα με παιρνει τηλ ενα παλικαρι :
- O κυριος ταδε ?
- Ο ιδιος.
- Επιτελους σας βρισκουμε !! απο γενικη ταχυδρομικη, εχω εναν φακελο για σας.
- Με ειχατε χασει?
- Ηταν λαθος το τηλεφωνο στο φακελο.

Μου φερνει το φακελο, μια χαρα εγραφε το τηλεφωνο μου ο φακελος....

Περσι ειχε αλλο σεναριο το θεμα :
Τηλεφωνο
- Εχω ενα φακελο για σας, που βρισκεστε?
- Στη χαλκιδα ειμαι.
- Εγω στην Ιστιαια!
- Και τι δουλεια εχει ο φακελος μου στην Ιστιαια, βολτα τον πηγατε?
- Γραφει πανω, Βασιλικα Ευβοιας.
- Δεν γραφει βασιλικα, γραφει ΒΑΣΙΛΙΚΟ. Αφου τον πηγατε βορεια ευβοια να παρει αερα φερτε τον στο Βασιλικο τωρα.

Μολις τον εφεραν κοιτω, μια χαρα Βασιλικο εγραφε...

Αλλη φορα θα σας πω για αλλη μια καταπληκτικη courier την easy mail....κορυφη και αυτη...
 
Μια και πιασαμε κουβεντα για courier....

Μολις πριν λιγο παρελαβα την ανανεωση της σκοπευτικης ταυτοτητας απο γενικη ταχυδρομικη...
Ο φακελος ειχε σταλει απο τον σκοπ συλλογο εδω και πολυυυυυ καιρο...
Σημερα με παιρνει τηλ ενα παλικαρι :
- O κυριος ταδε ?
- Ο ιδιος.
- Επιτελους σας βρισκουμε !! απο γενικη ταχυδρομικη, εχω εναν φακελο για σας.
- Με ειχατε χασει?
- Ηταν λαθος το τηλεφωνο στο φακελο.

Μου φερνει το φακελο, μια χαρα εγραφε το τηλεφωνο μου ο φακελος....

Περσι ειχε αλλο σεναριο το θεμα :
Τηλεφωνο
- Εχω ενα φακελο για σας, που βρισκεστε?
- Στη χαλκιδα ειμαι.
- Εγω στην Ιστιαια!
- Και τι δουλεια εχει ο φακελος μου στην Ιστιαια, βολτα τον πηγατε?
- Γραφει πανω, Βασιλικα Ευβοιας.
- Δεν γραφει βασιλικα, γραφει ΒΑΣΙΛΙΚΟ. Αφου τον πηγατε βορεια ευβοια να παρει αερα φερτε τον στο Βασιλικο τωρα.

Μολις τον εφεραν κοιτω, μια χαρα Βασιλικο εγραφε...

Αλλη φορα θα σας πω για αλλη μια καταπληκτικη courier την easy mail....κορυφη και αυτη...
Ψάχνουν πολύ για να βρούνε τέτοια φυντάνια υπαλλήλους? Ώρε ώρες απορώ αν το έχουν στα βασικά κριτήρια για την θέση.
 
Kαλή εμπειρία έχω με ACS, Skroutz, ΕΛΤΑ Courier και φυσικά με DHL όταν πρόκειται για δέμα από Ευρώπη. Την Γενική την αποφεύγω και με Speedex ούτε γράμμα, είναι και η μόνη που με νευρίασε τόσο που έγραψα αρνητική αξιολόγηση στο Google
Συμφωνώ με την λίστα σου. Στις καλές κούριερ θα έβαζα και την courier center. Καινούρια εταιρεία, με πολύ συνεννοήσιμους υπαλλήλους και γρήγορες αποστολές.
 
Πριν λίγο καιρό έιχα παραγγείλει μια μπάρα πανικού .
IMG_20240125_184204.jpg
Έχω ζητήσει να περάσω να την πάρω από την κούριερ .( e___ mail )
Το σενάριο που είχα ήταν να περάσω πρωί να την πάρω και να φύγω κατευθείαν για Λαμία.
Αμ δε...λογάριαζα χωρίς τους φωστήρες....

Βλέπω το προηγούμενο βράδυ ότι είναι στην κούριερ, και το πρωί παω..
- Γεια σας είμαι ο τάδε, έχω δέμα.
- Το έχει πάρει το παιδί να σας το φέρει, πριν λίγο έφυγε..
- Οχι ρε φίλε! Αφού γράφει ότι θα έρθω εγώ.

Παίρνω τηλ το ' παιδί ', το βρίσκω λίγο έξω από Χαλκίδα ( το παιδι...γυρω στα 50 )...Του λέω μείνε όπως είσαι, έρχομαι.
Πάω τον βρίσκω , μου δίνει ένα κουτι.
- Το άλλο που είναι;
- Ποιο άλλο;
- Ρε φίλε έχει και μια σωλήνα 1 μέτρο.
- Όχι, δεν έχει, μόνο αυτό είναι.
- Για κοίτα καλά.

Κοιτάει τα χαρτιά του και αρχίζει :
- Το πουστ# ,τον μ@λ@κ@ , το @ρχιδι!!
- Τι είναι ρε ; του λέω, τι έπαθες;
- Το χαρτί λέει δύο τεμάχια και ο μ@λ@κ@ς μου έχει δώσει μόνο το ένα!
- Καλά, δώσε μου το ένα, και να πάω πίσω να πάρω και το άλλο για να φυγω, εχω ταξιδι..
- Δεν γίνεται, πρέπει να πάμε μαζί να πάρεις και τα δύο από εκεί.
- Δεν μου λες ρε παλικάρι, ναρκωτικά παίρνεται πρωί πρωί;; τι καψονια είναι αυτά που μου κάνετε;;
 
Last edited:
Kαλή εμπειρία έχω με ACS, Skroutz, ΕΛΤΑ Courier και φυσικά με DHL όταν πρόκειται για δέμα από Ευρώπη. Την Γενική την αποφεύγω και με Speedex ούτε γράμμα, είναι και η μόνη που με νευρίασε τόσο που έγραψα αρνητική αξιολόγηση στο Google
Η speedex πλέον δεν παραδίδει όλες τις αποστολές γιατί δεν μπορεί να παραδόσει. Εγώ, Αθήνα κέντρο ενώ ήμουν στο σπίτι όλη μέρα μου έστειλαν μήνυμα ότι η παραγγελία δεν μπόρεσε να παραδοθεί διότι απουσίαζα. Έλεγαν ψέματα, απλά δεν ήρθαν και ήθελαν να με αναγκάσουν να πάω εγώ να το πάρω. Τηλέφωνο εννοείτε δεν υπάρχει όπως και σε καμία εταιρεία. Όταν πήγα στο κατάστημα στη Μεσογείων περίμεναν 15 άτομα να παραλάβουν την αποστολή τους. Η εταιρεία δεν λειτουργεί.

Επίσης πολύ άσχημη εμπειρία είχα με τη DHL με ένα πράγμα 350 ευρώ που είχα αγοράσει από Αμερική το οποίο δεν μου το παρέδωσαν ποτέ, και δεν είχαν κανένα κατάστημα στην Αθήνα για να πάω να το πάρω εγώ, έπρεπε να πάω κάπου πολύ μακριά και ούτε το γύρισαν στον αποστολέα διότι δεν τους συνέφερε με αποτέλεσμα απλά να χάσω τα χρήματα που έδωσα. Από τότε και εδώ και πολλά χρόνια δεν δέχομαι ποτέ κανένα δέμα και δεν προχωράω σε παραγγελία αν είναι από DHL και ενημερώνω τον αποστολέα ότι η DHL δεν έχει τη δυνατότητα να παραδώσει δέματα στην Αθήνα.

Skroutz είναι η καλύτερη για εμένα αυτή τη στιγμή.
 
Back
Top