Άρβυλα ( Αγορά )

Γενικα ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα κ ειναι κ ψιλοανετα... Εχω παραγγειλει κ τα Slope αλλα δεν εχουν ερθει ακομα να σου ελεγα συγκεκριμενα...
Απο που τα παρήγγειλες; Τα κοιταζα στο trekkinn. Αν είναι άνετα ίσως πρέπει να πάω στο 45. Μάλλον θα πάω να το δοκιμάσω.
 
Απο που τα παρήγγειλες; Τα κοιταζα στο trekkinn. Αν είναι άνετα ίσως πρέπει να πάω στο 45. Μάλλον θα πάω να το δοκιμάσω.

Eιπα να μην τα παραγγειλω απο ιντερνετ κ να τα παρω απο ενα καταστημα κυνηγετικων στην Καλαματα αλλα δεν τα ειχε ο αντιπροσωπος κ περιμενω την παραλαβη τις επομενες μερες...
 
Για πείτε μου λίγο οι κάτοχοι aku πως είναι η φόρμα τους σχετικά με το μέγεθος. Σε αθλητικό φοράω 45 1/2 - 46. Σκεφτομαι να παραγγείλω online το slope. Να πάω στο 46;
Στέφανε , εγώ έχω τα Conero από το '15 (αγορά από Survival), πήγαινα για τα Zenith αλλά δοκίμασα και τα δύο επιτόπου και κατέληξα στα Conero λόγω του ότι μου τα έδωσε και σε πολύ καλή τιμή.
Γνώμη είναι, αν μπορείς, να πας τα δοκιμάσεις απ΄όπου και αν τα πάρεις και εκεί να καταλήξεις στο νούμερο και στην αγορά.
 
Απο που τα παρήγγειλες; Τα κοιταζα στο trekkinn. Αν είναι άνετα ίσως πρέπει να πάω στο 45. Μάλλον θα πάω να το δοκιμάσω.
Στεφανε εγω φοραω 46 σε όλα τα μποτακια και παπούτσια και σε αθλητικό εχω φορέσει απο 45 μεχρι 47 . Οτι ναναι ...
Οταν λοιπον πηγα να δοκιμάσω τα Aku zenith ,ειδα οτι το 45 μου ήταν μια χαρα.
Το καλυτερο ειναι να πας να τα δοκιμάσεις. Ευκολη και σιγουρη δουλειά.
 
Με ευκαιρία την κουβέντα που κάναμε πριν λίγες μέρες για τις σόλες vibram και το ποσο γλυστράνε , ειχα πει οτι δεν ειναι όλες το ίδιο πραμα. Οι πολύ σκληρες και άκαμπτες γλιστράνε περισσότερο.

Τις τελευταίες μέρες λοιπόν με τη νέα σόλα vibram που έβαλα στα Aku zenith και ενώ είχα διαπιστώσει απο την αρχή πόσο καλά κρατήματα εχει ,έπαθα πλάκα!
Τρεις μέρες σε βράχια βρεγμένα δίπλα στη θάλασσα ,με πολύ πήγαινε έλα για ώρες , με σκαρφαλώματα και το κράτημα που έχει είναι το κάτι άλλο.Και να θέλω, δεν μπορώ να γλιστρήσω !
Μπορώ να πω οτι είναι οτι καλύτερο είχα μέχρι τώρα σε σόλα.Μπορεί η σόλα των Aku zenith να μην γλιστρούσε όπως άλλες πιο σκληρές ,όμως αυτη η vibram που μου έβαλε τώρα ο Αγάπιος ,ειναι άλλο πράμα .
 
Με ευκαιρία την κουβέντα που κάναμε πριν λίγες μέρες για τις σόλες vibram και το ποσο γλυστράνε , ειχα πει οτι δεν ειναι όλες το ίδιο πραμα. Οι πολύ σκληρες και άκαμπτες γλιστράνε περισσότερο.

Τις τελευταίες μέρες λοιπόν με τη νέα σόλα vibram που έβαλα στα Aku zenith και ενώ είχα διαπιστώσει απο την αρχή πόσο καλά κρατήματα εχει ,έπαθα πλάκα!
Τρεις μέρες σε βράχια βρεγμένα δίπλα στη θάλασσα ,με πολύ πήγαινε έλα για ώρες , με σκαρφαλώματα και το κράτημα που έχει είναι το κάτι άλλο.Και να θέλω, δεν μπορώ να γλιστρήσω !
Μπορώ να πω οτι είναι οτι καλύτερο είχα μέχρι τώρα σε σόλα.Μπορεί η σόλα των Aku zenith να μην γλιστρούσε όπως άλλες πιο σκληρές ,όμως αυτη η vibram που μου έβαλε τώρα ο Αγάπιος ,ειναι άλλο πράμα .
Παράλληλα ρε Δημήτρη μια κ το θυμήθεικα.....πήρα πέρισυ ένα ζευγάρι άρβυλα Grisport δν τα λες κ πανάλαφρα....ευχαριστημένος δύο χρόνια.....ανεβαίνω κατεβαίνω πρανές εδάφη γιατί από κάτω τα δόντια τους έχουν ανάποδη φορά......αλλά παρατήρεισα 2-3 φορές πως στο περπάτημα που κάνω με το σκύλο με τσιμπάει η μέση μου.
Έχουν σκληρή σόλα όμως.....:rolleyes:
 
Τα μποτακια αγορα με δοκιμη και με τις καλτσες που συνηθως φοραω στο κυνηγι

Πάντα δοκιμή επιτόπου στο κατάστημα.
Θεωρώ ότι αυτό πρέπει να είναι κανόνας για όλους τους τύπους των υποδημάτων που φοράμε, είτε είναι για καθημερινή χρήση είτε αθλητικά είτε άρβυλα κυνηγετικά .
Η μόνη περίπτωση να πάρω από internet είναι να έχω δοκιμάσει πριν το παπούτσι ή άρβυλο και αφού με καλύπτει να παραγγείλω σε e-shop αν υπάρχει καλύτερη τιμή αγοράς.
 
Παράλληλα ρε Δημήτρη μια κ το θυμήθεικα.....πήρα πέρισυ ένα ζευγάρι άρβυλα Grisport δν τα λες κ πανάλαφρα....ευχαριστημένος δύο χρόνια.....ανεβαίνω κατεβαίνω πρανές εδάφη γιατί από κάτω τα δόντια τους έχουν ανάποδη φορά......αλλά παρατήρεισα 2-3 φορές πως στο περπάτημα που κάνω με το σκύλο με τσιμπάει η μέση μου.
Έχουν σκληρή σόλα όμως.....:rolleyes:
Εχει και ενα μοντελο ελαφρα με 75 ευρω λεω να τα παρω γιατι τα MEINDL τα ημαλαια με κουραζουν
 
Καλημερα για ποιο μοντελο grisport Λες;
Μιχαλη το περνουν πολλοι και ειναι ευχαριστημενοι εγω πηγα και δεν ειχε το νουμερο μου , Δεν θυμαμε μοντελο αλλα ηταν ολο δερμα χωρις ραφες οταν δω το μοντελο θα σου πω, Καλημερα να εχεις
 
Back
Top