Άρβυλα ( Αγορά )

πάρτα 3-4 χρόνια θ αντέξουν τι στην ευχή,κάποιος φίλος δεν τα έχει αλλά έχω δεί καλά λόγια σε κυνηγετικά φορουμ
επίσης κι εγώ κόλλημα με τα AKU και τα DOLOMITE τώρα που τα ξαναέφερε ο αντιπρόσωπος www.polaroutdoor.gr
 
Τα ΑΚU ειχαν καλες τιμες ρε γαμωτο, τωρα που ξανακοιταω εχουν παρει και αυτα τα υψη. Απο Survival τα ειχα παρει τοτε
 
  • Like
Reactions: jnp
Τα ΑΚU ειχαν καλες τιμες ρε γαμωτο, τωρα που ξανακοιταω εχουν παρει και αυτα τα υψη. Απο Survival τα ειχα παρει τοτε
φωτιά και λαύρα,πρόλαβα και πήρα 1 ζευγάρι το καλοκαίρι με παλιά τιμή 110 ευρώ stock στο κατάστημα που ψωνίζω Ν.Μάκρη http://www.survival.gr/arvyla_aku_slope_gore-tex_88885095-p-509.html
 
Πολλα ειναι τα 200 ρε συ. κανα 150αρι το συζηταμε, αλλα και αυτο με ζοριζει τωρα.

Απο την αλλη, τη χρηση τη ξερεις, δεν τραβανε ιδιαιτερο ζορι, οποτε λογικα κανα 3αρι χρονια θα μου βγαλουν. Θα φτιαξω και τα αλλα, για backup
 
δωσε κατι παραπανω για να σου κρατησουνε και παραπανω.πριν 3 χρονια εδωσα 190 για τα lowa τα tibet και πιστευω οτι θα μου κρατησουνε αλλη μια 7ετια τουλαχιστον ετσι οπως τα χρησ.και τα προσεχω.οποτε σε μια 10ετια θα ξαναπαρω παπουτσια και νομιζω οτι ειμαι στο κερδος
 
Αν δεν τα ξεσκιζα στα καλαμια, τα ΑΚU θα κρατουσαν αλλο τοσο. Τα προηγουμενα τα τσακισα στις ελιες. Αλλα τωρα εχω μεινει εντελως χωρις αρβυλα, ελεγα πως θα βγαλουν τη χρονια, αλλα φοβαμαι πως κανα απογευμα θα παρω τις σολες στο χερι. Ολα μαζι ηρθαν γαμωτο, θα δουμε πως θα τη παλεψουμε.
 
Τα ΑΚU ειχαν καλες τιμες ρε γαμωτο, τωρα που ξανακοιταω εχουν παρει και αυτα τα υψη. Απο Survival τα ειχα παρει τοτε
Τα AKU παλιότερα είχαν αναλογικά καλύτερες τιμές.
Εξακολουθώ να τα συμπαθώ πάντως.
 
Και γω, αλλα κοντα 200 ευρω τωρα δεν εχω να δωσω. Αναρωτιεμαι τι παιχτηκε και ανεβηκε τοσο η τιμη τους. Πληροφοριακα, αυτα που εχω τωρα τα ειχα παρει κανα 140αρι
 
Αυτο ισχυει γενικως. Το θεμα ειναι τι κανεις αν φτασεις στο αμην, και δεν εχεις αρβυλα να πας (λεμε τωρα) για κυνηγι. Οχι πως δε πας και με αθλητικο παπουτσι ετσι οπως ειναι ο καιρος δηλαδη...
 
Αυτο ισχυει γενικως. Το θεμα ειναι τι κανεις αν φτασεις στο αμην, και δεν εχεις αρβυλα να πας (λεμε τωρα) για κυνηγι. Οχι πως δε πας και με αθλητικο παπουτσι ετσι οπως ειναι ο καιρος δηλαδη...
Απογευματινό με σαγιονάρες .cool.
 
Αυτά πήρα πέρσι 150€
Ομως και τώρα με την έκπτωση του Σαββατοκύριακου που είναι 20% επι της αρχικής τιμής η τιμή είναι ίδια.
Πολύ καλή εφαρμαγή στο πόδι και στεγανό .Δοκιμασμένα πέρυσι σε ολοήμερα με βροχή και το βράδυ το πόδι στεγνό.
http://www.survival.gr/arvyla_aku_zenith_ii_gtx_6361-p-1128.html
 
Καλημερα,με τον ερχομο της νεας χρονιας,ψαχνω να αγορασω καινουριο κυνηγετικο μποτακι,επειδη τα meindl island pro mfs που εχω εδω και 5 χρονια ειναι βαρια (1000γρ εκαστο),οποτε θελω κατι πολυ ελαφρυτερο για περπατητο και γενικα πιο ξεκουραστο παπουτσι.
Λοιπον,ψαχνω κατι εως 600 γρ,αδιαβροχο και διαθετω εως 170 ευρω!
Οποιος φιλος θελει,μπορει να με βοηθησει γραφοντας τη γνωμη του!
Ευχαριστω και καλη χρονια να εχουμε!
 
φωτιά και λαύρα,πρόλαβα και πήρα 1 ζευγάρι το καλοκαίρι με παλιά τιμή 110 ευρώ stock στο κατάστημα που ψωνίζω Ν.Μάκρη http://www.survival.gr/arvyla_aku_slope_gore-tex_88885095-p-509.html
Αυτά Μάκη τα slope, με λάστιχο περιμετρικά, τα φοράω το χειμώνα στην πόλη εδώ και 9 χρόνια.
Ειναι ελαφριά και μου έρχονται τέλεια.
Τις γιορτές δοκίμασα τα τελευταία μοντέλα της AKU και κατέληξα σαν τον Γερασιμο στα conero. Πιστεύω είναι πολύ καλά για τον βράχο και τα βαριά φορτία. Τα περπατάω καθημερινές 3-4 χιλιομετρα να στρωσουν στο ποδι ώστε αν πάω στο νησί να είμαι ετοιμοπολεμος. Παρατήρησα και ότι διατηρούν καλή θερμοκρασία στον πάγο.
Το συγκεκριμένο μοντέλο πιστεύω δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τα crispi και τα meindl και είναι φτιαγμένο στην Ιταλία.

8786_AKU_CONERO%20NBK%20GTX_050_.jpg
 
Last edited:
Back
Top