Άρβυλα ( Αγορά )

Αυτά είναι που γράφω παραπάνω ότι έχω εδώ και 10 χρόνια!!
Δεν παίζεται το παπούτσι αυτο Βασίλη ... εύχομαι να έχει και αντίστοιχη αντοχή με το δικό σου..
Φοριέται και σε κάμπο και σε πέτρα... κάλύπτεις όλα τα κυνήγια
 
Φοβερό μποτάκι που θέλω να πάρω φέτος πρέπει να είναι το AKU SUPER ALP...... το έχει πάρει κανείς; Είναι λίγο ακριβό αλλά νομίζω τα αξίζει τα λεφτά του.
 
μαζι σου για το γλυστριμα στο πεζοδρομιο.αυτο με τη βουρτσα δεν το εχω κανει ποτε σε παπουτσι και δεν ξερω να σου πω.αν το εχεις δοκιμασει καν το αλλιως ας μας πει καποιος που το εχει δοκιμασει
Λοιπόν αγόρασα πριν λίγο καιρό τα lytos mulaz με vibram σόλα. Μόλις άρχισα να το φοράω στο κυνήγι το αρβυλο γλισταγε και το ένιωθα ότι δεν μπορούσα να το εμπιστευτώ καθόλου. Έπιασα λοιπόν τη συρματοβουρτσα και του έκανα ένα, όχι υπερβολικό, τρίψιμο στη σόλα και κυρίως στο μπροστινό τμήμα. Το αποτέλεσμα ήταν η μέρα με τη νύχτα. Μετά το τρίψιμο το αρβυλο μου έδινε πολύ μεγαλύτερη εμπιστοσύνη στο πάτημα σε κλίση...
 
Τελικά κατέληξα στα AKU τα conero gtx..μόλις τα φόρεσα τα ερωτεύτηκα..

http://www.survival.gr/arvyla_aku_conero_nbk_gtx_8786-p-1379.html



1z3ts0j.jpg
 
Last edited:
Mε τα AKU εχω μεινει κατευχαριστημενος. 2 εχω αγορασει ως τωρα, το 2000 ειχα παρει τα Slope GTX και πριν 5-6 χρονια πηρα καποια ψηλοτερα με λαστιχο περιμετρικα της σολας. Ειλικρινα δεν βρηκα κανενα προβλημα, ουτε ειχα ποτε θεμα νερου, το οποιο νερο εμπαινε εμπαινε απο το παντελονι και μουλιαζε κατω. Δυστυχως ομως η προσφατη ενασχοληση μου με το κοψιμο καλαμιων, τα εκανε σχεδον αχρηστα. Εχουν ξεκολλησει οι σολες, και ειναι σε φαση αποσυνθεσης. Το διλλημα μου λοιπον ειναι το εξης:

Α) Παιρνω καινουρια, και κραταω και αυτα και οσο αντεξουν;
Β) Φτιαχνω τις σολες να κρατησουν οσο κρατησουν;
Γ) Παιρνω ενα ζευγαρι παπουτσια εργασιας και επισκευαζω τις σολες;

Eχω βαλει και αυτα στο ματι, αν καποιος ξερει κατι παραπανω ας ενημερωσει
http://must-dive.gr/eshop/index.php...o&cPath=1844_1455_1469_2317&products_id=15515
 
η επιλογή που βάζεις είναι καλή ψηλά πολύ μήπως έχεις πρόβλημα στις γάμπες και στο καλάμι;;;;; εγώ θα είχα σίγουρα λόγω κατασκευής και κιλών
τα AKU πολύ καλά αλλά δεν ξαναπαίρνω άρβυλο με σόλα που που είναι σαν σφουγγάρι όπως τα slop μου στραβώνουν ρε φίλε προτιμώ την vibram η αυτή που έχει στο link ο grisport
για επισκευή σόλας σε πανάκριβα meindl είχα ρωτήσει φίλο και κυνηγό που έχει μαγαζί επιδιόρθωσης παπουτσιών μου είπε ότι δεν θα έχεις ποτέ την στεγανότητα που είχες
του είπα φιάχτα και μου λέει δεν αξίζει ρε μ.....α πήγαινε πάρε κάτι πιο φθηνό σε goretex και θα είσαι εντάξει
 
Βασικα θελω ψηλα, γιατι παω σε μερη που ειναι ψηλα χορτα και μπαινει νερο στα παπουτσια απο πανω. Η τιμη τους ειναι εξαιρετικα λογικη, απλα δεν ξερω αν αξιζουν. Σαν μαρκα τη ξερω καιρο, και σκεφτομαι να κανω μια απιστια στα αγαπημενα μου AKU

Aυτα που εχω τωρα, ειναι Vibram, και εχουν αποδειχτει σκυλια. Τα σχισαν ομως τα καλαμια γαμωτο
 
Back
Top