Άρβυλα ( Αγορά )

Μιλησα με Αγάπιο μου φανηκε πολυ εξυπηρετικος με 55 ευρω βαζει πολυ καλη σολα κ με κατι λιγα ακομα περιφερειακο λαστιχο.
Νομιζω συμφερει.
Δευτερα του στελνω τα πρωτα 2 ζευγαρια κ αν μου αρεσει η δουλεια του καπακι στελνω κ τα άλλα.
Ευχαριστω παιδια.
 
Αυτός ήταν Ακάκιος.
Εχεις δίκιο, μάλλον αρχίζει να με επισκέπτεται ο κ. Αλτσχαϊμερ
ΥΓ: αλλά τι Ακάκιος, τι Αγάπιος;) - όμορφα και σπάνια ονόματα που δηλώνουν καλες ψυχές! Και τα ΜΙΣΚΟ βεβαίως, βεβαίως!
 
Όταν έχεις να συγκρίνεις τα άκου ζενίθ με τα Μπερέτα σεττερ θα το καταλάβεις.

Το παπούτσι δεν είναι στιβαρό δεν είναι ανθεκτικό όσο αυτό πού είχα. Πέρδικα μπεκάτσα και μιλάω κυνήγια 4 ολοήμερα μέσα στην εβδομάδα.
Ειδικά στη περδικα στα δικά μας βουνά με πετρες και πουρνάρια τα παπουτσια πρεπει να είναι μεγάλης σκληρότητας δηλαδή κατηγορίας C, Αν έχει και πλαινα προστατευτικα ακόμα καλυτερα. Αυτά τα παπουτσια είναι πιο σκληρά πιο βαριά γιατί έχουν χοντρό δέρμα αλλά αντέχουν πολυ παραπανω στη σκληρή χρήση. Για αυτό συνήθως ζυγίζουν πανω απο 850 gr. Τέτοια είναι τα ακριβά μοντέλα meindl, lowa κλπ και συνήθως κοστίζουν 230+ €. Τα Aku Zenith ειναι μέτριας σκληρότητας κατηγορίας το πολυ B ή A/B. Γι αυτό είναι πιο άνετα πολυ ελαφρύτερα αλλά δε θα βγάλουν πολλα χιλιόμετρα στα γκρεμια. Θα είναι όμως καταπληκτικά σε πιο βατα τερραιν.
 
Καλησπέρα παλικάρια θέλω να πάρω ένα ζευγάρι αρβύλα δώρο στον πατέρα μου και συγκεκριμένα τα diotto hunter αλλά δεν τα βρίσκω σε 43 νούμερο ξέρετε κάποιο κατάστημα που τα διαθέτει σε αυτό το νούμερο?
 
Καλησπέρα παλικάρια θέλω να πάρω ένα ζευγάρι αρβύλα δώρο στον πατέρα μου και συγκεκριμένα τα diotto hunter αλλά δεν τα βρίσκω σε 43 νούμερο ξέρετε κάποιο κατάστημα που τα διαθέτει σε αυτό το νούμερο?
Κάνε ένα τηλέφωνο στο παρακάτω κατάστημα αν θες Τέλη. Τυχερός ο πατέρας σου που τον σκέφτεσαι και του κάνεις κυνηγετικά δώρα!

https://vibramsola.gr/product/arvila-diotto-hunter/
 
Κάνε ένα τηλέφωνο στο παρακάτω κατάστημα αν θες Τέλη. Τυχερός ο πατέρας σου που τον σκέφτεσαι και του κάνεις κυνηγετικά δώρα!

https://vibramsola.gr/product/arvila-diotto-hunter/
Χαχα και την άδεια του δώρο σε έξοδα μπήκα αλλά χαλάλι του γιατί αν δεν ήταν αυτός δεν θα ήμουν κυνηγός τώρα....
Ωραίος σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το κοιτάξω
 
Ρε παιδιά προτείνετε κανένα καλοκαιρινό ελαφρύ μποτάκι. Το θέλω για κυνήγι σε χωράφια και μέχρι τα μπασίματα του Οκτωβρίου. λογικά θεωρώ ότι ειναι καλύτερα χωρίς goretex γτ θα ζεσταίνει πολύ. Θέλω να πάρω κάτι που να κρατήσει χωρίς να ψάχνομαι για χρόνια.
 
Ρε παιδιά προτείνετε κανένα καλοκαιρινό ελαφρύ μποτάκι. Το θέλω για κυνήγι σε χωράφια και μέχρι τα μπασίματα του Οκτωβρίου. λογικά θεωρώ ότι ειναι καλύτερα χωρίς goretex γτ θα ζεσταίνει πολύ. Θέλω να πάρω κάτι που να κρατήσει χωρίς να ψάχνομαι για χρόνια.
https://www.kalkantzakos.com/Product/3997/argo-jay-2,-arvula-lytos
τα εχω τρια χρονια (απο προσφορα του Αγάπιου 49 Ε ), ακριβως για τη δουλεια που τα θες τα χρησιμοποιω. Την πρωτη χρονια τα εβαζα με κυνηγετικες νορμαλ καλτσες και ηταν ζεστα. Τωρα τα βαζω με κανονικες πολιτικες 100% βαμβακι και ειναι τελεια.
 
Θα έλεγα μέχρι 150 ευρώ. Λάμπρο το ξέρω ρε φίλε, κυρίως με ενδιαφέρει να μην είναι πολύ βαρύ το άρβυλο. επίσης σε ορισμένα διαβάζω ότι το gtx τα κάνει πολύ ζεστά.
 
Τα καλύτερα αρβύλα που έχω πάρει μέχρι τώρα είναι τα crispy Nevada.Και έχω δοκιμάσει και άλλα σε αυτή την κατηγορία.

Σίγουρα ότι πληρώσεις παίρνεις. αλλά δεν χρειάζομαι τέτοιο παπούτσι, ουσιαστικά αν έπαιρνα κάτι τέτοιο θα χαραμιζόταν με τη χρήση που σκοπεύω να του κάνω.
 
large_20181011120759_lowa_renegade_gtx_310945_9999.jpeg
lowa renagade ελαφρυ και πολυ καλο
 
Θα έλεγα μέχρι 150 ευρώ. Λάμπρο το ξέρω ρε φίλε, κυρίως με ενδιαφέρει να μην είναι πολύ βαρύ το άρβυλο. επίσης σε ορισμένα διαβάζω ότι το gtx τα κάνει πολύ ζεστά.
Μανο για αυτο που εγραψες (δλδ ελαφρυ περπατημα σε καιρο Οκτωβρίου) θα σου ελεγα να παρεις τα CMP rigel mid...75-80€ και τέλος...Εχει και goretex τυπου μεμβρανη, αλλα δεν ειναι και για πολλα καθως απεξω εχει κορντουρα και λιγο δερματακι...αρα πολλες ραφες...
 
Back
Top