Άρβυλα ( Αγορά )

Καλη

Καλημέρα Αλεξ…Όταν το είχα πάθει για να διανύσω μια απόσταση από το δωμάτιο μου μέχρι την κουζίνα(μια απόσταση κάπου στα 6-7 μέτρα χοντρικά) μου έπαιρνε πάνω από 10 λεπτά για να φτάσω…Χρειάστηκε πάνω από 1,5 μήνας για να ξεκινήσω να το πατάω και πάλι κανονικά…Πλέον το πόδι μου με το παραμικρό στραβοπάτημα γυρίζει για πλάκα…Έχω βάλει στο μάτι και ένα καινούργιο μποτακι που έβγαλε η Aigle πρόσφατα
Εμπιζω να δεσει παλι οπως πρεπει με τον καιρο και να μη το εχεις εννοια...γνωμη μου ειναι οτι υπαρχουν αρκετα στιβαρα μποτακια που δεν θα εχεις θεμα.
Αντε περαστικα και καλη αγορα με τα μποτακια.
 
Δεν κυνηγάω βουνό,τα θέλω για στατικό κυνήγι και περπατητό και να μην βρέχονται τα πόδια μου από τις υγρασίες και τα νερά
Φίλε μου αν εννοείς αυτά τα έχω 2 μέρες. Τα πήρα ακριβώς για τον ίδιο λόγο και να ξεκουραζωνκαι λίγο τα meindl.Τα πήρα μετά από παρότρυνση φίλων περδικαδων.Ειναι φοβερά από άνεση τώρα τι θα βγουν από αντοχές θα δείξειIMG_20211008_111535.jpg
 
Καλη

Καλημέρα Αλεξ…Όταν το είχα πάθει για να διανύσω μια απόσταση από το δωμάτιο μου μέχρι την κουζίνα(μια απόσταση κάπου στα 6-7 μέτρα χοντρικά) μου έπαιρνε πάνω από 10 λεπτά για να φτάσω…Χρειάστηκε πάνω από 1,5 μήνας για να ξεκινήσω να το πατάω και πάλι κανονικά…Πλέον το πόδι μου με το παραμικρό στραβοπάτημα γυρίζει για πλάκα…Έχω βάλει στο μάτι και ένα καινούργιο μποτακι που έβγαλε η Aigle πρόσφατα
Στο εμπόριο υπάρχουν πολύ καλές επιστραγαλιδες.... δένουν με κορδόνια και πλευρικά έχουν στηριξη με πλαστικά ένθετα. Τις φορούν πολύ αθλητές του βόλλεϋ και του τένις. Κοίταξε μήπως σε καλύπτει κάτι τέτοιοScreenshot_2021-10-08-12-20-27-169_com.android.chrome.jpg
 
Νίκο δική μου άποψη είναι να πάρεις παπούτσι ορειβατικό με δέρμα nubuk για να μην έχεις θέμα με το νερό. Μακριά από cordura και ύφασμα σε παπούτσι. Δέρμα και περίμετρο λάστιχο. Διάλεξε κάποιο επώνυμο. Meindl Crispi lowa aku. Εννοείται με μεμβράνη gore tex
 
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι καινούριος στο forum και εύχομαι σε όλους μια καλή σεζόν.
Είμαι σε φάση να αγοράσω καινούρια αρβύλα και θα ήθελα μερικές απόψεις.
Μέχρις στιγμής δεν έχω ποτέ αγοράσει ακριβό αρβυλο, αλλά αυτή τη φορά σκέφτομαι να επενδύσω κάπως.
Από μια ματιά που έριξα στο internet μου αρέσουν αρκετά τα Aku zenith ii gtx.Τα έχει κάποιος δοκιμάσει;
 
Έχω βρει ένα ζευγάρι με Gore Tex και σόλα vibram,με υποστήριξη στον αστράγαλο γιατί μετά από ένα πολύ σοβαρό γύρισμα με ταλαιπωρεί και έχει ασθενήσει με αποτέλεσμα με το παραμικρό να γυρνάει…Θα το τσιμπήσω!
Νίκο εγω τους αστραγάλους μου τους έχω βγάλει off δυστυχώς ,ειδικά το αριστερό πόδι έχει τεράστιο πρόβλημα το οποίο πλέον πια δεν διορθώνεται .Ο αστράγαλος θέλει μεγάλη προσοχή να μην τον τραυματίσεις ξανά ,και πολύ γυμναστική με λάστιχα .
 
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι καινούριος στο forum και εύχομαι σε όλους μια καλή σεζόν.
Είμαι σε φάση να αγοράσω καινούρια αρβύλα και θα ήθελα μερικές απόψεις.
Μέχρις στιγμής δεν έχω ποτέ αγοράσει ακριβό αρβυλο, αλλά αυτή τη φορά σκέφτομαι να επενδύσω κάπως.
Από μια ματιά που έριξα στο internet μου αρέσουν αρκετά τα Aku zenith ii gtx.Τα έχει κάποιος δοκιμάσει;
Συνάδελφε καταρχήν η μάρκα που αναφέρεις συνολικά και το μοντέλο ειδικά είναι από τα καλύτερα της αγοράς. Όλοι οι συνάδελφοι που τα έχουν είναι πλήρως ευχαριστημένοι και κυνηγάνε μάλιστα σε διαφορετικές και απαιτητικές κυνηγετικές αποστολές και μάλιστα τα αγοράζουν ξανά και ξανά. Μπορείς να ανατρέξεις σε προηγούμενα μηνύματα και να το διαπιστώσεις μέχρι να σου απαντήσουν και οι ίδιοι οι συμφορουμίτες.

Επίσης πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε καλύτερα.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-564
 
Φίλε μου να το πάρεις με κλειστά μάτια.εγω έχω πάρει το δεύτερο ζευγάρι το πρώτο το πήρα πριν 5 χρόνια καί τό δεύτερο φέτος. Εχθές συγκεκριμένα το παρήγγειλα για 2 άτομα από εδώ μέσα.....
Ευχαριστούμε λαμπρό . Εγώ σήμερα τα παρέλαβα . Αύριο με το καλό να δοκιμαστούν στο βουνό .
 
Καλησπέρα σε όλους!
Είμαι καινούριος στο forum και εύχομαι σε όλους μια καλή σεζόν.
Είμαι σε φάση να αγοράσω καινούρια αρβύλα και θα ήθελα μερικές απόψεις.
Μέχρις στιγμής δεν έχω ποτέ αγοράσει ακριβό αρβυλο, αλλά αυτή τη φορά σκέφτομαι να επενδύσω κάπως.
Από μια ματιά που έριξα στο internet μου αρέσουν αρκετά τα Aku zenith ii gtx.Τα έχει κάποιος δοκιμάσει;
Αν και τα εχουμει πει πολλες φορες οποτε αν ανατρεξεις θα βρεις πολυ υλικό.
Τα έχω περίπου 6 χρόνια και ακόμη δεν βάζουνε νερό πριν ένα χρόνο τους άλλαξα σόλες γιατί το δέρμα ήταν πραγματικά σε καλή κατάσταση παρότι Τα παπούτσια τα έχω ταλαιπωρήσει πάρα πολύ.
Η εφαρμογή που έχουν στο πόδι μου η στεγανότητα και η αντοχή είναι απίστευτη και όταν χρειαστεί να τα αλλάξω δεν το συζητάμε ότι πάω πάλι για τα ίδια.
Στα συνιστώ με 1000 αφού πρώτα τα δοκιμάσεις και δεις ότι στο πόδι σου είναι εντάξει τώρα όσον αφορά για το κυνήγι που λες της πέρδικας σε πετρώδη με κοφτερά βράχια η σόλα του θα έχει κάποιο θέμα . Θα δεις κάποια κόψιματάκια στο τρακτερωτό.
 
Φίλε μου να το πάρεις με κλειστά μάτια.εγω έχω πάρει το δεύτερο ζευγάρι το πρώτο το πήρα πριν 5 χρόνια καί τό δεύτερο φέτος. Εχθές συγκεκριμένα το παρήγγειλα για 2 άτομα από εδώ μέσα.....
Εμένα δεν μου πηρες :(
 
Καλησπέρα μαγγες . Παρήγγειλα τα aku pilgrim combat. Τα έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?
'Εχω τα προηγούμενα ΄΄στρατιωτικά΄΄ της aku αγορασμένα απο το 2010, έχω περπατήσει όλη την Ελλάδα με δαύτα και δε λένε να χαλάσουν.Η κορντούρα στα πλάγια κάποια στιγμή τρύπησε οπότε όταν έκανα αλλαγή σόλας ο τσάκαλος ο τσαγκάρης μου τα αντικατέστησε και τα δύο τα πλαΪνά με δέρμα. Πλέον δεν είναι 100% στεγανά οπότε πέρισυ πήρα τα aku zenith για τις μέρες με πολύ νερό τα οποία τα έβαλα πρώτη φορά προχτές!!! Γενικά τα Αku είναι πολύ τίμια αγορά για τα λεφτά που δίνεις και αν τα συντηρείς με προσοχή-μακριά απο πηγές θερμότητας,καλό καθάρισμα απο τις λάσπες και 1-2 φορες το χρόνο ένα πέρασμα με σπρέυ θα σε συντροφεύουν για πολύ καιρό!!!
 
Ξέχασα να σάς πω. Όσον αφορά τα Aku zenith όποιος τα πάρει,να τα πάρει με μισό νούμερο μικρότερο από αυτό που φοράει.

Δηλαδή φοράς 43,το παίρνεις 42.5. σας μιλάω με εγγύηση.
Oπως τα λεει παιδιά. Ειναι μανιακός αυτός ,το νου σας .yel.
Κι εγω ένα νούμερο κάτω πήγα ;)
 
Ξέχασα να σάς πω. Όσον αφορά τα Aku zenith όποιος τα πάρει,να τα πάρει με μισό νούμερο μικρότερο από αυτό που φοράει.

Δηλαδή φοράς 43,το παίρνεις 42.5. σας μιλάω με εγγύηση.
Φίλε Λάμπρο από πού τα παραγγέλνεις συνήθως τα άρβυλα;
Ευχαριστώ
 
Back
Top