Άρβυλα ( Αγορά )

Θα δείξει φίλε μου πρώτη φορά είδα αυτή τη μάρκα πρώτη φορά τα παίρνω τώρα θα δείξουν στο κυνήγι φίλος μου τα σύστησε να τα πάρω με προοπτική να μην περνουνε νερό τώρα αν στα δύο χρόνια χαλάσει η σόλα και μπορώ να βάλω άλλη αν δέχεται βέβαια άλλη παράδειγμα vibram θα την βαλω
Έχω ένα άλλο μοντέλο της εταιρείας εδώ και έξι χρόνια. Τα φοράω σε αστικό κυρίως περιβάλλον αλλά και σε χιόνια και βροχές, βόλτες με την οικογένειά. Είναι πολύ καλό αρβυλο. Θα με θυμηθείς
 
Ρε παιδια τα αεροπελμα ειναι καλα αρβυλα απο αντοχη η τσαμπα τα λεφτα τα εχει κανεις?
Για κυνηγετική χρήση δεν θα τα πρότεινα. Πολύ μαλακή σόλα σε σημείο που να σε ενοχλεί στην ορθοστασία. Βέβαια αναλόγως για τι δουλειά τα θες. Αν θέλεις κάτι να πηγαίνεις στο καρτερι μπορεί να σε βολέψουν
 
Για κυνηγετική χρήση δεν θα τα πρότεινα. Πολύ μαλακή σόλα σε σημείο που να σε ενοχλεί στην ορθοστασία. Βέβαια αναλόγως για τι δουλειά τα θες. Αν θέλεις κάτι να πηγαίνεις στο καρτερι μπορεί να σε βολέψουν
Εγω μιλαω για αυτα που ειναι τυπου ελληνικου στρατου αν ειναι πολυ μαλακα αστο με τα μαλακα μου πονανε οι αρθροσεις των μεγαλων δαχτηλων
 
Γιάννη είχε ρωτήσει και κάποιος συνάδελφος πιο παλιά για αυτά. Δεν τα έχω φορέσει η δοκιμάσει, αν και τα είχα βάλει στο μάτι για ένα διάστημα, καθώς δεν μπορούσα να βρω με τίποτα στο νούμερο μου τότε. Γενικά τα lytos θα έλεγα ότι είναι πολύ value for money Άρβυλα. , Κατάνε την αδιάβροχοποίηση τους αρκετά, και είναι πολύ άνετα, χωρίς η σόλα τους να διαλύεται η να γλιστρά. Αυτό που μπορώ να πω σίγουρα ως αρνητικό τους και το είχε επιβεβαιώσει και αλλος συνάδελφος είναι το ποσό εύκολα γδερνεται, χαρασσεται και καταπονειται το δέρμα τους μέσα σε κλαριά και αγκαθια. Ως μάρκα δεν θα την πρότεινα για μπεκατσοκυνηγι η παγανα που πρέπει να περνάς από μέρη που ούτε το κουναβι δεν τα γουστάρει. Το Hunter είναι από τα καλύτερα μοντέλα της εταιρίας οπότε ίσως να έχουν μεγαλύτερη αντοχη στο δέρμα, αλλά ένα μοτίβο ευαισθησίας το έχουν εκει. Για τη σόλα και το περιμετρικά λάστιχο δεν θα ανησυχούσα καθόλου.
Thanks Greg!
Όντως, ήταν τεμπελιά από μεριάς μου να μην κάνω μια αναζήτηση πριν θέσω το ερώτημα.
t1801.gif


Τα έχω βάλει από πέρυσι στο μάτι και πιθανότητα θα τα πάρω αφού τα GriSport που έχω τώρα, των οποίων η σκληρή σόλα με βόλεψε αρκετά, καθ΄υπέρβαση άντεξαν πέντε χρόνια συχνής και πολύωρης χρήσης σε μέρη "χωρίς κουνάβια", όχι μόνο για κυνήγι αλλά και για βοτανομανιταροσυλλογή. Πιστεύω το περιμετρικό λάστιχο να παρέχει την απαραίτητη προστασία αλλά πιο σημαντικό για μένα είναι η στιβαρότητα και η σκληρότητα ώστε να κρατάνε καλά στα σαθρά κι απότομα πλαϊνά και τις κακοτράχαλες ράχες και είπα μήπως κάποιο μέλος είχε τέτοια εμπειρία.
 
Ξερετε εαν μπορει καποιος να δει την ημερομηνια παραγωγης των αρβυλων πριν την αγορα τους;
Εαν υπαρχει καποιος κωδικος στο κουτι κλπ που να παραπεμπει σε αυτην;
Οπως πχ στα ελαστικα;
Xρύσανθε η Meindl το γράφει από όσο ξέρω στο κουτί και το είχε δείξει και συνάδελφος. Η lytos δεν έχει τίποτα πουθενά και στα δυο ζευγάρια που έχω. Δεν έχω κοιτάξει τα aku που έχω επίσης. Δεν ξέρω για τις άλλες εταιρίες. Για τα ελαστικά νομίζω υπάρχει υποχρέωση αναγραφής του DOT στα πλαϊνά στα παπούτσια φοβάμαι πως όχι...
 
View attachment 30589Καλημέρα παιδιά. Είδα μια ανάρτηση στο fb με αυτά τα αρβυλα.. Δεν τα έχω ξαναδεί σε κάποιο κατάστημα αλλά φαίνονται όμορφα.. Τα δούλεψε κανένας είναι καλά ή μόνο ομορφιά έχουν;;
ποιος τα πουλαει?η alpha game?τιμη?
 
View attachment 30589Καλημέρα παιδιά. Είδα μια ανάρτηση στο fb με αυτά τα αρβυλα.. Δεν τα έχω ξαναδεί σε κάποιο κατάστημα αλλά φαίνονται όμορφα.. Τα δούλεψε κανένας είναι καλά ή μόνο ομορφιά έχουν;;
Εμένα μου φαίνονται καρακινεζια μόνο και μόνο η σόλα φαίνεται από πλαστικό κακής ποιότητας αλλά όμως πρέπει να είναι ότι πρέπει για προπόνηση στο καλλιτεχνικό πατινάζ.
 
Back
Top