Άρβυλα ( Αγορά )

Αρβυλο για τσιχλοπερπατητα και μπεκατσα σε νορμαλ εδαφη,ταβανι 100 ευρωπαϊκα;
Lytos vermio στο hobbi στα 99, 90. Αλλού λίγο φθηνότερα αλλού λίγο πάνω από τα 100.

3 χρόνια με έβγαλε σκύλι κυνήγια και χωράφια μέχρι που σκιστηκαν μπροστά στα πλάγια και τότε μόνο εμπασαν νερά. Με λίγη κολλα στιγμής τα έχω ακόμα για κυνήγι και δουλειές που δεν έχει νερά. Πήρα καινούργιο ίδιο για όταν ξεκινήσουν τα νερά και οι βροχές.
 
Αρβυλο για τσιχλοπερπατητα και μπεκατσα σε νορμαλ εδαφη,ταβανι 100 ευρωπαϊκα;
Δε νομίζω με αυτά τα χρήματα να υπάρχει εγγυημένο αδιάβροχο αρβυλο.... ίσως κάποια προσφορά... αλλά με προσοχή και επιφύλαξη.... και για μένα εγγύηση της αδιαβροχοποίησης είναι μόνο η gore tex....
 
Δε νομίζω με αυτά τα χρήματα να υπάρχει εγγυημένο αδιάβροχο αρβυλο.... ίσως κάποια προσφορά... αλλά με προσοχή και επιφύλαξη.... και για μένα εγγύηση της αδιαβροχοποίησης είναι μόνο η gore tex.
Για τη χρηση που το θελω,δεν με απασχολει να ειναι στεγανο.Να εχει ενα ικανοποιητικο ποσοστο αδιαβροχοποιησης με ενδιαφερει και αξιοπιστο για τα νορμαλ περπατητα,απο τρυγονια-τσιχλες μεχρι και λιγο μπεκατσα.
 
Καλησπερα στην ομαδα. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια μπορει να εχει ξανα συζητηθει. υπαρχει καποιος να μου πει εντυπωσεις για το beretta setter το μποτακι; Γιατι το ειδα και μου αρεσε αρκετα σαν παπουτσι.
 
Θοδωρή αν θες να δώσεις 100 ευρώ και θες να πάρεις καλό αρβυλο.

Θα σου δώσω την έξεις συμβουλή.

Κάνε υπομονή μέσα στο Νοέμβριο γίνεται η black Friday. Εκεί πολύ αξιόλογα αρβύλα και επώνυμα βγαίνουν σε πολύ καλές τιμές.

Ειδικά hobby Καρασαββίδης.

Διάφορες

Αρβυλο αδιάβροχο είναι αυτό που σε κρατάει 3 4 ώρες το πόδι στεγνό.

Αρβυλο στεγανό είναι αυτό που σε κρατάει όλη μέρα το πόδι στεγνό.

Αυτό το λέω σε όσους δεν ξέρουν και μπερδεύονται με το αδιάβροχο.

Θα ρωτάτε είναι στεγανό.???
Το ξερω Λαμπρο,οταν δεν θελω να βρεχομαι,στεγανο ζηταω.Εχω βρει σταγανο δοκιμασμενο αρβυλο αλλα ειναι στα 250 ευρω.
Τωρα για τη black friday τι να πω???
Το θεωρω κοροϊδια σκετη.Εχουν ενα αρβυλο πχ στα 200 ευρω και τοα αυξανουν στα 250 πριν την μαυρη Παρασκευη.Οταν ερθει αυτη η μερα,στο μειωνει στα 200 και σου λεει οριστε!!Σου εκοωα 50 ευρω!!!ΧΑΧΑΧΑΧ
Ποσα τετοια γινονται.
Εγω θελω αρβυλα για νορμαλ χρηση πχ περπατητο τσιχλας,3-4 ωρες μπεκατσα και περπατημα στον καμπο.
Αδιαβροχα μου κανουν.
Δεν θα ειμαι ολη μερα στο βουνο.Βασικα δεν θα ειμαι καθολου γιατι μας το καψανε:(
 
Φώτη Εγώ το πήρα και το επέστρεψα κατευθείαν μόλις το έπιασα στα χέρια μου.

Είναι ο καθένας πως τα δουλεύει.

Για τα κυνήγια που κάνω εγώ,ολοήμερα, δύσκολα μέρη και συχνά μέσα στην εβδομάδα δεν κάνουν.

Για ποιο χαλαρή κατάσταση μπορεί να κάνουνε.
Τι σε χαλασε πανω στο παπουτσι και το επεστρεψες και τι ειδους κυνηγι κανεις; Ωστε να με βοηθησεις να καταλαβω για να κανω και εγω μια καλυτερη επιλογη!
 
Back
Top