Fabarm Team

Καλησπερα, σκεφτομαι στο συντομο μελλον για αγορα νεου οπλου, ειμαι μεταξυ φαμπαρμ l4s (σκεφτομαι και την scolopax rusticola στα 61) και μπενελλι μ2. Το μονο που με κανει να μην απορριψω την μπενελλι ειναι η υπερηψωμενη που μου δινει μια πολυ ομορφη εικονα. Ειμαι αρκετα ψηλος (1.95) και απο κυνηγι περισσοτερο περπατητο και λιγο καρτερι δεντροτσιχλες. Αποψεις και φωτογραφιες ευπροσδεκτες.
 
Λογω υψους να πας σε αυτο το οποιο θα μπορεις να βαλεις καποιο πελμα ωστε να ερθει το κοντακι στα μετρα σου.
μην βρεθεις ξαφνικα να ψαχνεις πατεντες κ τροπους να μακρινεις το κοντακι.
Στα λεω γιατι βρεθηκα σε παρομοια κατασταση στο παρελθόν
 
Και ποιο θα θεωρουσατε πιο ευπροσαρμοστο;
Σιγουρα σε ξυλικα μερη να εχεις περισοτερες ευκαιριες για την αυξηση μηκους,να δωσεις εξτρα υψος κ cast με ενα εξτρα ρυθμιζομενο αν το χρειαστεις εφοσον δεν σε καλυπτουν οι φλατζες που εχει, συν οτι μπρορεις να μεγαλωσεις την μηκος τις λαβης γιατι η παλαμησου δεν θα ειναι μικρη,
 
Σιγουρα σε ξυλικα μερη να εχεις περισοτερες ευκαιριες για την αυξηση μηκους,να δωσεις εξτρα υψος κ cast με ενα εξτρα ρυθμιζομενο αν το χρειαστεις εφοσον δεν σε καλυπτουν οι φλατζες που εχει, συν οτι μπρορεις να μεγαλωσεις την μηκος τις λαβης γιατι η παλαμησου δεν θα ειναι μικρη,
Και η Μ2 σε comfort δίνει πάρα πολλές δυνατότητες προσαρμογής.
 
Και ποιο θα θεωρουσατε πιο ευπροσαρμοστο;
To ξύλινα κοντάκια πάντα έχουν πολλές επιλογές τα πλαστικα αν σου κάθετε καλά καλώς αλλιώς άστα βράστα ότι και να δίνουν μαζί σε ποτέ δεν είναι αρκετό για έναν μεγαλόσωμο άντρα .Εξαρτάται βέβαια και πως έχεις συνηθίσει να τουφεκας εάν έχεις μάθει να πηγαίνεις εσύ στο όπλο μπορείς να βολευτεις με οτιδήποτε εγώ που είμαι 1.88 και έχω μάθει να έρχεται αυτό σε εμένα ζοριζομαι και με τα ξύλινα γιατί σαν λόρδος (χαχαχαχα) δεν έχω μάθει να σκύβω στο όπλο θέλω να ταιριάζει αυτό σε εμένα.Κοιτα δουλειά στην ssport στο πλαστικό και δεν ήρθε απόλυτα.
 

Attachments

  • IMG_20210828_184139.jpg
    IMG_20210828_184139.jpg
    100,8 KB · Προβολές: 49
Πάνε δες τα από κοντά. Όποιο σου καθίσει καλύτερα πάρτο. Απλά η fabarm θέλει πιο συχνό καθάρισμα γιατί είναι αερίων.
Και ποιο θα θεωρουσατε πιο ευπροσαρμοστο;
Τα benelli γενικά έχουν πολλές επιλογές για να το φέρεις στα μέτρα σου συν την αξιοπιστία από την άλλη και η fabharm έχει τη δική της ιστορία στις κάνες προσωπικά θα επέλεγα benelli αλλά πρώτα επώμισέτα εκεί θα καταλάβεις ποιος θα πάρεις.
 
Πήγαινε στη fabarm γιατί σε βλέπω και ψάχνεσαι πολύ,απλά να είσαι έτοιμος για συχνό καθάρισμα.Κατα τα άλλα όλα οκ
Σιγά το καθάρισμα ρε παιδιά! Μια φορά το χρόνο την καθαρίζεις και αυτή άνετα, ένα πιστονι είναι στην κάνη δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
 
Σιγά το καθάρισμα ρε παιδιά! Μια φορά το χρόνο την καθαρίζεις και αυτή άνετα, ένα πιστονι είναι στην κάνη δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
Αυτό....
14 χρόνια είχα την 368, όπως καθάριζα αυτή καθαρίζω και την Beretta και την Maxus...
Βλέπω οτι αναφέρεται συχνά πως οι Fabarm θέλουν καθάρισμα, γιατί οι άλλες τι θέλουν;
 
Σιγά το καθάρισμα ρε παιδιά! Μια φορά το χρόνο την καθαρίζεις και αυτή άνετα, ένα πιστονι είναι στην κάνη δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
Αφού το πας για βιολογικό καθαρισμό εσυ το όπλο με τόσα φυσίγγια ρε
 
Σιγά το καθάρισμα ρε παιδιά! Μια φορά το χρόνο την καθαρίζεις και αυτή άνετα, ένα πιστονι είναι στην κάνη δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
Η διαδικασία ναι, δεν ειναι τίποτα, αλλά με τόσο αραιό καθάρισμα επιταχύνεις τη φθορά στα κινούμενα μέρη του, διευκολύνεις τη διάβρωση και ζορίζεται στη λειτουργία.
 
Back
Top