Fabarm Team

Η διαδικασία ναι, δεν ειναι τίποτα, αλλά με τόσο αραιό καθάρισμα επιταχύνεις τη φθορά στα κινούμενα μέρη του, διευκολύνεις τη διάβρωση και ζορίζεται στη λειτουργία.
Παίρνει ανοχές και δουλεύει σαν καλάσνικοφ! 🥴
 
Αυτό....
14 χρόνια είχα την 368, όπως καθάριζα αυτή καθαρίζω και την Beretta και την Maxus...
Βλέπω οτι αναφέρεται συχνά πως οι Fabarm θέλουν καθάρισμα, γιατί οι άλλες τι θέλουν;
Ναι αλλά οι περισσότεροι δεν βλέπω να ξαναπαίρνουν Fabarm πάνε σε κάτι άλλο και όχι λόγο καθάρισματος αλλά λόγο μάλλον εμπλοκών
 
Σιγά το καθάρισμα ρε παιδιά! Μια φορά το χρόνο την καθαρίζεις και αυτή άνετα, ένα πιστονι είναι στην κάνη δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
Τίποτε το τραγικό αλλά από την μπενελι που μπορεί να την καθαρίζεις κάθε τριετία έχει διαφορά όπως και η Μπράουνινγκ βρωμιζει πολύ όχι ότι σημαίνει κάτι όταν είχα τη fusion evolve 76 εκ με εσωτερικά τσοκ υπέροχο όπλο μετά από κάθε κυνήγι τη καθάριζα γιατί τσαντιζο.ουν με την τόση μουτζούρα που έβλεπα.
 
Ναι αλλά οι περισσότεροι δεν βλέπω να ξαναπαίρνουν Fabarm πάνε σε κάτι άλλο και όχι λόγο καθάρισματος αλλά λόγο μάλλον εμπλοκών
Εγώ προσωπικά δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και το σύστημα αερίων ήταν ίδιο με το σημερινό! Άλλωστε η 368 ήταν που φιλοξένησε πρώτη το συγκεκριμένο σύστημα αερίων!
Τώρα γιατί δεν ξανά πήρα Fabarm; Ήθελα να δοκιμάσω και κάτι άλλο!
 
Σιγά το καθάρισμα ρε παιδιά! Μια φορά το χρόνο την καθαρίζεις και αυτή άνετα, ένα πιστονι είναι στην κάνη δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
Την εχουν μετατρεψει καποιοι τη Fabarm σε καρβουνιάρη, επιδη βαριούντε το καθάρισμα......ότι να'ναι...
Διαβαζω/ζα post κ καραφλιάζω...στο FB να δεις τι γράφουν...
 
Είναι το μοναδικό όπλο η φαμπαρμ που δεν κατείχα ποτέ αλλά έχω δει και ακούσει ότι βρωμιζει πολύ.Το θέμα εμπλοκών είναι κάτι που φέρνει σε Ρεμί σε άλλους κάνει εμπλοκές και σε άλλους δεν έχει κάνει ποτέ.
Άστο Γιάννη....αυτο με το θεμα εμπλοκών παλι, εχει παραγίνει ρε αδελφέ...
Μοντέλα πριν το '90 ναι, ισως εβγαζαν εμπλοκες, κ εμεινε απο τοτε κουσούρι....
Εχω του '83 μοντέλο απο τον πατερα μου, που εχει ριξει 1 καραβι φυσιγγια...το '13 την ανελαβα κ μου εβγαλε τις φυσικες φθορες της, ολες σε κοντινο χρονικο διαστημα...

1) Σφύρα πυροδότησης (σπάσιμο το αγκιστρο) 40€
2) Καβαλάρης κλείστρου (50€)
3) Βελόνα 15€
4) Μοχλός όπλησης 10€
5) Έλασμα αποθήκης 20€.......χοντρικα 150€ ειναι κόστος για 40 ετών όπλο;;;;
Μη τρελαθουμε απο μερικούς....
 
εμαινα αμα βρωμιζη η fabarm δουλευη καλητεραααα ;) :oops: ενα πιστονακι καθαριζω και τιποτε αλο ασε με την κανητις ειναι παντα ΚΑΘΡΕΠΤΗςςςςς την περναω μια βουρτσα στην σεζων ετσι για να μην εχη παραπωνο και αυτηηηη;);)
 
Την εχουν μετατρεψει καποιοι τη Fabarm σε καρβουνιάρη, επιδη βαριούντε το καθάρισμα......ότι να'ναι...
Διαβαζω/ζα post κ καραφλιάζω...στο FB να δεις τι γράφουν...
Εγώ που είχα την Τιτάν αυτό το κάρβουνο που γράφουν δεν το είδα νορμάλ οπωσ βγάζουν ολα τον αέριον.... Εμπλοκεσ 0 ένα επηκρουστιρα είχα αλαξη φιλαρακι μου όμως που πήρε την 3/6/8 από τησ Προτεσ που είχαν ερθη τον γ@@ αυτό το όπλο σπαγανε κληστρα σηδηροδρομοι / πηστονια . Οσπου μια μέρα του ραγησε και η βάση μόνο η καννη δεν έπαθε τίποτα!!!! το όπλο πήγε τελικά Ιταλία και ήρθε καινούργιο δεν το κράτησε το πουλησε
 
Τι έχω παρατηρήσει εγω που έχω και fabarm και benelli και beretta. Φυσικά η fabarm βρωμιζει περισσότερο, δεν παρουσιάζει όμως θέμα ακαθάριστη. Απλά χρειάζεται παραπάνω χρόνος και πιο πολλά πανιά για να καθαριστεί. Για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να καταλαβω κι ενω ριχνω τα ίδια φυσιγγια και με τα 3 οπλα, η κάννη της καθαρίζει σχεδόν με τη μια! Στα άλλα 2 όπλα θέλει λιγο περισσότερο για να φυγουν οι μολυβδώσεις. Εντάξει η benelli είναι τοσο καθαρό όπλο που σου δίνει την εντύπωση πως και ποτε να μην την καθαρίσεις θα ρίχνει για πάντα!
 
Άστο Γιάννη....αυτο με το θεμα εμπλοκών παλι, εχει παραγίνει ρε αδελφέ...
Μοντέλα πριν το '90 ναι, ισως εβγαζαν εμπλοκες, κ εμεινε απο τοτε κουσούρι....
Εχω του '83 μοντέλο απο τον πατερα μου, που εχει ριξει 1 καραβι φυσιγγια...το '13 την ανελαβα κ μου εβγαλε τις φυσικες φθορες της, ολες σε κοντινο χρονικο διαστημα...

1) Σφύρα πυροδότησης (σπάσιμο το αγκιστρο) 40€
2) Καβαλάρης κλείστρου (50€)
3) Βελόνα 15€
4) Μοχλός όπλησης 10€
5) Έλασμα αποθήκης 20€.......χοντρικα 150€ ειναι κόστος για 40 ετών όπλο;;;;
Μη τρελαθουμε απο μερικούς....
Έχω αναφέρει ότι δεν κατείχα ΟΤΕ αλλά μπορεί κάποια στιγμή να πάρω μια ποτέ δε ξέρεις εξάλλου τα όπλα είναι για να τα δοκιμάζεις όλα
 
Άστο Γιάννη....αυτο με το θεμα εμπλοκών παλι, εχει παραγίνει ρε αδελφέ...
Μοντέλα πριν το '90 ναι, ισως εβγαζαν εμπλοκες, κ εμεινε απο τοτε κουσούρι....
Εχω του '83 μοντέλο απο τον πατερα μου, που εχει ριξει 1 καραβι φυσιγγια...το '13 την ανελαβα κ μου εβγαλε τις φυσικες φθορες της, ολες σε κοντινο χρονικο διαστημα...

1) Σφύρα πυροδότησης (σπάσιμο το αγκιστρο) 40€
2) Καβαλάρης κλείστρου (50€)
3) Βελόνα 15€
4) Μοχλός όπλησης 10€
5) Έλασμα αποθήκης 20€.......χοντρικα 150€ ειναι κόστος για 40 ετών όπλο;;;;
Μη τρελαθουμε απο μερικούς....
εμένα πάντως ήταν του 2001 και με είχε πεθάνει στης εμπλοκές
 
Back
Top