Αγορά όπλου

Καλή Κυριακή σε όλους.. Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την ανταπόκριση πραγματικά βοηθάτε και λύνεται απορίες!!!
Λοιπόν από τις απαντήσεις και ως νέος κυνηγός επειδή ακόμη δεν έχω την εμπειρία, το μπάτζετ που θα διαθέσω θα είναι μέχρι 1000 ευρώ.. Έχω κατατάξει τα εξής όπλα με σειρά προτεραιότητας και θα ήθελα να μου μου δώσετε τα φώτα σας. Ποιο πιστεύετε είναι καλύτερο με βάση τα τεχνικά χαρακτηριστικά του. Ομορφιά είναι υποκειμενικό σε κάθε περίπτωση!! Απο το κατάστημα του κ@λκ@τζ@κου είναι!!

BELLMONTE I BLACK SYNTHETIC
MONTEFELTRO COMFORT
AFFINITY 3 SYNTHETIC (High Rib)
BREDA ASTRO
MP-155 PVC SUPER MAGNUM
Με σειρά προτεραιότητας εγώ θα έπαιρνα 2-3-4-5-1
 
Έχω την εντύπωση ότι η breda είναι μια εταιρεία που κατασκευάζει πολεμικό υλικό, πυροβόλα κλπ. Δεν είναι μια τυχαία εταιρεία. Αν δεν κάνω λάθος το τμήμα που βγάζει όπλα για την πολιτική αγορά λέγεται breda και το τμήμα που βγάζει πολεμικό υλικό λέγεται oto melara.
 
Αυτό που δεν αναφέρει κανείς και είναι κοντά στα 1000€ είναι η marocchi vero η οποία έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και προδιαγραφές καλύτερες από ακριβότερα όπλα.Αν τελικά τσουλησει στην αγορά μην αποδειχθεί καλύτερα από τρανταχτά ονόματα του χώρου όπως στα αυτοκίνητα που όταν είχαν πρωτοβγει χιουνται και Κια τα κοριδευαν και τελικά ηταν πιο αξιόπιστα από πολλά.
 
Έχω την εντύπωση ότι η breda είναι μια εταιρεία που κατασκευάζει πολεμικό υλικό, πυροβόλα κλπ. Δεν είναι μια τυχαία εταιρεία. Αν δεν κάνω λάθος το τμήμα που βγάζει όπλα για την πολιτική αγορά λέγεται breda και το τμήμα που βγάζει πολεμικό υλικό λέγεται oto melara.
Η breda δεν έβγαζε ποτέ κυνηγετικά όπλα , φυσικά τα πόζε και πλάγια που έβγαζε η Beretta για λογαριασμό της με εφάμιλλη ποιότητα και ίσως καλύτερα ξύλα είναι καλά ,στη μεταπώληση όμως το όνομα μετράει και πάντα αυτό πλήρωνες και πληρώνεις παραπάνω.
 
Διαβαζοντας το αρχικο ποστ το όπλο που σου ταιριάζει ειναι το 828U υπάρχουν μερικά στο car.
Δυο κάννες, ελαφρύ, βγαίνει για κυνήγι αλλά στέκεται και σε σκοπευτήριο, δεν χρειάζεται αλλαγή κοντακιού και καλιμπράρισμα γιατι είναι ευκαμπτο εργοστασιακά. Τι άλλο να ζητησει κανείς? Επισυνάπτω την ανοιχτόχρωμη έκδοση αλλά και σε σκουρόχρωμη άμα το βρεις το χτυπάς άνετα.
 

Attachments

  • 120299920_3237548363041009_6188518863745216917_n.jpg
    120299920_3237548363041009_6188518863745216917_n.jpg
    59 KB · Προβολές: 53
Αυτό που δεν αναφέρει κανείς και είναι κοντά στα 1000€ είναι η marocchi vero η οποία έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και προδιαγραφές καλύτερες από ακριβότερα όπλα.Αν τελικά τσουλησει στην αγορά μην αποδειχθεί καλύτερα από τρανταχτά ονόματα του χώρου όπως στα αυτοκίνητα που όταν είχαν πρωτοβγει χιουνται και Κια τα κοριδευαν και τελικά ηταν πιο αξιόπιστα από πολλά.
Γιάννη όμορφο όπλο η βερο. Κατά τη γνώμη μου όμως ο αντιπρόσωπος τα έχει λίγο τσιμπημενα τα μαροκι
 
1050 έχει τι τσιμπημενο αν διαβάσεις τα χαρακτηριστικά του και τα είχε μπενελι θα έκανε 2000+ η την έχεις για τυχαία τη marocchi.Δεν είναι τυχαία εταιρία.Ειζα πριν πολλά χρόνια καραμπίνα marocchi την είχα ξεσκίσει στις ντουφεκιες μια χαρά ήταν απροβληματιστο μόνο το ελατήριο επαναταδης είχα Αλεξέι που το είχε γύρω από την αποθήκη και έτσι είχα δώσει και κλίση κάργα στο κοντάκι στον Αντωνάκο τότε τον οπλουργο.
 
Διαβαζοντας το αρχικο ποστ το όπλο που σου ταιριάζει ειναι το 828U υπάρχουν μερικά στο car.
Δυο κάννες, ελαφρύ, βγαίνει για κυνήγι αλλά στέκεται και σε σκοπευτήριο, δεν χρειάζεται αλλαγή κοντακιού και καλιμπράρισμα γιατι είναι ευκαμπτο εργοστασιακά. Τι άλλο να ζητησει κανείς? Επισυνάπτω την ανοιχτόχρωμη έκδοση αλλά και σε σκουρόχρωμη άμα το βρεις το χτυπάς άνετα.
Το γεγονός ότι είναι αλληλεπιθετο δεν το καθιστά αυτομάτως κατάλληλο για το σκοπευτήριο. Εν προκειμένω, με βάρος κάτω των 3 κιλών είναι εντελώς ακατάλληλο!
 
Η breda έχει μια αίγλη λόγω παρελθόντος . Πλέον έχει εξαγοραστεί από τη marocchi.
Η εξαγορά από μόνη της δε λέει τίποτα. Και η Benelli έχει εξαγοραστεί από τη Beretta πολλά χρόνια τώρα, θα μπορούσε αν δεν συνέβαινε αυτό να είχε χρεοκοπήσει κι όλας. Άσχετα με τις πωλήσεις μιας εταιρείας, η διαχείριση είναι άλλο κομμάτι.
 
1050 έχει τι τσιμπημενο αν διαβάσεις τα χαρακτηριστικά του και τα είχε μπενελι θα έκανε 2000+ η την έχεις για τυχαία τη marocchi.Δεν είναι τυχαία εταιρία.Ειζα πριν πολλά χρόνια καραμπίνα marocchi την είχα ξεσκίσει στις ντουφεκιες μια χαρά ήταν απροβληματιστο μόνο το ελατήριο επαναταδης είχα Αλεξέι που το είχε γύρω από την αποθήκη και έτσι είχα δώσει και κλίση κάργα στο κοντάκι στον Αντωνάκο τότε τον οπλουργο.
1287 την έχει τώρα. Όλα τα ανέβασε. Αφού έχει πόλεμο λέμε.
 
Η breda δεν έβγαζε ποτέ κυνηγετικά όπλα , φυσικά τα πόζε και πλάγια που έβγαζε η Beretta για λογαριασμό της με εφάμιλλη ποιότητα και ίσως καλύτερα ξύλα είναι καλά ,στη μεταπώληση όμως το όνομα μετράει και πάντα αυτό πλήρωνες και πληρώνεις παραπάνω.
Στα όπλα της BREDA μόνο η κάννη κατασκευάζοταν από την BREDA, ο μηχανισμός και τα υπόλοιπα εξαρτήματα ήταν της BERETTA, τα ξύλα όμως διεφεραν λίγο στο σχήμα και ειχαν ίσως ένα βαθμό καλύτερη καρυδια.Άγνωστο από που προμηθευοταν τα ξύλα, υπήρχαν πολλές μικρές βιοτεχνίες γιαυτη τη δουλειά.
Η BREDA ήταν η πρώτη που παρουσίασε τα κλασσικά τσοκ εξωτερικού σπειρωματος. Το φινίρισμα των καννων της ήταν καλύτερο από τα αντίστοιχα ξαδερφακια και το ατσάλι της είχε καλή φήμη.
 
Last edited:
Και όμως υπάρχει
Κατά καιρούς παρουσιάζονται έναλλακτικες προτάσεις όπως και οι Pietta καραμπίνες σε αερίων και αδράνειας ,αν βγήκαν καλές ,αν υπάρχει καλή υποστήριξη , μεταπώληση;;;;; Ποιός αποφασίζει να φύγει από την πεπατημένη;
 
Διαβαζοντας το αρχικο ποστ το όπλο που σου ταιριάζει ειναι το 828U υπάρχουν μερικά στο car.
Δυο κάννες, ελαφρύ, βγαίνει για κυνήγι αλλά στέκεται και σε σκοπευτήριο, δεν χρειάζεται αλλαγή κοντακιού και καλιμπράρισμα γιατι είναι ευκαμπτο εργοστασιακά. Τι άλλο να ζητησει κανείς? Επισυνάπτω την ανοιχτόχρωμη έκδοση αλλά και σε σκουρόχρωμη άμα το βρεις το χτυπάς άνετα.
Δεν θα σου μείνει σεντσι Κώστα .yel.
 
Back
Top