Αγορά όπλου

Ναι φίλε μοθ 1,92 περιπου.. Πιστευω οτι τα οπλα με συνθετικα μερη ειναι πιο ανθεκτικα και στην κερκυρα που εχουμε φουλ υγρασια η ακομα καλυτερα μουχλα ισως συμφερει πιο πολυ.. Για 1,92 δεν ξερω αν θα μου κανει καποιο οπλο σε αυτην την περιπτωση τι κανει αν παρω οπλο με συνεθτικα μερη δλδ πλασιτκο κοντακι??
Είσαι πολύ ψηλός για ίσια ρίγα πιστεύω.η μοντυ είναι κοντουλα ......θα αγανακτισεις μέχρι να την τεντωσεις,να την κατεβάσεις για να ψιλοερχεται.
 
Δεν το γνωρίζω σίγουρα αλλά πιστεύω η Beretta με την οποία συνεργαζόταν έτσι κι αλλιώς. H BREDA ήταν κατασκευαστρια κανονιων, πολυβολων κλπ δεν νομίζω να συνέφερε να έχει τμήμα δικαννων λόγω μικρής παραγωγής, σε αντίθεση με την Beretta.
Βεβαια πριν 40-50 χρόνια στο Gardone υπήρχαν 10αδες μικρές βιοτεχνίες που έκαναν δουλειές για τους μεγάλους χωρίς να φαίνονται πουθενά.
Σαφώς, απλά είναι αδιανόητο για τη φήμη και το γόητρο μιας τέτοιου μεγέθους εταιρίας, να βγάζει από το ένα τμήμα όπλα που παρακαλάνε χώρες να συμπεριληφθούν στο πακέτο οπλισμού των μονάδων επιφανείας τους και από το άλλο τμήμα να βγαίνουν χρεπια στην πολιτική αγορά. Με λίγα λόγια, είναι Breda; Είναι καλό.
Δεν είναι έτσι δεν έχει καμία σχέση το ένα τμήμα με το άλλο άλλο και η beretta έβγαλε πυροβόλα τρίδυμα για θωρηκτό εξού και το σήμα της με τα τρία βέλη όπως και προμηθεύει τον αμερικανικό στρατό στα πιστόλια όπως το Μ9 που πέρασε ολα τα εξαντλητικά τεστ του αμερικανικού στρατού και για πρώτη φορά στην ιστορία αγόρασε ατομικό οπλισμό ο αμερικανικός στρατός εκτός Αμερικής.
 
Ακόμα θυμάμαι ένα παλικάρι που είχε αγοράσει μια ολοκαίνουργια Breda και ήταν στεναχωρημένος γιατί ο αυλός ή ο κώνος δεν θυμάμαι, δεν ήταν αυτό που ήθελε. Ε τελικά μόλις το δοκίμασε το όπλο ξετρελαθηκε. Μιλάμε για εταιρείες κολοσσούς, αυτοί ξέρουν τι κάνουν.
Ήταν για την b12i που την περίμενε 18.6 και ήρθε 18.2 και μόλις τη δοκίμασε άλλαξε άποψη ήταν πύραυλος αυτή που πρότεινα στο Βασίλη,ενώ στην αρχή μόνο στο άκουσμα του 18.2 ήθελε να την πάει πίσω χωρίς δοκιμή.
 
Ήταν για την b12i που την περίμενε 18.6 και ήρθε 18.2 και μόλις τη δοκίμασε άλλαξε άποψη ήταν πύραυλος αυτή που πρότεινα στο Βασίλη,ενώ στην αρχή μόνο στο άκουσμα του 18.2 ήθελε να την πάει πίσω χωρίς δοκιμή.
Ακριβώς αυτό Γιάννη έχεις δίκιο
 
Δεν είναι έτσι δεν έχει καμία σχέση το ένα τμήμα με το άλλο άλλο και η beretta έβγαλε πυροβόλα τρίδυμα για θωρηκτό εξού και το σήμα της με τα τρία βέλη όπως και προμηθεύει τον αμερικανικό στρατό στα πιστόλια όπως το Μ9 που πέρασε ολα τα εξαντλητικά τεστ του αμερικανικού στρατού και για πρώτη φορά στην ιστορία αγόρασε ατομικό οπλισμό ο αμερικανικός στρατός εκτός Αμερικής.
Μ92;
 
Γεια σου φιλε μου.. Ναι πρωτο οπλο ειναι και ειπα ν γραψω στο φορουμ..Δοξα το θεο τα παιδια εδω μου λυνουν αποριες και βοηθανε τι να κοιταξω πριν αγορασω οτιδηποτε.. εχω κατασταλαξει σε καποια απλα σκεφτομαι το οπλο να ειναι και για σκοποβολη οχι μονο κυνηγι
Φίλε Γιάννη, μια φιλική συμβουλή:
ΜΗΝ ΒΑΣΙΖΕΣΑΙ στις "γνώμες" των μελών........... υπάρχουν υπεύθυνα, λιγότερο υπεύθυνα και ΑΝΕΥΘΥΝΑ μέλη........
 
Δεν βασίζεται στις γνωμες των μελών, παίρνει ομως τις γνώμες των μελών και κρίνει ο ίδιος.
Αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ.
Να ανταλλάσουμε απόψεις γνωμες ιδέες κτλ.

Θα το πω αλλη μια φορα.

ΑΠΟΦΕΎΓΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ
 
όλες οι γνώμες καλές είναι ο καθένας έχει να πει κάτι με τα όπλα του και τα κυνήγια του και είναι κάτι που το εκτιμώ γιατί μιας και δεν ασχολούμαι ακόμα με κυνήγι με βοηθάτε να καταλάβω 2 3 πράγματα πάνω στα όπλα και σας ευχαριστώ... το θέμα είναι να υπάρχει υγεία και να είαμστε καλα να τουφεκάμε!! Σύντομα θα πάω σε κατάστημα να επωμήσω κανένα οπλάκι!!
Στο θέμα επώμηση τι να προσέξω???
 
Στο θέμα επώμηση τι να προσέξω???
Δες το 7 φορές μετά το 4.30 ....
Σε 6 μήνες μετά από καθημερινή ξηρή προπόνηση ΑΦΟΥ το κοντάκι είναι αυτό που πρέπει...
θα στρώσεις κα θα μπείς σε καλό δρόμο.
https://www.powervision.gr/i-sosti-epomisi/
 
Δες το 7 φορές μετά το 4.30 ....
Σε 6 μήνες μετά από καθημερινή ξηρή προπόνηση ΑΦΟΥ το κοντάκι είναι αυτό που πρέπει...
θα στρώσεις κα θα μπείς σε καλό δρόμο.
https://www.powervision.gr/i-sosti-epomisi/
Αυτά τα βίντεο κάνουν κακό στην δουλειά! Αντί να του πεις "πήγαινε κάνε κάνα μάθημα" δείχνεις αυτές τις χαζομάρες!😆😆😆
 
Δες το 7 φορές μετά το 4.30 ....
Σε 6 μήνες μετά από καθημερινή ξηρή προπόνηση ΑΦΟΥ το κοντάκι είναι αυτό που πρέπει...
θα στρώσεις κα θα μπείς σε καλό δρόμο.
https://www.powervision.gr/i-sosti-epomisi/
Ποιος είναι ο παχουλοκομψός κυριούλης;:D
 
Δες το 7 φορές μετά το 4.30 ....
Σε 6 μήνες μετά από καθημερινή ξηρή προπόνηση ΑΦΟΥ το κοντάκι είναι αυτό που πρέπει...
θα στρώσεις κα θα μπείς σε καλό δρόμο.
https://www.powervision.gr/i-sosti-epomisi/
Αυτό το βίντεο είναι από τα καλύτερα που έχω δει. Και ένα άλλο για τα μέτρα του κοντακιου είναι σούπερ.
 
Back
Top