Ιδανικό όπλο για μακροχρόνια διαβίωση στην ύπαιθρο.

Μπορεις να εχεις οσα 12αρια θελεις, αλλα το 22αρι οχι
Το βρίσκω παράλογο αυτό, όπως και το ότι δεν επιτρέπεται πλήρως ραβδωτή κάννη για 12 αρι και 20αρι. Πρέπει συνέχεια να ζητάμε τα αυτονόητα αλλιώς όντως θα μας πουν να βγάλουμε άδεια και για τα αεροβολακια.
 
Καποια 22αρια αεροβολα ειναι σαν κανονικο.
Και μόνο που μπαίνει στην πρόταση το σαν, είναι ξεκάθαρο ότι υστερεί σε σχέση με το 22αρι. Τρομπες... Ελατήρια και "φλουπ". Θες να το πούμε όπλο τώρα αυτό; Άμα δεν κάνει "μπαμ" ούτε να το πιάσω δε θέλω :p
 
Και μόνο που μπαίνει στην πρόταση το σαν, είναι ξεκάθαρο ότι υστερεί σε σχέση με το 22αρι. Τρομπες... Ελατήρια και "φλουπ". Θες να το πούμε όπλο τώρα αυτό; Άμα δεν κάνει "μπαμ" ούτε να το πιάσω δε θέλω :p
Κωστα μην ξυπνησουν αποτομα και δε θα μπορουμε να εχουμε ουτε σφεντονα.
Μονο στρινγκ και ψηλοτακουνα θα παιρνουμε και μαλιστα με επιδοτηση.
Ο πουστρισμος θα επιδοτειται σε λιγο
 
Κωστα μην ξυπνησουν αποτομα και δε θα μπορουμε να εχουμε ουτε σφεντονα.
Μονο στρινγκ και ψηλοτακουνα θα παιρνουμε και μαλιστα με επιδοτηση.
Ο πουστρισμος θα επιδοτειται σε λιγο
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Γι'αυτό λείπει πολύ στην Ελλάδα κάτι αντίστοιχο με τον NRA
 
Εχω ξαναγραψει καπου οτι καλο ειναι να παρουμε ενα αεροβολο προτου αλλαξει η νομοθεσια και ζητανε αδειες κλπ. Δε θα αργησει να γινει. Δεν εχουν παρει χαμπαρι τι εστι αεροβολο.
Το καλύτερο‼️5.5 κ μια κούτα βολίδες‼️
 
Το 98 είχε και κονσέρβα τυρί.Αμα περίσσευε την έβαζες τάκο στα ρεο.
Ακόμα έχει. Η σύσταση είναι 55 λιπος και 45 νερό η το αντίστροφο. Όπως καταλαβαίνεις δε λήγει ποτέ. Είναι μόνο για να τιγκαρεις θερμίδα. Αν ήσουν παρατηρητικός θα έβλεπες ότι κάποιες φορές η ημερομηνία λήξεως ήταν μουτζουρωμενη. Είναι τυπωμένη έτσι για να υπάρχει. Κάποιες παρτίδες δεν έχουν καν ημερομηνία.
 
Ακόμα έχει. Η σύσταση είναι 55 λιπος και 45 νερό η το αντίστροφο. Όπως καταλαβαίνεις δε λήγει ποτέ. Είναι μόνο για να τιγκαρεις θερμίδα. Αν ήσουν παρατηρητικός θα έβλεπες ότι κάποιες φορές η ημερομηνία λήξεως ήταν μουτζουρωμενη. Είναι τυπωμένη έτσι για να υπάρχει. Κάποιες παρτίδες δεν έχουν καν ημερομηνία.
Απο καλό απολύθηκα 115 κιλά‼️δεν με χωρούσε το λεβαις 501 για να την κάνω απ' το στρατόπεδο ,από ίσια γραμμή έγινε σλιμφιτ‼️😆
 
Τρώγοντας 4 εμβόλια την ημέρα που παρουσιαστηκα κατάλαβα ότι δεν χρειάζεται.
Λένε πολλοί για τα εμβόλια του στρατού. Νομίζω το ένα τουλάχιστον είναι για τη μηνιγγίτιδα, ίσως είναι για τον τέτανο κάποιο, πάντως γενικά δεν ισχύει ότι δεν σε πιάνει τίποτα λόγο των εμβολίων. Δεν έχω αρρωστήσει χειρότερα στη ζωή μου ( Δόξα τω Θεό) από μια εμπυρετη γαστρεντερίτιδα που έπαθα σε δωδεκαήμερο. Μιλάμε με διέλυσε.
 
Λένε πολλοί για τα εμβόλια του στρατού. Νομίζω το ένα τουλάχιστον είναι για τη μηνιγγίτιδα, ίσως είναι για τον τέτανο κάποιο, πάντως γενικά δεν ισχύει ότι δεν σε πιάνει τίποτα λόγο των εμβολίων. Δεν έχω αρρωστήσει χειρότερα στη ζωή μου ( Δόξα τω Θεό) από μια εμπυρετη γαστρεντερίτιδα που έπαθα σε δωδεκαήμερο. Μιλάμε με διέλυσε.
Τι να σου πω...από το 98 είδα μυξα το 2006.
Και είχαμε μάγειρες φαντάρους.Ο Γκοτζίλα ρόδα τρίχα πήγαινε με το φτυάρι!Στην 6ΕΜΑ άμα δεν σου έλεγε τι είχε φτιάξει δεν θα το έβρισκες ποτέ.
 
Παντως στο θεμα επιβιωση το πιο σημαντικο ειναι η εξασφαλιση τροφης και εκει ειναι που θα τα βρει δυσκολα καποιος στην τροφοληψια και στο νερο εαν ο τοπος δεν εχει ευκολα προσβαση σε νερο
Τι επιλογή θα έκανες σε όπλο αν έπρεπε να έχεις μόνο ένα; Τα όπλα είναι εργαλεία και είναι λογικό να μην σε καλύπτει μόνο ένα, ποιο θα κάλυπτε τις περισσότερες ανάγκες σου όμως;
 
Back
Top