Benelli Team

Σιξτυ είπες, Σεξυ :p το εκλαμβάνω.
Βεβαίως να το κάνουμε αλλά δε γλυτώνουμε από τους πιτσιρικάδες (αλλά μπακαλόγατος)
Ας το κάνουμε βάζοντας και ....μικρούς μέσα. Ας πούμε απο 50 !!! και πάνω.
Θα το ζητήσω απο το ...μαγαζί.

Είσαι μικρός (άνω των 50) ή ενήλικας (ανω των 60)??? Μπορείς να γράφεις.
Είσαι ...βρέφος, τοτε ...τουμπέκα.
Διάβαζε να μαθαίνεις.
Αντε κάνε και κάνα like και μέχρι εκεί!!!
Παιδιά !!! (οι άνω των 50) τι λέτε???
.love.
Spyros for President!
 
Μονο το ποζε το μπαικαλ μου ερχετε τα πλαγια πολυ χαμηλα για μενα κριμα
Φέτος που αγόρασα και το poze αλλά και πλαγιόκαννο baikal μου έρχονται ακριβώς το ίδιο. Οι διαστάσεις στο κοντάκι πρέπει να ειναι 100% αντιγραφή και στα 2 όπλα μου. Το ίδιο αισθάνθηκα και για την mp155 ξύλινη που επώμισα σε μαγαζί με μοναδική διαφορά το μήκος του κουντακίου μάλλον λόγο διαφορετικού πέλματος.
 
Εγώ λέω Σπύρο να κάνουμε εμείς οι +/- σίξτυ ένα γκρουπ μόνοι μας, δόξα τω Θεώ είμαστε μπόλικοι εδώ μέσα, γιατί μας διαβάζουν οι πιτσιρικάδες και ξεκαρδίζονται...:p
Δεν πειράζει....... παιδιά είναι.......δεν ξέρουν..........
 
Εγώ λέω Σπύρο να κάνουμε εμείς οι +/- σίξτυ ένα γκρουπ μόνοι μας, δόξα τω Θεώ είμαστε μπόλικοι εδώ μέσα, γιατί μας διαβάζουν οι πιτσιρικάδες και ξεκαρδίζονται...:p
Εσείς οι μεγάλοι να αφήσετε ήσυχους τούς -/. Εμείς άμα λάχει πάμε για κυνήγι περπατητο με δίκανο 3400+..big smile.
 
Φέτος που αγόρασα και το poze αλλά και πλαγιόκαννο baikal μου έρχονται ακριβώς το ίδιο. Οι διαστάσεις στο κοντάκι πρέπει να ειναι 100% αντιγραφή και στα 2 όπλα μου. Το ίδιο αισθάνθηκα και για την mp155 ξύλινη που επώμισα σε μαγαζί με μοναδική διαφορά το μήκος του κουντακίου μάλλον λόγο διαφορετικού πέλματος.
Εγω επωμισα το παλιο πλαγιοκανο το ij 58 με τρεια κλειδια που ειναι αν το λεω σωστα τωρα ισως να εχουν αλαξει
 
Από δοκιμές που έκανα με συγκεκριμένα φυσίγγια και Νο 9, διαφόρων εταιριών και με τα τσόκ 1,2,3,και 4, σε 30 μέτρα, διαπίστωσα αλλόκοτα πράγματα, δηλαδή, τα *** η Τουφεκιά ήταν πιό κλειστή από το * και ** χωρίς να με εντυπωσιάσει κανένα από τα τρία. Το **** εντάξει δούλεψε σαν τεσσάρι! Το όπλο είναι το Rafaello Power Bore, Deluxe με 71 πόντους κάνη!. Ερώτηση τώρα!. Έχει κάποιος άποψη να μου προτείνει ένα τσόκ after market έσω έξω ή και κανονικό που να κινείται μεταξύ ** και ***?. Τώρα η κάνη είναι ή 18,3 ή 18,4, αυτό μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ! Σας ευχαριστώ!
 
Εγω επωμισα το παλιο πλαγιοκανο το ij 58 με τρεια κλειδια που ειναι αν το λεω σωστα τωρα ισως να εχουν αλαξει
To έχω και το ij58. Ναι σε αυτό ειναι λίγο πιο χαμηλό το κοντάκι. Στα καινούρια όμως εμένα προσωπικά μου έρχονται καλύτερα απο κάθε άλλο όπλο που έχω επωμίσει τα τελευταία χρόνια με εξαίρεση το μήκος στο κοντάκι που ειναι κοντό και το διορθώνω με ένα φορετο πελμα. Αφού σκέφτομαι να αγοράσω και την mp155 και ειναι αυτός ο λόγος.
 
To έχω και το ij58. Ναι σε αυτό ειναι λίγο πιο χαμηλό το κοντάκι. Στα καινούρια όμως εμένα προσωπικά μου έρχονται καλύτερα απο κάθε άλλο όπλο που έχω επωμίσει τα τελευταία χρόνια με εξαίρεση το μήκος στο κοντάκι που ειναι κοντό και το διορθώνω με ένα φορετο πελμα. Αφού σκέφτομαι να αγοράσω και την mp155 και ειναι αυτός ο λόγος.
Εμενα η 153 και το 27αρι ποζε μου ρχοντε γαντι
 
Από δοκιμές που έκανα με συγκεκριμένα φυσίγγια και Νο 9, διαφόρων εταιριών και με τα τσόκ 1,2,3,και 4, σε 30 μέτρα, διαπίστωσα αλλόκοτα πράγματα, δηλαδή, τα *** η Τουφεκιά ήταν πιό κλειστή από το * και ** χωρίς να με εντυπωσιάσει κανένα από τα τρία. Το **** εντάξει δούλεψε σαν τεσσάρι! Το όπλο είναι το Rafaello Power Bore, Deluxe με 71 πόντους κάνη!. Ερώτηση τώρα!. Έχει κάποιος άποψη να μου προτείνει ένα τσόκ after market έσω έξω ή και κανονικό που να κινείται μεταξύ ** και ***?. Τώρα η κάνη είναι ή 18,3 ή 18,4, αυτό μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ! Σας ευχαριστώ!
carlsons sporting clays im
 
Από δοκιμές που έκανα με συγκεκριμένα φυσίγγια και Νο 9, διαφόρων εταιριών και με τα τσόκ 1,2,3,και 4, σε 30 μέτρα, διαπίστωσα αλλόκοτα πράγματα, δηλαδή, τα *** η Τουφεκιά ήταν πιό κλειστή από το * και ** χωρίς να με εντυπωσιάσει κανένα από τα τρία. Το **** εντάξει δούλεψε σαν τεσσάρι! Το όπλο είναι το Rafaello Power Bore, Deluxe με 71 πόντους κάνη!. Ερώτηση τώρα!. Έχει κάποιος άποψη να μου προτείνει ένα τσόκ after market έσω έξω ή και κανονικό που να κινείται μεταξύ ** και ***?. Τώρα η κάνη είναι ή 18,3 ή 18,4, αυτό μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ! Σας ευχαριστώ!
Τηλέφωνο στον κυργια με τον αριθμό κανης και θα σου πει ακριβός ποσό είναι
 
Από δοκιμές που έκανα με συγκεκριμένα φυσίγγια και Νο 9, διαφόρων εταιριών και με τα τσόκ 1,2,3,και 4, σε 30 μέτρα, διαπίστωσα αλλόκοτα πράγματα, δηλαδή, τα *** η Τουφεκιά ήταν πιό κλειστή από το * και ** χωρίς να με εντυπωσιάσει κανένα από τα τρία. Το **** εντάξει δούλεψε σαν τεσσάρι! Το όπλο είναι το Rafaello Power Bore, Deluxe με 71 πόντους κάνη!. Ερώτηση τώρα!. Έχει κάποιος άποψη να μου προτείνει ένα τσόκ after market έσω έξω ή και κανονικό που να κινείται μεταξύ ** και ***?. Τώρα η κάνη είναι ή 18,3 ή 18,4, αυτό μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ! Σας ευχαριστώ!
Φίλε Μανώλη
1ον μετράμε με μικρόμετρο τα στόμια των τσοκ και αφαιρούμε από την διάμετρο αυλού, έτσι ξεύρουμε που βαδίζουμε
2ον ΔΕΝ ΡΙΧΝΟΥΜΕ μόνο ένα φυσίγγι από κάθε τσοκ, οι ειδικοί λένε 5 εγώ τα πήγα στα 3 αλλά ΟΧΙ μόνο ένα,
3ον δεν ρίχνουμε μόνο έναν τύπο φυσιγγίου αλλά 3-4
4ον δεν ρίχνουμε 9αρια αλλά 6αρια (άντε 7αρια η 7μισαρια)
5ον δεν ρίχνουμε στα 30μ αλλά στα 36,5μ ΑΚΡΙΒΩΣ από το στόμιο της κάννης

τουτέστιν για να βγάλουμε ΑΣΦΑΛΕΣ συμπέρασμα για την απόδοση των τσοκ μας
θέλουμε:
4 τσοκ Χ 4 φυσίγγια Χ 4 τύπους φυσιγγίων = 64 βολές
άντε να κάνουμε σκόντο
4 τσοκ Χ 3 φυσίγγια Χ 3 τύπους φυσιγγίων = 36 βολές όχι πιο λίγα

καλές δοκιμές!!!!


* στην περίπτωσή σου ή το *** δεν ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές (0,5 χιλ +- 0,1χιλ) ή πέτυχες στο υπερσυγκεντρωτικό φυσίγγι του κουτιού
** μην ψάχνεις εξωεργοστασιακά τσοκάκια πριν ξεψαχνίσεις τα μανίσια, τα οποία μπορεί να αποδειχθούν αποτελεσματικότερα.....
 
Από δοκιμές που έκανα με συγκεκριμένα φυσίγγια και Νο 9, διαφόρων εταιριών και με τα τσόκ 1,2,3,και 4, σε 30 μέτρα, διαπίστωσα αλλόκοτα πράγματα, δηλαδή, τα *** η Τουφεκιά ήταν πιό κλειστή από το * και ** χωρίς να με εντυπωσιάσει κανένα από τα τρία. Το **** εντάξει δούλεψε σαν τεσσάρι! Το όπλο είναι το Rafaello Power Bore, Deluxe με 71 πόντους κάνη!. Ερώτηση τώρα!. Έχει κάποιος άποψη να μου προτείνει ένα τσόκ after market έσω έξω ή και κανονικό που να κινείται μεταξύ ** και ***?. Τώρα η κάνη είναι ή 18,3 ή 18,4, αυτό μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ! Σας ευχαριστώ!
Δεν χρειάζεσαι να κάνεις κώνο (αστείο).
 
Υπάρχει κανείς φίλος συμφορουμίστας που να έχει δουλέψει εντατικά Μπενέλλι και Μπραουνινγκ;
Εγώ γιατί ρωτάς.
ρωτάω για το σύστημα ταχείας γόμωσης του όπλου
είχαμε κατι διαφωνίες εδώ μέσα, σχετικά με το speed loading της Browning και το λεγόμενο fast load της Μπενέλλας!

εσύ Γιάννη ποια νομίζεις ότι γεμίζει γρηγορότερα από την εμπειρία σου;
φαντάσου έχεις ρίξει μια τριάρα π.χ. σε γρουν' και φεύγει σιγά-σιγά τραυματισμένο και θέλεις να του ρίξεις άλλες μια -δύο! ποιο όπλο θα γεμίσει πιο γρήγορα;

κανείς άλλος; (με εμπειρία σε Μπενέλλι και Μπραουνινγκ)

θα σας πω μετά τι μΕ είπε φίλος της παρέας μου φουλ Μπενελλάκιας (δεν το είχα σκεφτεί)
 
Καλησπέρα συνάδελφοι!
Προσφατα αγόρασα την be diamond και πηγα το πρωτο μου κυνηγι.
Αποτέλεσμα ηταν να χτυπήσω 3 πουλια να τα παρω και τα 3.
Την επομενη μερα πήγα για πρωτη φορα στη ζωή μου σκοπευτήριο, ηρθαν λοιπον καπιοι θαμώνες αλλά και σκοπευτες και μου ειπαν οτι είναι φοβερο όπλο, όταν όμως το επώμισαν μου ειπαν οτι ψιλοτουφεκαει και θέλει αλλαγή φλάτζας.
Μου είπαν εμπειροι σκοπευτές να βαλω πάνω την D (φορούσε την Β από το εργοστασιο)
Μπορεί να με βοηθήσει καποιος που εχει το ίδιο μοντελο και να μου πει τι φλάτζα φοράει?
Να αναφέρω το ύψος μου ειναι 1.78 και το όπλο έχει 65cm κάννη.
 
Καλησπέρα συνάδελφοι!
Προσφατα αγόρασα την be diamond και πηγα το πρωτο μου κυνηγι.
Αποτέλεσμα ηταν να χτυπήσω 3 πουλια να τα παρω και τα 3.
Την επομενη μερα πήγα για πρωτη φορα στη ζωή μου σκοπευτήριο, ηρθαν λοιπον καπιοι θαμώνες αλλά και σκοπευτες και μου ειπαν οτι είναι φοβερο όπλο, όταν όμως το επώμισαν μου ειπαν οτι ψιλοτουφεκαει και θέλει αλλαγή φλάτζας.
Μου είπαν εμπειροι σκοπευτές να βαλω πάνω την D (φορούσε την Β από το εργοστασιο)
Μπορεί να με βοηθήσει καποιος που εχει το ίδιο μοντελο και να μου πει τι φλάτζα φοράει?
Να αναφέρω το ύψος μου ειναι 1.78 και το όπλο έχει 65cm κάννη.
Αφου χτυπάς καλά γιατί να το πειράξεις; Εγώ δεν θα το πείραζα.
 
Back
Top